Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Krasobruslaři Hájková a Vincour skončili na ZOH jedenadvacátí

24. února 2010 v 14:46 |  Novinky
Čeští krasobruslaři Kamila Hájkova a David Vincour skončili jedenadvacátí v olympijské soutěži tanečních párů. Zlato získala kanadská dvojice Tessa Virtueová a Scott Moir.

Český taneční pár Kamila Hájková a David Vincour na olympijských hrách

Český taneční pár Kamila Hájková a David Vincour na olympijských hrách
Vítězové utnuli dosavadní dominanci Evropanů v této disciplíně.
Úspěch zámořských dvojic ještě podtrhli stříbrnou medailí Američané Meryl Davisová s Charliem Whitem, zatímco mistři světa Oksana Domninová s Maximem Šabalinem z Ruska skončili třetí.
Kanadský pár šel do vedení po originálním tanci a první místo potvrdil
volnou jízdou na motivy Mahlerovy Páté symfonie, která mu vynesla 110,42 bodu. Pro pořadatelskou zemi získali Virtueová a Moir už páté zlato.
"Nesundám tu medaili z krku aspoň týden. Asi si ji vezmu i do sprchy," mazlil se s cenným kovem Moir. "Vancouver je teď naše nejoblíbenější místo. Byly to perfektní hry," dodala jeho partnerka Virtueová.
Teprve potřetí v historii nevyhráli tance na ledě reprezentanti Ruska
respektive bývalého Sovětského svazu.
"Severní Amerika šla do sebe. Tahle olympiáda je takový mezník a je vážně skvělé, že jsem toho součástí," prohlásila stříbrná Davisová, která se svým partnerem získala pro USA pětadvacátou medaili z Vancouveru. Více americká výprava z her mimo svou zemi nikdy nepřivezla.
Vyprodaný stadion Pacific Coliseum své miláčky hnal už před jízdou a během čekání na verdikt rozhodčích spustil mohutné skandování.
Očekávaný útok Domninové s Šabalinem se nekonal. Mistrům Evropy nepomohlo k posunu ze třetího místa ani kontroverzní vystoupení na motivy původních obyvatel Austrálie, kvůli němuž čelili protestům.
Hájková s Vincourem se po volném tanci doprovázeném šansony Edith Piaf posunuli o jednu příčku výš na 21. místo. To je pro brněnský pár nejlepší umístění na světové akci.
České krasobruslaře nerozhodilo ani zranění Hájkové, která se bruslí pořezala na ruce. "Stalo se to při první zvedačce, prostě jsem na ní nešikovně sáhla. Ale stalo se nám to už při tréninku, tak jsem věděla, že budu moci pokračovat," řekla Hájková.
Oba si soutěž pochvalovali. "Největší akce, na které jsme kdy byli, a taky pro nás dopadla zatím nejlépe," uvedla dvaadvacetiletá studentka.

 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama