Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Info z MS v Torině :D

26. března 2010 v 14:22 |  Novinky

Virtueová a Moir vedou na krasobruslařském šampionátu soutěž v tancích
Kanaďané Tessa Virtueová a Scott Moir vstoupili nejlépe do soutěže tanečních párů na krasobruslařském mistrovství světa. Olympijští vítězové z Vancouveru mají v Turíně po povinném tanci náskok 88 setin bodu před Američany Meryl Davisovou a Charliem Whitem, třetí jsou domácí Italové Federica Faiellaová a Massimo Scali. Čeští reprezentanti Lucie Myslivečková a Matěj Novák obsadili v úvodní části soutěže 18. místo.
23. 3. 2010 16:14 - 23. 3. 2010 22:56 Aktualizováno TURÍN
Na světovém šampionátu se na rozdíl od mistrovství Evropy a olympijských her nejelo jako povinný tanec romantické tango, ale krasobruslaři se představili ve valčíkovém rytmu. Kanadským reprezentantům tento styl nesmírně seděl, za precizní jízdu získali ještě o 1,39 bodu více než za výkon na olympiádě a známkou 44,13 se zařadili na druhé místo historických tabulek hned za Rusy Taťjanu Navkovou a Romana Kostomarova.
Nový osobní rekord si vytvořili i jejich američtí tréninkoví partneři Davisová s Whitem, ale podobně jako na olympiádě jim to stačilo jen na průběžnou druhou pozici. V boji o bronzovou medaili se zatím nejvíce daří Faiellaové se Scalim, kteří se poprvé v kariéře dostali v povinném tanci přes hranici 40 bodů a mají více než tříbodový náskok před nejbližšími konkurenty.
Myslivečková s Novákem zatím úspěšně útočí na účast ve finálové dvacítce, která se představí ve volných tancích. V originálním tanci však ještě budou muset o postup tvrdě bojovat, protože od 22. místa je dělí jen 88 setin bodu.
..

Krátký program sportovních dvojic vyhráli Číňané

Čínská sportovní dvojice Čching Pchang a Ťien Tchung zvítězila v krátkém programu. Stříbrní olympijští medailisté z Vancouveru získali 75,28 bodu a před středečními volnými jízdami mají více než dvoubodový náskok před evropskými šampiony Juko Kavagutiovou a Alexandrem Smirnovem z Ruska. Až třetí jsou zatím obhájci titulu Aliona Savchenková a Robin Szolkowy z Německa.
Čching Pchang a Ťien Tchung dokonale zastoupili olympijské šampiony Süe Šen a Čao Chung-po, bezchybnou jízdou si o více než sedm bodů vylepšili osobní rekord a po úspěchu v roce 2006 budou útočit na druhý světový titul v kariéře. Nejblíže se k nim dostali Kavagutiová se Smirnovem, kteří se na osm desetin přiblížili osobnímu rekordu ze zlatého ME v Tallinnu.
Světoví šampioni z posledních dvou let Savchenková se Szolkowým doplatili na partnerův dvojitý toeloop místo trojitého a nesoulad při sólové kombinované piruetě. Němečtí krasobruslaři o více než čtyři a půl bodu zaostali za svým osobním maximem a od vedoucích Číňanů je dělí propastných 5,76 bodu.
Němci budou muset tvrdě hájit pozici na stupních vítězů, protože jen díky vyšší známce za programové komponenty za sebou udrželi Rusy Marii Muchortovovou s Maximem Trankovem a další čínský pár Tan Čang a Chao Čang. Tato trojice se vešla do pouhých 32 setin bodu.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama