Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Tom přišel o parťačku. A fyzioterapeuta

21. července 2009 v 21:26 |  Tomáš Verner
Tom Přišel o parťačku. A fyzioterapeuta

Oba loni vyhráli zlato na mistrovství Evropy a přinesli tak dvě nejcennější medaile do jedné tréninkové skupiny. Teď už se však Tomáš Verner a Carolina Kostnerová při přípravě v Oberstdorfu nepotkávají, Italka odešla k Franku Carollovi, jenž trénoval Michelle Kwanovou.
"Věděl jsem delší dobu, že se něco děje, že Carolina nebyla s jistými věcmi spokojená, něco jí vadilo. Chybí mi a hodně, ale její rozhodnutí respektuji. Pro mě jako pro jejího přítele je nejdůležitější, aby v olympijské sezoně našla to, co potřebuje," říkal Verner.
Nesnažil se tréninkovou parťačku přemlouvat. "V tomto případě to není na místě. Stavěl bych se do sobecké role, chtěl bych ji jen pro sebe, aby mi pomáhala v tréninku. To dělat nemůžu."
Ti dva se navzájem nejen motivovali a zlepšovali si náladu při tréninkové dřině, ale třeba se také dělili o italského fyzioterapeuta. "Carolina odešla do Los Angeles a tam si Franceska nebere," říká Verner. "Ale pracoval s námi dvěma, což ho naplňovalo. Bylo to i finančně únosné. Pro mě samotného je to svízelné, až neřešitelné."
Prozatím se s fyzioterapeutem dohodl, že se střetnou až v průběhu sezony na velkých akcích. "Zatím máme náhradní řešení v Oberstdorfu a počítám, že přijde dodatečné. Není to pro mě uspokojivá situace," říká Verner. Byl totiž zvyklý věnovat se prevenci. "Teď jsem ve fázi, že se o mě někdo postará, když budu mít problémy. Nikdo jim však nepředchází."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama