Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Březina: Trenéři vsadili na jistotu, čtverný skok mi nepovolili

19. února 2010 v 19:22 |  Michal Březina
Vancouver - Desáté místo v olympijském závodě považuje krasobruslař Michal Březina za velký úspěch. "To se u nás už dlouho nikomu nepovedlo," řekl. Z průběžné deváté příčky si v noci na dnešek ve volné jízdě o jedno místo pohoršil. Nezařadil totiž čtverný skok a navíc chyboval.

Michal Březina ve volné jízdě na olympijských hrách ve Vancouveru

Michal Březina ve volné jízdě na olympijských hrách ve Vancouveru


Poprvé jste se dostal mezi deset nejlepších na světě, považujete to za úspěch?
Určitě, je to výborné. Ale po jízdě jsem byl na sebe naštvaný, protože jsem spadl při lutzu, to se mi letos ještě nestalo. Mrzely mě také nevydařené kombinace, protože bez kombinace dvou trojných skoků to ve volné jízdě nejde.
Pramenily chyby z únavy?
Ano, byl jsem unavený. Na ledě je strašné vedro, když jsem dojel, nemohl jsem se ani pořádně nadechnout. V přípravě před mistrovstvím světa se na to musím zaměřit, budu v tréninku projíždět víc volných jízd za sebou, abych byl schopen únavu i při takovém teple překonat.
Proč jste nakonec nezařadil čtverný skok?
To je otázka na trenéry; co řeknou oni, to je pro mě svaté. Trenéři viděli celý závod, takže se rozhodli, že pojedeme spíš na čistou jízdu a na udržení pozice než na útočení dopředu.
Nezkoušel jste je přemluvit?
To moc nejde, oni jsou větší.
Kdy padlo rozhodnutí?
Asi půl hodiny před závodem.
Nemrzelo vás to?
Docela jo, v ranním tréninku jsem to skákal docela jistě. Ale jsem v desítce na olympiádě, to je velký úspěch, který se u nás dlouho nikomu nepovedl.
Michal Březina skáče ve volné jízdě na olympijských hrách ve VancouveruMichal Březina padá ve volné jízdě na olympijských hrách ve Vancouveru

Jakého byste mohl dosáhnout umístění, kdybyste zajel čistou jízdu?
Pokud bych ukázal maximum, tak by asi vydrželo deváté místo z krátkého programu. Se čtverným skokem bych mohl skončit do šestého.
Ještě jste nějak řešil nízké hodnocení z krátkého programu?
Hodně lidí mi psalo, nechápali, proč jsem dostal tak málo bodů. Ale po tom, co jsem si prohlédl protokoly, si na rozhodčí stěžovat nemůžu. Ve druhé známce jsem dostal o dva body víc než na mistrovství Evropy, což je úspěch. Za skoky jsem dostal o čtyři body míň než na Evropě. Tam nějaké bodíky navíc být mohly, ale po tom, jak jsem dnes skončil, si nemám na co stěžovat.
Jak dlouho vás trápil výsledek krátkého programu?
Zklamání mě opustilo hned, jak jsem vyšel ze stadionu. Pustil jsem to z hlavy a začal jsem se soustředit na volnou jízdu. Stejně s tím nic neudělám, nemělo cenu to dál rozebírat.
Počítáte, že čtverný skok zařadíte v příštích sezonách do svého programu nastálo?
Podívejte se tady na výsledky. Olympijský vítěz jezdí bez čtveráku. Myslím si, že čtverný skok je zapotřebí, jen pokud chcete být nejlepší a neporazitelný...
A to vy nechcete?
To určitě chci. Mými idoly jsou Jagudin, Pljuščenko a Jeffrey Buttle. Jagudin a Pljučšenko byli vždycky neporazitelní, dokázali porazit jen sami sebe. Já bych to chtěl dotáhnout aspoň někam tam, kde byli i oni dva. K tomu čtverný skok potřebuju. Na druhou stranu, když někdo jezdí chlapsky, bruslí vyloženě mužským stylem a neskáče čtverné skoky, tak to je styl, který se mi líbí. Ale pokud někdo máchá rukama nad hlavou, jezdí takové Labutí jezero a rozhodčí mu za ženskou jízdu dají body jak chlapovi, tak to podle mě není v pořádku.

 


Anketa

Jaká Krasobruslařka se ti líbí nejvíc ?

Julia Obertas 12.3% (248)
Maria Mukhortova 4.4% (88)
Aliona Savchenko 6.1% (124)
Dorota Siudek 4.1% (83)
Albena Denková 4.2% (84)
Oksana Domnina 4.7% (95)
Kimii Meissner 4.7% (95)
Sasha Cohen 6.5% (131)
Mao Asada 4.7% (95)
Miki Ando 4.4% (88)
Kiira Korpi 6.8% (137)
Elena Sokolova 4.8% (98)
Yu-Na Kim 4.7% (96)
Irina Slutskay 5.5% (111)
Tanith Belbin 4.5% (92)
Ksenia Makarova 4.3% (86)
Alena Leonova 4.6% (94)
Fleur Maxwell 4.5% (90)
Sarah Meier 4.3% (87)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama