Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Štefl: Nejprve zděšení, pak úleva

17. března 2009 v 16:09 |  Novinky
Štefl: Nejprve zděšení, pak úleva

V jednu v noci, když lékaři prostudovali rentgenové snímky, propustili Olgu Prokuronovovou z lyonské nemocnice. "Jsem v pořádku," řekla Ruska reprezentující české barvy partnerovi Karlu Šteflovi. Ráno už se sportovní dvojice vracela z evropského šampionátu krasobruslařů do Prahy. "Celou noc jsem nespal," přiznal Štefl.
Večer předtím prožil ve volné jízdě okamžik hrůzy při odpíchnutém lasu. "V momentě, kdy jsem Olgu zvedal, jsme o sebe cinkli bruslemi. Tím se mi dostala mimo těžiště a dál už to bylo neovladatelné."
Jeho partnerka padla z dvoumetrové výšky obličejem na led, neuvěřitelně zkroutila krk. "Mohla si zlomit vaz. Nebo mít těžký otřes mozku," tvrdil René Novotný, mistr světa z roku 1995.
Štefl vyprávěl: "Nejdřív jsem byl zděšený. Pak Olga vstala a já se uklidňoval: Nebude to tak hrozné."
Prokuronovová zprvu mlčela, nebyla schopná slova.
Česká výprava nemá s sebou v Lyonu vlastního lékaře, šestnáctiletou dívku tedy nejprve prohmatal lékař Ukrajinců. Teprve potom ji sanitka odvezla do nemocnice. "Byl to takový Kocourkov."
Ale ani zabezpečení páru před šampionátem nebylo prvotřídní.
"Odjeli s vypůjčeným kostýmem. Vše táhnou finančně skoro sami, přitom jsou to oba studenti. Svaz jim téměř nepomůže," podotkla Radka Kovaříková, partnerka Novotného.
Za týden chce Prokuronovová opět trénovat. "Je to tvrdá, nerozmazlená holka. Dokáže to. Pády patří ke dvojicím," říká Štefl

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama