Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Francouzský krasobruslařský pár nevyhrál, ale přepsal historii

18. února 2010 v 9:02 |  Novinky
Francouzský krasobruslařský pár Vanessa Jamesová, Yannick Bonheur sice skončil v soutěži sportovních dvojic až na 14. příčce, i tak se ale jednou provždy zapsal do olympijské historie. Jamesová s Bonheurem se totiž stali prvním párem tmavé pleti, který na hrách v soutěži krasobruslařských dvojic startoval.
16. 2. 2010 11:52 VANCOUVER
Přestože Francouzi skončili v poli poražených, získali si odvážnou akrobatickou volnou jízdou na svou stranu diváky v hale Pacific Coliseum. Předvedli sérii několika vysokých skoků, riskantní zvedačky i odhozy a stali se díky tomu oblíbenci publika.
Na příběhu francouzské dvojice je pikantní také to, že se dali dohromady díky internetu - na stránkách, na nichž krasobruslaři hledají partnery do páru. "Nehledal jsem však s cílem, abych našel dívku s tmavou pletí. Prostě jen někoho, kdo to bude chtít zkusit a pracovat na tom," řekl novinářům sedmadvacetiletý Bonheur.
Sám doufá, že právě jejich příklad může v tomto sportovním odvětví ledacos změnit. "Věříme, že v budoucnosti můžeme vyhrát hodně medailí a mít v krasobruslení také kouče a rozhodčí s tmavou pletí," prohlásil Bonheur.
Jeho sportovní partnerka Jamesová se narodila právě v Kanadě, posléze individuálně závodila za Británii a minulý rok obdržela francouzské občanství. S Bonheurem bruslí tři roky. "Věřím, že krasobruslařů s tmavou pletí bude přibývat a postupně uvidíme i více takových dvojic," doplnila dvaadvacetiletá Jamesová.
Francouzi nicméně zdaleka nebyli prvními krasobruslaři tmavé pleti na olympiádě. Američanka Debi Thomasová získala v Calgary 1988 bronz, pětinásobná mistryně Evropy Surya Bonalyová z Francie startovala v 90. letech pod pěti kruhy třikrát. 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama