Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Listopad 2009

Tomáš Verner skončil na Americké brusli pátý

18. listopadu 2009 v 15:56 Tomáš Verner

Tomáš Verner skončil na Americké brusli pátý

Český krasobruslař Tomáš Verner skončil na Americké brusli pátý. V Lake Placid sice v sobotu předvedl třetí nejlepší volnou jízdu, ale ztrátu z pokaženého pátečního krátkého programu nedohnal. Vítězem se stal americký mistr světa Evan Lysacek, který triumfoval v obou částech soutěže.
15. 11. 2009 08:21 - 15. 11. 2009 15:44 Aktualizováno LAKE PLACID
"Během závodu jsem se potýkal s únavou a nastupující virózou. Skokansky jsem na tom byl v trénincích velmi dobře, horší bylo seřadit více elementů za sebe," napsal Verner ČTK.
Svůj páteční výkon označil na nejhorší krátký program v kariéře, o den později už byl spokojenější. I když k ideálu to prý mělo stále daleko. "Co se týče skokanské části, dopustil jsem se jen dvou chyb, ale co se týče programových komponentů, ty hodně utrpěly rychle nastupující únavou a bolestmi svalů," uvedl Verner, jenž se celkově nedostal přes 200 bodů.
Za volnou jízdu získal solidní známku 138,16 bodu, vyšší ohodnocení dostali jen Lysacek a další Američan Ryan Bradley. Na lepší než páté místo celkově to však nestačilo. Mezi oba Američany se na stupně vítězů vklínil Kanaďan Shawn Sawyer.
Evropský šampion z roku 2008 sice v USA nenavázal na své druhé místo z Paříže a nepodařilo se mu získat skalp úřadujícího mistra světa Lysacka, což byl jeho cíl před startem závodu, přesto má stále šanci postoupit do prosincového finále Grand Prix. Jasno však bude až za týden po skončení Kanadské brusle, na které se představí Vernerův krajan Michal Březina.


Krasobruslař Březina skončil na Grand Prix v Naganu třetí

7. listopadu 2009 v 12:57 Michal Březina

Krasobruslař Březina skončil na Grand Prix v Naganu třetí

Krasobruslař Michal Březina


Devatenáctiletý český krasobruslař Michal Březina v sobotu obsadil při svém premiérovém startu v závodu seriálu Grand Prix v Naganu třetí místo. Juniorský vicemistr světa si vylepšil osobní maximum téměř o 13 bodů. Předčili ho jen vítězný Francouz Brian Joubert a druhý Američan Johnny Weir.
7. 11. 2009 10:07 - 7. 11. 2009 12:05 Aktualizováno NAGANO
"V seniorské Grand Prix jsem nová tvář, takže jsem chtěl hlavně zajet čistý program. Jsem šťastný, že se mi to dnes povedlo a navíc jsem skončil na stupních vítězů," citovala českého krasobruslaře agentura AP.
Březina byl přitom po pátečním krátkém programu až šestý, ale v sobotních volných jízdách ho porazil jen mistr Evropy a bývalý světový šampión Joubert. Ten přitom v říjnu na domácí GP v Paříži skončil až čtvrtý, když prohrál i s Tomášem Vernerem, v Naganu však i díky čtvernému toeloopu triumfoval s patnáctibodovým odstupem.
Za druhým Weirem zaostal Březina jen o 22 setin bodu. Až za brněnským krasobruslařem skončili například domácí favorit Daisuke Takahaši, který se vrátil na led po operaci kolena, Američan Jeremy Abbott, přemožitel českého reprezentanta z MSJ Adam Rippon nebo Rus Arťom Borodulin.

V obou částech si Březina vylepšil osobní maxima

V obou částech soutěže si svěřenec trenérů Petra Starce a Karla Fajfra vylepšil osobní maxima z letošního juniorského MS. V krátkém programu se zlepšil o bod, ve volné jízdě bezmála o dvanáct, jeho nový rekordní součet tak nyní činí 217,48 bodu. Před odletem do Japonska přitom Březina v rozhovoru pro ČTK hovořil o tom, že by rád získal alespoň 200 bodů.
Závody v Naganu byly pro Březinu, jenž vstoupil do nové sezóny s novými programy na hudbu ze 40. a 50. let, třetím startem v ročníku. Na Nebelhorn Trophy v Oberstdorfu byl třetí, ve Finlandia Trophy skončil čtvrtý, nyní se však poprvé utkal s absolutní špičkou. Společně s Tomášem Vernerem by měl Březina startovat na olympijských hrách ve Vancouveru.
V Naganu soutěží také taneční pár Lucie Myslivečková, Matěj Novák. České dvojici patří před nedělními volnými tanci osmé místo.