Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Květen 2009

Jeremy Abott změnil trenéra

27. května 2009 v 15:43 Novinky
Jeremy Abott změnil trenéra

Úřadující mistr USA, Jeremy Abott, ohlásil změnu trenéra. Po dlouhých letech s Tomem Zakrajsekem přesedlal k mistryni světa z roku 1994, legendě Yuce Sato do Detroitu. "V Coloradu Springs jsem udělal kus práce, Tom je úžasný trenér. Byli jsme spolu deset let a tu dobu jsem si opravdu užil, ale chci zkusit nové prostředí. Dlouho jsem o tom uvažoval a potřebuji změnu." řekl Abott.


Evgeni Plushenko potvrdil comeback

27. května 2009 v 15:42 Evgeni Plushenko
Evgeni Plushenko potvrdil comeback

Evgeni Plushenko, úřadující olympijský vítěz a několikanásobný mistr světa, ve čtvrtek ruskému tisku potvrdil, že se v následující sezóně chystá vrátit na amatérský led. Slavný Rus tak ukončil několikaleté spekulace o svém návratu k soutěžím. Plushenko také požádal ruskou federaci o účást na Grand Prix Cup of Russia. Ta potvrdila, že se bruslař v příští sezóně zúčastní několika závodů. "Závodění mi chybí. Chci se vrátit." řekl Plushenko ruským médiím. "Vrátit se mezi sportovní elitu po tříroční přestávce je vždycky těžké, ale rozhodl jsem se, že to zkusím. Ve Vancouveru (na OH) bych chtěl vyhrál medaili. Už jsem začal naplno trénovat"


Weir natočil dokument a představí vlastní módní kolekci

27. května 2009 v 15:39 Novinky
Weir natočil dokument a představí vlastní módní kolekci

Johnny Weir, bronzový medailista z mistrovstí světa 2008, v čase mimo závodní sezónu nezahálí. Dnes má v Seattelu premiéru dokument pamující jeho závodní i soukromý život - "Pop Star on Ice". Během několika příštích týdnů navíc bruslař v Koreji představí svou módní kolekci "Be unique". "Z filmového dokumentu jsem opravdu nadšený, protože lidé budou mít konečně šanci vidět, jaký je ve skutečnosti můj život v zákulisí mimo led. Chci, aby se lidé smáli a plakali, když budou sledovat tento film. Doufám, že to pomůže ukázat světu, jakou to dá práci být bruslařem světové třídy."Sasha Cohen se vrací k závodění

10. května 2009 v 17:41 Sasha Cohen
Sasha Cohen se vrací k závodění

Stříbrná medailistka z Olympijských her 2006 v Turíně, Sasha Cohen, oznámila, že se v příští sezóně vrátí na amatérský led. Cohen kývla na nabídku Americké krasobruslařské federace k účasti na Grand prix Skate America v příštím roce a potvrdila tak spekulace o svém návratu k závodění. Jejím trenérem v olympijské sezóně bude slavný Rafael Arutunian, který spolupracoval například s Michelle Kwan či Mao Asadou.

"Jsem opravdu nadšená myšlenkou návratu." řekla Cohen, která nestála na soutěžním ledě od Mistrovství světa 2006, kde získala bronz. V současné době americká bruslařka jezdí se show Stars on Ice. Od 1. června by chtěla začít zase naplno trénovat.Tatiana a Aliona :)

9. května 2009 v 10:04 | Clárka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Tatiana a Aliona :)


Maria a Maxim :)

2. května 2009 v 20:59
Maria a Maxim :)

  • Před Maximem bruslila Maria v juniorské kategorii s Pavlem Lebedevem. Společně skončili dvakrát čtvrtí na Mistrovství světa juniorů (2002-2003).
  • Maria a Maxim spolu začali bruslit v roce 2003.
  • V roce 2004 získali zlato na Mistrovství Ruska v kategorii juniorů. Seniorskou kategorii vyhráli v roce 2007. Z roku 2003 mají z ruského seniorského mistrovství bronz, z roku 2008 stříbro.
  • Pár musel vynechat Mistrovství Evropy 2007 kvůli zranění nohy Marii, které si způsobila při tréninku trojitého odhozeného skoku

2007/2008

Krátký program: Otonal (Raul di Blasio)

Volná jízda: Prelude (Sergei Rachmaninov)

Maria Mukhortova & Maxim Trankov

2. května 2009 v 20:56 Maria Mukhortova & Maxim Trankov
Maria Mukhortova & Maxim Trankov Info :)

Jméno : Maria Mukhortova
Datum narození : 20.11 1985
Místo narození : St.Peterburg
Výška : 162 cm
Koníčky : čtení,nakupování,přátelé

Maria Začala bruslit v 5 letech :)

Jméno : Maxim Trankov
Datum narození : 7.10 1983
Místo narození : Perm
Výška : 187 cm
Koníčky : Hip-Hop, počítače, čtení

Maxim začal bruslit ve 4 letech

Trenér : Oleg Vasilev


Carron a Jost ukončili společnou kariéru

1. května 2009 v 14:58 Novinky
Carron a Jost ukončili společnou kariéru

Francouzský taneční pár, Pernelle Carron a Matthieu Jost, oznámil po čtyřech letech konec společného partnerství na ledě. "Pořád se hádali, měli spolu přestat bruslit už tak před dvěma lety." okomentovala rozchod nadějného páru jejich trenérka Muriel Boucher-Zazoui. "Kdyby se nedostali na letošní mistrovství světa (kde obsadili 9. místo), skončili by dříve."

Carron ale nezahálela a téměř okamžitě si našla nového partnera. Je jím Lloyd Jones z Velké Británie, který od roku 2007 nestál na soutěžním ledě. Se souhlasem bruslařské federace Velké Británie bude společně s Carron reprezentovat Francii. Matthieu Jost si také hledá partnerku. V soukromém životě navíc očekává narození svého prvního dítěte. Jeho dlouholetá partnerka, Vanessa Gusmeroli, je těhotná.