Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Korejka Kim Ju-na ozdobila olympijské krasobruslení světovým rekordem

24. února 2010 v 14:48 |  Novinky
Olympijský krátký program krasobruslařek zvedal diváky v hale Pacific Coliseum ze sedadel. K vidění byly dva historické okamžiky -světový rekord Korejky Kim Ju-na a historická premiéra skokové kombinace v podání Mao Asadaové z Japonska.

Korejská krasobruslařka Kim Ju-na a její kanadský trenér Brian Orser.

Korejská krasobruslařka Kim Ju-na a její kanadský trenér Brian Orser.
Korejská mistryně světa z loňského roku potvrdila roli největší favoritky a získala před volnými jízdami výrazný náskok. Její výkon ohodnotili rozhodčí známkou 78,50, jakou žádná žena před ní nikdy nedostala.
Už na loňském světovém šampionátu vytvořila Kim světový rekord jak v krátkém programu, tak v celkové známce po součtu s volnou jízdou.
Ve Vancouveru jela na hudební motivy z filmů o agentovi Jamesi Bondovi a předvedla zcela bezchybný výkon. Dostala nejvyšší známku jak za náročnost, tak za programové komponenty. O 2,22 bodu překonala vlastní rekord z krátkého programu na listopadové Americké brusli.
"Pomáhá mi, že tu cítím velkou sebedůvěru," řekla novinářům Kim Ju-na, která se nebrání roli hlavní favoritky a s tím spojených očekávání.
"Nemá cenu ji chránit před tlakem. Spíše se tomu snažíme čelit. Nemůžeme tvrdit, že je to jen další závod, protože není. Je to výjimečná událost a my chceme vyhrát," upozornil její trenér Kanaďan Brian Orser, který sám má ve sbírce dvě olympijská stříbra.
Dvanáct ze svých 78,50 bodu získala jen za kombinaci trojitého lutze a trojitého toeloopa. Od rozhodčích si za tento prvek vysloužila dokonce ještě větší bodový zisk než druhá Asadaová za premiéru trojitého axela v závodu žen v kombinaci s dvojitým toeloopem.

Japonská krasobruslařka Mao Asadaová, druhá po krátkém programu.

Výrazně na sebe upozornila i druhá v pořadí Asadaová (na snímku). Jako první žena v historii skočila na olympijských hrách trojitý axel v kombinaci.
"Hodně se mi ulevilo. Krátký program jsem pilně trénovala, abych mohla předvést trojitý axel. Mám z toho velmi dobrý pocit. Pětibodová ztráta není tak hrozná, budu se snažit to ve volné jízdě dohnat," slíbila Asadaová.
Třetí místo drží domácí favoritka Joannie Rochetteová, pro kterou byl start o to těžší, že dva dny před závodem jí přímo ve Vancouveru zemřela matka na infarkt.
Kanaďanka jela emocemi nabitou jízdu na nejznámější tango La Cumparsita. Po celou jízdu udržela koncentraci a svému pohnutí podlehla až při závěrečném bouřlivém potlesku zaplněné haly. Ziskem 71,36 bodu se drží v boji minimálně o stříbrnou medaili.
"Slovy nedokážu popsat, jak se teď cítím. Uvítání v hale bylo neuvěřitelné. Této podpory si velmi vážím, o to těžší pro mě bylo udržet slzy. Budu si dnešek navždy pamatovat," vzkázala šestinásobná kanadská šampionka Rochetteová prostřednictvím šéfa kanadského krasobruslení Mika Slipchuka.
Vůbec se nedařilo evropským závodnicím. Nejlepší z nich byla na sedmém místě Italka Carolina Kostnerová. úřadující mistryně Evropy však na medaile ztrácí již přes osm bodů.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama