Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Když olympijský vítěz neumí čtverný skok? Tance na ledě, rýpl si Pljuščenko

19. února 2010 v 19:17 |  Evgeni Plushenko
Hned po vyhlášení vítězů si stříbrnou medaili sundal z krku. Jevgenij Pljuščenko přijel do Vancouveru pro zlato, s druhým místem v jednom z nejsledovanějších závodů olympijských her se ruský krasobruslař smiřoval těžko. A jeho roztrpčení vzápětí demonstrovala ostrá slova, jejichž adresátem byl hlavně americký vítěz Evan Lysacek.

JENOM STŘÍBRNÁ. Jevgenij Pljuščenko si prohlíží medaili. Myslel na cennější kov.

JENOM STŘÍBRNÁ. Jevgenij Pljuščenko si prohlíží medaili. Myslel na cennější kov.

"Když olympijský vítěz neumí čtverný skok, tak to tedy nevím. Už to asi není mužské krasobruslení, ale tance na ledě," nechal se slyšet viditelně zklamaný Pljuščenko.
Pak si pro svou kritiku vybral další terč.
"Myslím, že by se měl změnit systém rozhodování. Čtverák je přece čtverák," kohoutil se sedmadvacetiletý Rus, který si na nízké ohodnocení skoku s čtyřmi otáčkami stěžoval už po krátkém programu. "Krasobruslení musí jít dopředu, ne stát na místě a už vůbec ne se vracet," pokračoval.
Byly to chvíle obrovské frustrace pro olympijského vítěze z Turína, který se k soutěžnímu krasobruslení vrátil po tříleté pauze. Místo vysněné obhajoby získal stejně jako v Salt Lake City stříbro.
Pro svého amerického soka měl jen hodně uměřená slova chvály. "Je to skvělý skokan. Ano, umí trojité lutzy, trojité flipy. A je velmi dobrý bruslař," kývl sedmadvacetiletý Pljuščenko.
NEČEKANÝ VÍTĚZ. Americký krasobruslař Evan Lysacek slaví nečekané olympijské zlato.
ZKLAMÁNÍ. Jevgenij Pljuščenko reaguje na bodové hodnocení rozhodčích.KONTRAST. Evan Lysacek a jeho nadšení poté, co se dozvěděl hodnocení rozhodčích. Z tváře Jevgenije Pljuščenka lze vyčíst jediné - zklamání.

Úřadující mistr světa Lysacek si užíval okamžiky štěstí a necítil potřebu se za svůj triumf omlouvat.
Čtverný skok už v soutěži skočil a původně ho plánoval předvést i ve Vancouveru, nakonec se však rozhodl šetřit levou nohu, kterou si zlomil loni na jaře. Po lednovém americkém šampionátu totiž cítil v noze bolest a spolu se svým týmem usoudil, že "čtverák" za risk obnovení zranění a neúčasti na hrách nestojí.
"Kdyby to byla skokanská soutěž, měli byste deset sekund na to, abyste předvedli svůj nejlepší skok. Tady ale jde o čtyři minuty a 40 sekund bruslení, v kterém musíte zářit od začátku do konce. To jsem chtěl předvést a myslím, že se mi to povedlo docela dobře," nadhodil čtyřiadvacetiletý rodák z Chicaga, jenž před čtyřmi lety v Turíně skončil těsně pod stupni vítězů.


NEČEKANÝ VÍTĚZ. Americký krasobruslař Evan Lysacek při volné jízdě.

NEČEKANÝ VÍTĚZ. Americký krasobruslař Evan Lysacek při volné jízdě.

"Řekl bych, že můj program obsahoval hodně náročných prvků, ale dělal jsem, co se dalo, aby to vypadalo co nejvíc jednoduše. To je můj hlavní cíl," upozornil Lysacek, jenž v obou soutěžních jízdách dostal nejlepší bodové ohodnocení v kariéře.
"Nemohl jsem žádat víc. Vytvořit si osobní rekord v nejdůležitějším momentu kariéry, to je sen," dodal Američan.
Pljuščenko nicméně naznačil, že Lysacek by si těžko vychutnával slastné pocity, kdyby se hry nekonaly na jeho kontinentě. "Teď se vám v Americe moc nedaří, všechny vaše krasobruslařské show skončily. V Rusku jich ale máme hodně. No tak když teď máte olympijského vítěze, můžete získat sponzory a krasobruslení půjde trochu nahoru," rýpl si Pljuščenko.


V AKCI. Pljuščenko skáče během volné jízdy. Jeho velká zbraň však tentokrát nestačila.
V AKCI. Jevgenij Pljuščenko během volné jízdy.

Ačkoli ve věku sedmadvaceti let je ve svém sportu považován téměř za veterána, možná si prodlouží kariéru až do příštích her v roce 2014, které se budou konat v jeho vlasti.
"V Soči to bude zase náš kontinent," zahrozil Pljuščenko.
A potvrdil, že končit nehodlá. "Po téhle porážce přece nedám ruce do klína. Nakonec, musím se naučit nový čtverák," vrátil se s úsměvem ke svému oblíbenému tématu.
V pocitu křivdy Pljuščenka podpořil i ruský premiér Vladimir Putin, jehož krasobruslař velmi obdivuje. "Vaše stříbro má hodnotu zlata," telegrafoval Pljuščenkovi podle agentury SID bývalý prezident.

 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama