Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Čtverák umím, tak jsem ho ukázal, radoval se Verner

29. září 2010 v 16:37 | Claire |  Tomáš Verner

Čtverák umím, tak jsem ho ukázal, radoval se Verner

Tomáš Verner znovu připomněl krasobruslařskému světu: Hej, já jsem tady. Z pozice muže v pozadí, kam jej odsoudil nezdar na mistrovství Evropy, vybojoval čtvrtou příčku v krátkém programu na mistrovství světa. Tu navíc okořenil vydařeným čtverným toeloopem v kombinaci, nejlepším čtverným toeloopem večera. V pátek nad ránem se bude rvát o medaili.

Krásný čtverný toeloop v krátkém programu vám určitě zvedl před volnou jízdou sebevědomí, že?

To rozhodně. Je velká radost skočit čtveráka v tréninku, protože to je výjimečný skok. A o to větší radostí je skočit ho v tom nejdůležitějším momentu, kdy se má povést.
Opět jste s trenéry diskutovali, zda zařadíte do kombinace v krátkém programu čtverný skok, nebo jen kombinaci dvou trojitých skoků?

To jsme tentokrát vůbec neřešili. Já ten čtverák umím, mám ho v repertoáru a jsem jedním z mála bruslařů, kteří ho do závodů zařazují. Takovou výhodu musím proti soupeřům použít, protože špička je nabitá. Na Evropě jsme k vypuštění čtveráku měli jisté důvody, ale od té doby, co jsem se vrátil z Helsinek, jsem trénoval program jen se čtvernou kombinací a nemínil jsem z toho nijak ustupovat. Chtěl jsem ho ukázat a povedlo se.
Takže ani na okamžik jste nezauvažoval, že ho nezařadíte?

Nějaké takové hlasy ve stylu zařadit - nezařadit sice zvenčí zaznívaly, ale pro mě byl rozhodující můj trenérský tým - a ten měl jasno. Do jisté míry mě pak iritovalo, když za mnou přišli po tréninku francouzští novináři a ptali se, jestli předvedu v krátkém programu něco víc než kombinaci dvou trojitých toeloopů. Co se na to ptají? To přece vůbec neni jejich věc.
Zdálo se, že jste si svoji jízdu opravdu užíval.
Jo, to jo. Nebylo nic, z čeho bych byl extrémně smutnej. Chtěl jsem tu jízdu zajet v tomhle duchu a zajet ji pro diváky, protože ti jsou v našem sportu důležití. Hlavní rozhodčí nám před závodem připomínal, že jsme jediný sport, který spojuje sport a kulturu dohromady, a že bychom měli usilovat i o kontakt s diváky. Já tak své programy postavené mám a opravdu jsem si ho dneska užíval.Jedinou vadou na kráse byl dopad po trojitém axelu, kdy jste se dotkl ledu i druhou nohou. Neztratil jste v euforii po vydařeném čtverném skoku na chvíli koncentraci?

Ne, bylo to naopak. Skočil jsem čtveráka, poprvé se mi letos takhle povedl a byl jsem na chvilku v euforii - ale hned jsem si říkal: Teď nesmíš jásat a udělat chybu, musíš se hned zase zkoncentrovat. Jenže jsem na to myslel až moc. Což bylo špatně, měl jsem takové myšlenky zapudit a jet jak v tréninku. Protože tréninky jsem tu měl dobré a byly dobré celou dobu od Evropy, neexistoval důvod proč se znepokojovat.
Jak jste spokojený s losem pro volnou jízdu?
Pojedu čtvrtý v nejlepší rozjížďce, po mně už jen Lysacek a Joubert. To je dobrý los. Po rozjížďce se stihnu vydýchat a ani nenastane stejná situace jako v Tokiu 2007, kdy jsem po rozjížďce naopak čekal na svoji jízdu skoro hodinu.
Půjdete do volné jízdy s tím, že vašim cílem je minimálně medaile?
O tom se teď nechci bavit. Můj cíl je předvést jízdu tak, jak ji Lori Nichol pro mě choreograficky stvořila, a jak ji umím. Pokud bude čistá, nemusím se už o nic dál starat a bude to dobré.
Nestudoval jste ani bodové rozestupy?
Na to mi stačil jeden pohled. Šest je nás srovnaných do zhruba šesti bodů. Chan s Lysackem jsou na 82 bodech, Joubert na 84, já na 80. To už mám v oku. Ale není to důležité.
Pro volnou jízdu jsou to minimální rozdíly. Dá se tedy říci, že jste znovu na startu takřka na jedné čáře?
To jsme. A pojede se nanovo. Jen bylo důležité dostat se na tuhle startovní čáru, na tu osmdesátibodovou - a ne na tu druhou, sedmdesátibodovou.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama