Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Pljuščenka štve, že rozhodčí přehlížejí čtverné skoky

18. února 2010 v 9:10 |  Evgeni Plushenko
Jevgenij Pljuščenko sice vede po úterním krátkém programu olympijskou soutěž krasobruslařů a udělal další krok k obhajobě turínského vítězství, ale cítí křivdu kvůli tomu, že vede před volnými jízdami jen s minimálním náskokem. I když jako jediný ze všech dokázal skočit čtverný skok. Pljuščenko se tak znovu nepřímo pustil do rozhodčích, kteří prý nízkým bodováním brzdí vývoj krasobruslení.
17. 2. 2010 13:47 VANCOUVER
"Rychlobruslení má nové rekordní časy, biatlon má nové časy, short track má nové časy. Jenom my jsme, myslím, zaspali," prohlásil po úterní jízdě Pljuščenko. Už v minulosti několikrát téma bonifikace čtverných skoků nakousl a vrátil se k němu při první příležitosti i na olympiádě, kde zatím s žurnalisty kvůli soustředění na závody nekomunikoval.
Ruské hvězdě se nelíbí, že před úřadujícím mistrem světa Evanem Lysackem a Japoncem Daitem Takahašim vede pouze díky zanedbatelnému rozdílu, elitní trio je srovnané v pouhých šesti desetinách bodu. "Přitom bez čtverných skoků to není pravé mužské krasobruslení," zlobil se Pljuščenko. V nedávné minulosti už popíchl i své konkurenty, kteří při jeho neúčasti vyhráli poslední dvě mistrovství světa, aniž by předvedli skok se čtyřmi otáčkami v letové fázi.
Rozhodčí podle něj krasobruslení vůbec nepomáhají, když za čtverné skoky nedávají výrazně vyšší známky. Tím podle něj jeho sport stagnuje. "V osmdesátých letech se skákaly dvojné skoky, pak trojité, trojité axely a nakonec čtverné. Ty jsem dělal už v roce 1994," kasal se trojnásobný mistr světa, který se letos vrátil mezi elitu po téměř čtyřleté pauze.
Pljuščenko sice od rozhodčích za své skoky dostal o něco vyšší známky než konkurence, ale rozdíl se téměř smazal tím, že Lysacek s Takahašim podle sudích měli lepší celkový projev a choreografii. Teď se spekuluje o tom, že rozhodčí před olympiádou ovlivnil e-mail od jejich amerického kolegy, aby evropským krasobruslařům dávali schválně nižší známky a upřednostnili zámořské a japonské reprezentanty.
Ruský šampion nebyl jediným závodníkem, kterému se hodnocení rozhodčích v úterý nepozdávalo. Také český talent Michal Březina v sobě dusil vztek, když zajel krátký program bez výraznější chyby a splnil všechny předepsané body, ale nakonec skončil až devátý se známkou 78,80 bodu.
Když Březina na tabuli uviděl body za své vystoupení, jen vzpurně zasalutoval a nakvašeně odešel do zákulisí. "Gesto bylo ve stylu: 'Tak si to rozhodujte a ahoj'. Ty známky se mi doteď nelíbí, ale já s tím nic neudělám. Po tom závodě mi tu jízdu docela znechutili," zlobil se Březina, který prý na lednovém ME v Estonsku zajel horší úvodní jízdu a paradoxně tam dostal o dva body víc.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama