Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Krasobruslař Verner: Od Pljuščenka bych si vzal vyrovnanost, jinak si nechám sebe

8. dubna 2009 v 14:33 |  Tomáš Verner

Krasobruslař Verner: Od Pljuščenka bych si vzal vyrovnanost, jinak si nechám sebe

Nejoblíbenějším filmem krasobruslaře Tomáše Vernera je -"překvapivě" - Ledové ostří. Plyšová srdce od fanynek ještě nespočítal, ale jednou to udělá. "A číslo zveřejním," plánoval čtvrtý muž z letošního mistrovství světa a loňský evropský šampion .

Závodní sezona pro něj skončila, už má naplánované zkoušky ve škole, ale brusle ještě úplně neodložil. Ve čtvrtek se sejde na exhibici také s olympijským vítězem Jevgenijem Pljuščenkem. "Vzal bych si od něj jeho vyrovnanost a preciznost. Jinak si nechám sám sebe," uvedl Verner.

Několikrát odpovídal na otázky týkající se tématu výběru hudby. Jaká volná jízda na něj udělala největší dojem? "Alexej Jagudin a jeho Muž se železnou maskou. A nesmím zapomenout na jeho krátký program s názvem Zima."
Také on se snaží pro svou novou volnou jízdu do olympijské sezony najít muziku, která chytne diváky. "Pracuji na tom, ale není uměním si vzít hudbu z filmu Matrix, na kterou už jezdil každý druhý," odtušil Verner. "Je těžké vybrat postavu filmového či knižního hrdiny, protože každý z diváků má svou jasnou představu o jeho podobě. Pak se stane, že se netrefíte do této představy a dobrý nápad se stává kontraproduktivním."
Mistrovství světa v Los Angeles, na němž Verner skončil čtvrtý, vzbudilo debatu na téma, proč je možné titul vyhrát i bez čtverného skoku, jen díky menšímu počtu chyb. "Problém je, že z hlediska náročnosti se nedají srovnávat jízdy před čtyřmi lety a ty letošní. Jsme nuceni dělat obtížné krokové řady, náročné piruety a ještě k tomu dbát na spojovací prvky mezi jednotlivými elementy. Jízdy jsou daleko náročnější a z toho vyplývají chyby."
Ovšem k triumfu Američana Lysacka na mistrovství světa se Verner nechtěl moc vyjadřovat. "Nejsem extrémně šťastný z toho, kdo si titul odnesl. Jediné, co proti tomu mohu udělat, je dále to nekomentovat a pořádně trénovat, abych o příštím titulu mohl rozhodnout vlastním výkonem."

 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama