Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Červenec 2009

Stephane Lambiel se chce vrátit kvůli olympiádě

27. července 2009 v 11:20 Novinky
Stephane Lambiel se chce vrátit kvůli olympiádě

Stříbrný medailista z posledních olympijských her, Stephane Lambiel (24), se chce vrátit k závodnímu bruslení. "Chtěl bych se zúčastnit Olympijských her 2010 ve Vancouveru a získat zde nevyšší skóre." řekl Švýcar. Lambiel odešel z amatérského sportu v říjnu 2008 kvůli přetrvávajícím zraněním. V současné době není jeho zdravotní kondice stále stoprocentní, podle jeho vlastních slov je však "zvladatelná".


Tom přišel o parťačku. A fyzioterapeuta

21. července 2009 v 21:26 Tomáš Verner
Tom Přišel o parťačku. A fyzioterapeuta

Oba loni vyhráli zlato na mistrovství Evropy a přinesli tak dvě nejcennější medaile do jedné tréninkové skupiny. Teď už se však Tomáš Verner a Carolina Kostnerová při přípravě v Oberstdorfu nepotkávají, Italka odešla k Franku Carollovi, jenž trénoval Michelle Kwanovou.
"Věděl jsem delší dobu, že se něco děje, že Carolina nebyla s jistými věcmi spokojená, něco jí vadilo. Chybí mi a hodně, ale její rozhodnutí respektuji. Pro mě jako pro jejího přítele je nejdůležitější, aby v olympijské sezoně našla to, co potřebuje," říkal Verner.
Nesnažil se tréninkovou parťačku přemlouvat. "V tomto případě to není na místě. Stavěl bych se do sobecké role, chtěl bych ji jen pro sebe, aby mi pomáhala v tréninku. To dělat nemůžu."
Ti dva se navzájem nejen motivovali a zlepšovali si náladu při tréninkové dřině, ale třeba se také dělili o italského fyzioterapeuta. "Carolina odešla do Los Angeles a tam si Franceska nebere," říká Verner. "Ale pracoval s námi dvěma, což ho naplňovalo. Bylo to i finančně únosné. Pro mě samotného je to svízelné, až neřešitelné."
Prozatím se s fyzioterapeutem dohodl, že se střetnou až v průběhu sezony na velkých akcích. "Zatím máme náhradní řešení v Oberstdorfu a počítám, že přijde dodatečné. Není to pro mě uspokojivá situace," říká Verner. Byl totiž zvyklý věnovat se prevenci. "Teď jsem ve fázi, že se o mě někdo postará, když budu mít problémy. Nikdo jim však nepředchází."

Z krasobruslaře Vernera bude mafiánský Kmotr i Řek Zorba

21. července 2009 v 21:25 Tomáš Verner
Z krasobruslaře Vernera bude mafiánský Kmotr i Řek Zorba

Začal mnohem dřív s tréninkem na ledě. Rozložil si školu, aby se nestresoval. Čte knihy o psychologii. A změnil krátký i volný program, v obou se stylizuje do filmových rolí. Krasobruslař Tomáš Verner udělal hodně změn, aby v olympijské sezoně dosáhl na úspěch.

Tango vymění krasobruslař Tomáš Verner za hudbu z filmu Kmotr.

Dva týdny v Kanadě vymýšlel krasobruslař Tomáš Verner nové závodní programy. Pak měsíc trénoval v Oberstdorfu. Teď odlétá na čtrnáct dní do Norska, stejnou dobu stráví tréninkem ve Švédsku. Pět dní v řadě dře na ledě čtyři hodiny denně, nejméně polovinu té doby věnuje ještě přípravě na suchu. Den si oddychne a začíná znovu.
"Závodní programy už najíždím v plné zátěži, což jsem dřív dělal většinou na konci léta. Upravil jsem trénink tak, abych si udržel stabilní výkonnost, byl připraven závodit na startu sezony a nemusel ji začínat cestami po kanálech a se skloněnou hlavou," připomněl Verner předchozí zimu, kterou ozdobil titulem mistra Evropy, ovšem zahájil ji mimořádně špatně. "Mým prvním závodem bude letos Grand Prix v Paříži, tam nechci jet nepřipraven."

Je to v olympijské sezoně i součást psychologického boje a taktiky? Chcete soupeřům ukázat?
Je důležité ukázat lidem, co se chtějí do amatérského sportu vrátit, že už není
místo. (Návrat do soutěží Mezinárodní bruslařské unie vyhlašuje Jevgenij Pljuščenko.) A taky aktivní soupeře dostat trochu pod tlak. Ukázat jim, že jim nebudu dávat prostor, aby nade mnou mohli vyhrávat díky mým vlastním chybám. Těch se nebudu dopouštět.

Takže stále pracujete na psychice, která vás zrazovala?
Každým dnem. Ne, že bych byl denně u psychologa, ale čtu si knížky. A měl jsem teď daleko víc času, srovnat si hlavu. Rozložil jsem třetí ročník na vysoké škole, protože bych teď musel dělat bakalářskou práci a odevzdávat plný index, což bych nestihl. Budu mít víc času, zatímco loni jsem byl se školou trochu ve stresu.

Změnil jste i programy? Nebo jste si nakonec ponechal tango z loňska a jen je upravil?
Většinou se mění jeden program a nechá se ten lépe zažitý. Poskládat totiž program, aby přesně odpovídal pravidlům, byl pro diváky i rozhodčí zajímavý a nezaujal jen hudebním doprovodem, je složitá záležitost. Ale po diskusi s choreografkou jsme změnili oba. Hodlám s nimi zaútočit na posty, které jsem nikdy nedobyl. Teď mě nic neváže k historii. Mám nové programy, budu mít nové kostýmy. Hranice se mi nekladou, bude záležet na mně.

Prozradíte, jaké jste zvolil motivy?
Na krátký program jsem si vybral hudbu z
filmu Řek Zorba. A přestože jsem se filmovým melodiím bránil, i na volnou jízdu mám filmovou hudbu.

Jakou?
Z filmu Kmotr. Strávili jsme jejím stříháním
dobrých osmnáct hodin, abychom korespondovali s příběhem, dali mu motiv a logickou posloupnost, jakou má ve filmu. Aby to i pro diváky bylo srozumitelné. Snad to potom ocení.

Proč jste vybral zrovna tyto filmy?
Originální filmová trilogie Kmotr je jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Viděl jsem ho, když jsem byl menší. Potom jsem se na něj díval nedávno. A když jsem přišel na to, že na hudbu z něj budu jezdit, díval jsem se znovu a z jiné perspektivy, protože ta hudba mě motivovala.

A Řek Zorba?
Znal jsem hudbu, ale film vůbec ne. Musel jsem si doplnit znalosti, běžel jsem si ho půjčit. Netušil jsem, že je tak starý. Na začátku jsem měl rozporuplné reakce, první část příběhu mi nic moc neříkala. Až na konci, když přišlo rozuzlení, jsem pochopil, co mi film chtěl sdělit. To teď budu předvádět na ledě. Náladu, nastavení člověka s pohledem na život tak, jak je prezentoval právě Zorba.

Baví vás takto riskovat a vše změnit?
Ano. Někdo říká, že jsem riskoval na mistrovství
světa se čtvernou kombinací v krátkém programu. Mně to bavilo, vyplatilo se mi to. (Verner skončil těsně čtvrtý, sahal po medaili.) Posunul jsem se dál. Vždycky je dobře nedržet se zpátky.
Patrick Chan: "V mých jízdách bude čtverný skok."

21. července 2009 v 21:22 Novinky
Patrick Chan: "V mých jízdách bude čtverný skok."

Patrick Chan sdělil, že zahájí začátkem června trénink čtverného skoku. Zařadí jej do svého programu z "Fantoma opery". Na tento nedostatek v jeho jízdách dříve upozorňoval hlavně Brian Joubert. Patrick k tomu řekl, že Joubert si pořád na něco stěžuje, protože nemá co jiného by řekl. Na závěr ale dodává: "Máme rezervní řešení, když se mi skok nebude dařit. Takže, pokud jej neuvidíte na seriálu Grand Prix, nebude na programu ani na olympijských hrách nebo mistrovství světa."Siudkovi se stali rodiči

21. července 2009 v 21:20 Novinky
Siudkovi se stali rodiči

Polští krasobruslaři, Dorota a Mariusz Siudkovi, se stali rodiči. 8. července se jim narodil syn Richard. Siudkovi odešli k profesionálům v roce 2007. K jejich největším úspěchům v kategorii sportovních dvojic patří bronzová medaile z mistrovství světa 1999.
Kostner bude trénovat s Carollem v Los Angeles

21. července 2009 v 21:18 Carolina Kostner
Kostner bude trénovat s Carollem v Los Angeles

Dvojnásobná mistryně Evropy, Carolina Kostner (22), oznámila, že se přesouvá za tréninkem do USA. Zde se bude v Los Angeles připravovat pod vedením Franka Carolla společně s Evanem Lysackem či Mirai Nagasu. Kostner několik let trénovala pod vedením Michaela Hutha v Německu, v loňském měsíci od něj odešla. "Snažila jsem se najít místo, kde bych mohla trénovat a byla bych zde šťastná." řekla Italka v televizním interview.
Michelle Kwan se v srpnu vrátí na led

21. července 2009 v 21:16 Novinky
Michelle Kwan se v srpnu vrátí na led

Pětinásobná mistryně světa a krasobruslařská hvězda, Michelle Kwan, se po třech letech vrátí na led před publikum. V srpnu se připojí k show úřadující světové šampiónky, Yu-Na Kim, v Koreji. Kwan, která nedávno odstátnicovala, byla přijata na navazující studium na Tuftské Universitě, od roku 2006 se neobjevila na žádném závodě a odmítala i nabídky vystupovat na exhibicích. Když jí před pár dny nabídla Kim vystupovat na její show, Kwan nabídku přijala. "Rozhodující bylo načasování." řekl tisku Shep Goldberg, Kwanin manžer. "V současné době bruslí na úrovni, kterou si sama určila jako klíčovou k vystupování před publikem." Kwan zatím stále nevyvrátila domněnky o svém návratu k závodnímu bruslení.Nicole Bobek zadržena za distribuci drog

21. července 2009 v 21:14 Novinky
Nicole Bobek zadržena za distribuci drog

Bývalá mistryně USA a bronzová medailistka z Mistrovství světa 1995, Nicole Bobek (31), byla minulý týden zadržena na Floridě a obviněna z distribuce pervitinu. Pokud bude krasobruslařce prokázána vina, hrozí jí až deset let vězení.Alena Leonova: "Myslím, že je čas prozradit své programy."

21. července 2009 v 21:11 | Clárka |  Alena Leonová
Alena Leonova: "Myslím, že je čas prozradit své programy."

Myslím, že už mohu prozradit své velké tajemství a odkrýt přípravu programů na příští sezónu. Programy se oba dva velmi podařily. Nevím, který se mi líbí víc, protože oba mi velmi sedí co do naturelu. Krátký program postavila Tatiana Tarasovová. Ona ve mne nalezla paničku. Ruský tanec jsem neměla jako doprovodnou hudbu už opravdu dávno. Šíleně se mi líbilo pracovat s Tatianou Anatolievnou. Volná jízda je Chicago. Obraz lehkomyslné dívenky připravila choreografka, která žije v USA, Olga Voložinská. Oba programy jsme měli hotové za 3 hodiny! Vše je o tom, že když sportovec a choreograf pracují ruku v ruce, všechno jde výborně. "Moc doufám, že se vám mé programy budou líbit a budete cítit uspokojení z jejich sledování, stejně jako já z jejich předvedení."