Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Němečtí krasobruslaři Savchenková a Szolkowy deklasovali zbytek světa

27. března 2009 v 20:30 | Clárka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Němečtí krasobruslaři Savchenková a Szolkowy deklasovali zbytek světa

Zcela suverénně se na světovém šampionátu v Los Angeles sklouzla za obhajobou titulu sportovní dvojice Aliona Savchenková a Robin Szolkowy. Německý pár vedl už po krátkém programu a ve volné jízdě svůj náskok navýšil až na propastných sedmnáct bodů.

Ve velké bitvě o stříbro byli úspěšnější Číňané Tan Čang a Chao Čang, kteří odsunuli na třetí příčku ruské duo Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov o pouhých třináct setin bodu.
Savchenková se Szolkowým deklasovali zbytek světa. Bez problémů zvládli všechny skoky včetně sólového trojitého salchowu, který v minulosti dělal mužské polovině páru problémy.
Jedinou vadou na jejich procítěné jízdě na hudbu z filmu Schindlerův seznam byl nečekaný Szolkowého pád při krokové pasáži, ale i tak jen těsně zaostali za nejlepším letošním výkonem ve volné jízdě. Celkovým součtem 203,48 bodu si dokonce vytvořili nový osobní rekord.
Z uctivé vzdálenosti se jim dívala na záda čínská dvojice Tan Čang a Chao Čang, která na rozdíl od Němců zařadila jen dvojitý sólový salchow. Všechny prvky předvedla bez větších chyb a ze třetího místa po krátkém programu se posunula na stříbrnou pozici, čímž zopakovala umístění z loňského roku.

Sportovní dvojice Tan Čang, Chao Čang

Celou soutěž uzavírali Kavagutiová se Smirnovem, ale na Němce nezaútočili. Pokusili se o ojedinělý čtverný odhozený salchow, ale tentokrát partnerka tvrdě upadla na zem, a tím přišli o veškeré naděje na zlato. Nakonec prohráli i těsný boj o stříbrnou medaili. Bronz je však pro ně první medailí z mistrovství světa, loni byli čtvrtí.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama