Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

ISU Grand Prix: domácí Takahashi suverénně nejlepší mezi muži

26. října 2010 v 20:25 | Claire |  Novinky
Série závodů seniorské Grand Prix v krasobruslení odstartovala tento víkend, od 22. do 24. října, na NHK Trophy v Japonsku. Českou republiku na závodě reprezentoval taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák. Na rozdíl od série juniorské Grand Prix, kde má každý stát dané početní kvóty a on sám nominuje své závodníky, na závody seniorské Grand Prix dostávají jednotliví závodníci pozvání jmenovitě a to dle výkonů z minulé sezóny a dle žebříčku Mezinárodní bruslařské federace (ISU).


..
Domácí publikum se těšilo na svoje hvězdy, v mužské kategorii je tou momentálně nejzářivější rozhodně Daisuke Takahashi. Úřadující mistr světa a bronzový medailista z Vancouveru. Daisuke své publikum nezklamal, svým krátkým programem v latinskoamerických rytmech naopak celou halu rozproudil. Technicky sice nebyl nejlepší kvůli své chybě u trojitého axela, kdy se dotkl rukou ledu, ale jak jeho skoková kombinace, tak jeho sólový skok byly bez chyb. Když se k tomu přidala radost z jízdy a preciznost v krokových sekvencích, vedl naprosto zaslouženě. Druhý byl po krátkých programech Američan Jeremy Abbott, který se letos dostal vlastně do pozice americké jedničky v této kategorii. Jak olympijský vítěz Evan Lysacek, tak Johnny Weir oznámili, že letošní sezónu vynechávají. Abbott svou pozici zvládl a je průběžně druhý, i když v technické části programu měl problémy, jeho technická známka je až pátá nejvyšší, ale vše dohnal předvedením, ve kterém je opravdu velice zdatný. Třetí je průběžně Kanaďan Shawn Sawyer. Soutěž vyvrcholí v neděli volnými jízdami.
Ve volných jízdách byl Daisuke Takahashi absolutně nedostižný. V této jízdě na tango Invierno Porteno od Astora Piazzoly dokázal, že je jedním z mála současných krasobruslařů, kteří dokážou vyjádřit danou hudbu a její náboj pohybem a přesto mít program plný technicky nejobtížnějších prvků. K dobrému vyjádření hudby mu jistě pomáhá i choreografická práce s bývalými skvělými tanečníky Shae-Lynn Bourne a Pasquale Camerlengem. První místo patřilo s náskokem Daisukemu, za ním se ovšem strhla bitva o další místa. Ze čtvrtého místa po krátkých programech útočil Francouz Florent Amodio, který nakonec zajel druhou nejlepší volnou jízdu, ale celkově to stačilo na bronzovou pozici. Tu stříbrnou uhájil Jeremy Abbott ze Spojených států.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama