Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Evgenij Platov - Pljuščenko v mnohém zůstal žít v šestkovém systému.

29. března 2010 v 16:43 |  Novinky
Dvojnásobný Olympijský vítěz Evgenij Platov se rozpovídal o kladech a záporech systému hodnocení a o změnách, které postihly tance na ledě.


O trenérské práci.

Když jsem byl sportovcem, vůbec jsem netušil, jak těžká je to práce. Když jsem sám byl na ledě, nemohl jsem pochopit pocity člověka, který v tu chvíli stál za mantinelem. K rozhovorům o potížích trenérské práce jsem se stavěl skepticky. Teprve nyní, když již nějakou chvíli sám stojím na místě za mantinelem, chápu v plné míře zákulisí tohoto řemesla.

O novém systému hodnocení.

Novinky, zavedení současným prezidentem ISU Ottavio Cinquantou mi byly od začátku sympatické. Objevila se kritéria jak hodnotit jednotlivé elementy. Specialisté okamžitě vidí, za co jim byly sníženy nebo naopak povýšeny body. Nyní se do seniorů dostaly páry, které točí čtverné a osmerné twízly, a o nichž se vědělo již v juniorech. A vidíte, i publikum se již postupně začalo orientovat v jednotlivých prvcích hodnocení a aplaudují sportovce přesně tam, kde vidí technicky výborně vyplněný element.

O nespokojenosti Pljuščenka s novým systémem hodnocení.

Žádný systém hodnocení nemůže být ideálním. Tradiční šestkový systém tady byl více než 100 let a současný systém bodů existuje jen nějakým pátým rokem. Je nepochybné, že čas od času je zapotřebí renovovat zavedená pravidla.

Největší problém je v tom, že sám Pljuščenko zůstal žít v šestkovém systému. Kdyby neodešel ihned po svém triumfu v Turíně, nebo naopak se vrátil alespoň o rok dříve, patrně by byl schopen bez potíží vyhrát své druhé olympijské zlato. Potenciál je u něj stále kolosální.

O Tesse Virtue a Scottu Moirovi.

Žáci Mariny Zuevy a Igora Spielbanda jsou neskutečně obdařeni. Jsou to výborní techničtí sportovci a současně jsou nesmírně artističtí. Já jen nevěřím, že Tessa Virtue a Scott Moir vydrží ještě 4 roky, aby dostihli náš triumf druhého olympijského zlata, které jsme vybojovali s Oxanou Griščuk.


..
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama