Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Říjen 2010

Brianovi programy na letošní sezónu :)

30. října 2010 v 20:00 | Claire |  Brian Joubert
Jako kraťas má letos Brian flamengo (přesný název ti neřeknu....), jako volnou má Beethovenovu 9. symfonii. GP jede v Paříži a v Číně.


Šok v podání Mao :(

26. října 2010 v 20:29 | Claire |  Mao Asada
Doslova šokem jak pro domácí publikum, tak pro celý krasobruslařský svět skončily krátké programy žen. Největší domácí krasobruslařská hvězda součastnosti Mao Asada byla jednoznačnou favoritkou celého závodu. A to i přesto, že před sezónou přestala trenérsky spolupracovat se slavnou Tatianou Tarasovovou a přešla k méně známému trenérovi. Jenže krátký program na domácí soutěži se Mao krutě nepovedl a byla průběžně až na osmém místě. Zradil jí už její excelentní trojitý axel, který, jako jediná žena v současném krasobruslení, pravidelně zařazuje, a ani zbytek programu se nepovedl jak technicky, tak interpretačně. Naopak pozitivním šokem bylo první místo Italky Caroliny Kostner, která v minulých dvou sezónách spíše paběrkovala. Všichni čekali, že se u Mao jednalo pouze o jednorázově zkažený program a že ve volných jízdách se posune kupředu, i když na pozice, na kterých se papírově měla pohybovat už ztrácela mnoho bodů.
Ještě větší šok svým fanouškům a odborníkům připravila Mao Asada ve volných jízdách, kdy skočila během čtyř minut jízdy pouze jeden trojitý skok a všechny ostatní byly jednoduché nebo s pádem. Celkově za celou soutěž nasbírala tolik bodů, jako je její tři roky starý osobní rekord pouze z volné jízdy. Dalo by se jen spekulovat, co je příčinou takových výkonů. Domácí diváky a fanoušky tak musela potěšit jiná japonská krasobruslařka, Kanako Murakami. Sice nezajela ve volných jízdách tak bezchybný výkon jako v pátečních krátkých programech, v součtu to ovšem stačilo na konečné třetí místo. Volné jízdy vyhrála Američanka Rachael Flatt, která v soutěži plné technických chyb chybovala zdaleka nejméně. Celkovou vítězkou je ale Italka Carolina Kostner, která snad tímto výkonem vzpruží svoji psychiku, která byla hlavní příčinou jejích podprůměrných výsledků v posledních sezónách.

..

Ve sportovních dvojicích nedošlo k žádnému překvapení

26. října 2010 v 20:26 | Claire |  Novinky
V krátkých programech kategorie sportovních dvojic nedošlo k žádnému překvapení. Největším favoritem byla domáci dvojice Qing Pang a Jiang Tong. Jsou úřadujícími mistry světa a stříbrnými z olympiády ve Vancouveru. Pár domácí publikum nezklamal, průběžně vedl se sedmibodovým náskokem před druhými Rusy Verou Bazarovou a Yuri Larionovem.
Čínská škola sportovních dvojic je už posledních několik let v krasobruslařském světě opravdu pojem. Nejdříve ale byli čínští bruslaři hlavně excelentní technicky,  ovšem nový systém hodnocení je donutil, stejně jako všechny ostatní, zapracovat i na předvedení a interpretaci svých programů. Na NHK Trophy jasně vyhráli jak ve volných jízdách, tak celkově Qing Pang a Jiang Tong, ale ve volné jízdě paradoxně v technické známce prohráli s mladičkými Rusy Veru Bazarovou a Yuri Larionovem. V předvedení ovšem byli zdaleka nejlepší a jejich romantický program jim pomohl k vítězství. Druzí skončili právě Rusové a třetí pozici, k radosti domácího publika, udrželi Narumi Takahashi a Mervin Tran i přesto, že ve volných hojně chybovali a celkové třetí místo nakonec udrželi jen o fous.

...

ISU Grand Prix: domácí Takahashi suverénně nejlepší mezi muži

26. října 2010 v 20:25 | Claire |  Novinky
Série závodů seniorské Grand Prix v krasobruslení odstartovala tento víkend, od 22. do 24. října, na NHK Trophy v Japonsku. Českou republiku na závodě reprezentoval taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák. Na rozdíl od série juniorské Grand Prix, kde má každý stát dané početní kvóty a on sám nominuje své závodníky, na závody seniorské Grand Prix dostávají jednotliví závodníci pozvání jmenovitě a to dle výkonů z minulé sezóny a dle žebříčku Mezinárodní bruslařské federace (ISU).

„Se zdravím si nikdy zahrávat nebudu,“ říká krasobruslař Březina

26. října 2010 v 20:19 | Claire |  Michal Březina
Českého krasobruslařského fanouška zaskočila začátkam minulého týdne nečekaná zpráva, že se Michal Březina musel podrobit operativnímu zákroku krečové žíly v tříslech a vynechá čás sezóny. Zatím se vyjádřil jen tak, že se nezúčastní prestižního závodu Cup of China ze série Grand Prix na začátku listopadu. Michal absolvoval svůj první letošní závod již na konci září v německém Oberstdorfu, ovšem jeho výsledek nebyl takový, jak od něj všichni očekávali, až minulý týden se ovšem dostaly na světlo světa informace o tom, že už tehdy měl Michal bolesti a nemohl pořádně trénovat právě kvůli tomuto zranění. Server Erasport.cz pro Vás exkluzivně oslovil Michala Březinu, aby doplnil, jak vypadá jeho aktuální situace a jak to s ním bude vypadat v nejbližších týdnech.

V pátek 22. října Vám měli vyndavat stehy po operativním zákroku v tříslech. Jak to tedy dopadlo a jak byli lékaři spokojeni s výsledkem zákroku?
Stehy mi v pátek vytáhly a podle vyjádření více lékařů se to hojí dobře.
Jak dlouhou pauzu v tréninku to konkrétně pro Vás znamená?
Na led můžu koncem týdne, ale skákat budu moci začít zhruba až za dva týdny.

Ve svém prohlášení jste mluvil o tom, že vynecháte Cup of China, ale zároveň, že doufáte, že do části sezóny po novém roce už budete v pořádku a v kondici. Znamená to tedy, že vynecháte i druhý závod Grand Prix, který Vám byl přidělen, tedy Trophée Eric Bompard na konci listopadu v Paříži?
Já doufám, že do závodu v Paříži budu v kondici, ale se zdravím si zahrávat nechci a nikdy nebudu. Uvidím, jak rychle se dostanu zpět do normálního tréninku, po operaci kolene před dvěma lety jsem to zvládnul, tak proč ne teď? A jak už jsem říkal, kdybych to nestihl, tak závody Grand Prix jsou sice prestižní, ale nerozhoduje se na nich o těch důležitých medailích.


Maria Mukhortova - Jerome Blanchard (training chicago)

23. října 2010 v 11:35 | Claire |  Maria Mukhortova a Jerome Blanchard


Maria a Jerome  moc jim to spolu slušíí..
Fandím vám :D

Krasobruslař Březina na prvním závodě sezóny neuspěl, Myslivečková a Novák závod zvládli

21. října 2010 v 17:11 | Claire |  Novinky
Závodem Nebelhorn Trophy v německém Oberstdorfu začala tradičně krasobruslařská sezóna i pro seniory. Z českých reprezentantů se závodu účastnili taneční pár Lucie Myslivečková a Matěj Novák, v jednotlivcích potom Michal Březina. U všech se čekalo, jak vstoupí do nové sezóny na svém prakticky domácím stadionu. Jak Lucie s Matějem, tak i Michal tráví většinu tréninkové sezóny mimo Českou republiku právě v německém Oberstdorfu. Michalovi se ovšem závod nepovedl a dá se jen spekulovat, proč ho opustila jeho povětstná skokanská jistota.

..
Michal Březina připravil pro letošní rok nový krátký program na hudební doprovod japonských bubnů a to hlavně kvůli tomu, že vrcholem letošní sezóny je mistrovství světa v japonském Tokiu. Choreografem programu je bývalý tanečník na ledě Ital Pasquale Camerlengo. Paradoxní je, že u stejného choreografa skládal svoje letošní dva nové programy i největší domácí soupěř Michala, Tomáš Verner. Pro Michala byla loňská sezóna opravdu úspěšná, svými výkony se vyhoupl na pozici české jedničky a svoje loňské pozice bude chtít jistě vylepšit. Nebelhorn Trophy je první prověrkou, poté následují dvě seniorské Grand Prix. Hned ta první v Číně na začátku listopadu bude velice pikantní. Utkají se tam totiž na zahraniční půdě s programy od stejného choreografa oba naši nejlepší krasobruslaři,  Michal Březina a Tomáš Verner.
Vstup do nové sezóny se Michalovi ale nepovedl. V konkurenci závodníků, ve které měl, podle loňských osobních rekordů, aspirovat jednoznačně na vítězství, se po krátkých programech držel až na deváté pozici se ztrátou propastných 26 bodů na svůj loňský výkon. Bohužel z trojitého axela zbyl jen jednoduchý, ze čtverného skoku dvojitý, nevyvaroval se ani pádu v krokové sekvenci.
Michalovi se příliš nepovedla ani volná jízda i když do ní vstoupil tak, jak ho fanoušci znají z loňské sezóny. Krásným trojitým axelem. Bohužel, zřejmě i nedávné problémy se zády způsobily, že chyby se začaly kupit i ve volné jíza, za kterou nakonec dostal pouhých 128,91 bodů, což je o 25 bodů méně, než při rekordním zisku za volnou na mistrovství světa v loňské sezóně. Celkově dostal 184,31 bodu, čímž zaostal o 50 bodů za svým osobním rekordem.
Je to velmi nepovedený start do sezóny, ve které chtěl Michal potvrzovat své výkony z loňského roku. Po celý loňský rok  totiž těžil Michal hlavně z toho, že podával vyvážené výkony bez výpadků. Nezbývá, než nepovedený závod hodit za hlavu a koncentrovat se na trénink a další závody. Závodu jednoznačně kraloval Tatsuki Machida z Japonska, který vyhrál s náskokem 13 bodů na druhého.


Samuelson a Bates vynechají závody Grand Prix

21. října 2010 v 17:07 | Claire |  Novinky
Americký taneční pár, Samuelson a Bates, oznámil, že se nezúčastní naplánovaných závodů ze seniorské série Grand Prix. Důvodem je zranění partnera, které si přivodil při jednom z tréninků.

americká vlajka


Yu- Na Kim uměnila trenéra

21. října 2010 v 17:06 | Claire |  Novinky
Olympijská vítězka, Yu-Na Kim změnila trenéra. Poté, co v dubnu opustila Briana Orsera, oznámila dnes přestup k Peteru Oppegardovi.
..

Tessa a Scott se nezúčastní GP: Skate Canada

21. října 2010 v 17:05 | Claire |  Novinky
Olympijští vítězové v tancích na ledě, Tessa Virtue a Scott Moir, se nezúčastní své první letošní Grand Prix - Skate Canada. Virtue podstoupila operaci nohy a zotavuje se. Účast páru na druhé naplánované GP ve Francii je zatím nejistá.

...