Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Krasobruslařčiny slzy a bolest. Přesto útočí na olympijskou medaili

24. února 2010 v 14:51 |  Novinky
Srdce jí krvácí žalem, tělo se poslušně žene za olympijskou medailí. Dojemný příběh kanadské krasobruslařky Joannie Rochetteové, které dva dny před soutěží přímo ve Vancouveru zemřela na infarkt matka, neskončí šťastně. Ale bolest aspoň může milosrdně zmírnit vědomí, že "takhle by se jí to líbilo".
BOLEST. Krasobruslařce Joannie Rochetteové zemřela dva dny před olympijskou soutěží matka.

BOLEST. Krasobruslařce Joannie Rochetteové zemřela dva dny před olympijskou soutěží matka.
Jedna z favoritek zvládla krátký program skvěle, emocemi nabitou jízdu na nejznámější tango La Cumparsita ocenili diváci bouřlivým aplausem a arbitři velmi dobrou známkou, která zatím Rochetteové stačí na třetí příčku.
"Byla to jízda snů. Myslím, že její matka v nebi skáče radostí," řekl šéf kanadského krasobruslařského svazu William Thompson.
Čtyřiadvacetiletá krasobruslařka na ledě obdivuhodně udržela koncentraci, slzy ji přemohly až na konci.
Joannie Rochetteová během krátkého programu na zimních olympijských hrách ve VancouveruJoannie Rochetteová po krátkém programu na zimních olympijských hrách ve VancouveruKrasobruslařka Joannie Rochetteová po krátkém programu se svou trenérkou

EMOCE. Krátký program Joannie Rochetteové byl výtečně provedený, po něm už krasobruslařka nedokázala slzy zadržet.
"Slovy nedokážu popsat, jak se teď cítím. Uvítání v hale bylo neuvěřitelné. Této podpory si velmi vážím, o to těžší pro mě bylo udržet slzy. Budu si dnešek navždy pamatovat," vzkázala Rochetteová prostřednictvím šéfa kanadského krasobruslení Mika Slipchuka.
V těžké situaci pomáhá šestinásobné kanadské šampionce několik psychologů a také bývalá akvabela Sylvie Fréchetteová, které se při letních hrách v Barceloně zabil snoubenec.

Fanoušci krasobruslařky Joannie Rochetteové

DOJETÍ I V HLEDIŠTI. Fanoušci krasobruslařky Joannie Rochetteové oceňují její statečný boj.
"Když jsem se o tom dozvěděla, vrátilo mě to o sedmnáct let zpátky," řekla agentuře Reuters třiačtyřicetiletá Fréchetteová. Její snoubenec spáchal sebevraždu během olympiády v Barceloně, kde získala zlatou medaili.
"Joannie se musí k něčemu upnout. Jsem přesvědčená, že pro ni teď v životě existuje jen krasobruslení. Když si vzpomenu na sebe, tak první den jsem pořád potřebovala dokazovat, že žiju," dodala.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama