Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Tomáš Verner skončil na Americké brusli pátý

18. listopadu 2009 v 15:56 |  Tomáš Verner

Tomáš Verner skončil na Americké brusli pátý

Český krasobruslař Tomáš Verner skončil na Americké brusli pátý. V Lake Placid sice v sobotu předvedl třetí nejlepší volnou jízdu, ale ztrátu z pokaženého pátečního krátkého programu nedohnal. Vítězem se stal americký mistr světa Evan Lysacek, který triumfoval v obou částech soutěže.
15. 11. 2009 08:21 - 15. 11. 2009 15:44 Aktualizováno LAKE PLACID
"Během závodu jsem se potýkal s únavou a nastupující virózou. Skokansky jsem na tom byl v trénincích velmi dobře, horší bylo seřadit více elementů za sebe," napsal Verner ČTK.
Svůj páteční výkon označil na nejhorší krátký program v kariéře, o den později už byl spokojenější. I když k ideálu to prý mělo stále daleko. "Co se týče skokanské části, dopustil jsem se jen dvou chyb, ale co se týče programových komponentů, ty hodně utrpěly rychle nastupující únavou a bolestmi svalů," uvedl Verner, jenž se celkově nedostal přes 200 bodů.
Za volnou jízdu získal solidní známku 138,16 bodu, vyšší ohodnocení dostali jen Lysacek a další Američan Ryan Bradley. Na lepší než páté místo celkově to však nestačilo. Mezi oba Američany se na stupně vítězů vklínil Kanaďan Shawn Sawyer.
Evropský šampion z roku 2008 sice v USA nenavázal na své druhé místo z Paříže a nepodařilo se mu získat skalp úřadujícího mistra světa Lysacka, což byl jeho cíl před startem závodu, přesto má stále šanci postoupit do prosincového finále Grand Prix. Jasno však bude až za týden po skončení Kanadské brusle, na které se představí Vernerův krajan Michal Březina.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama