Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Krasobruslař Verner je čtvrtý na světě. Ale k medaili chybělo jen málo

27. března 2009 v 20:18 | Claire |  Tomáš Verner

Krasobruslař Verner je čtvrtý na světě. Ale k medaili chybělo jen málo

Tomáš Verner zlomil své prokletí volných jízd. Je čtvrtým krasobruslařem světa, pouhé čtyři body jej v Los Angeles dělily od medaile! V hale Staples Center si vyrovnal životní maximum ze světového šampionátu, zopakoval výsledek z Tokia 2007.

Žádný kolaps jako v Göteborgu a Helsinkách. Naopak. Do poslední jízdy v soutěži živil Verner naději na stupně vítězů, teprve závěrečné vystoupení Briana Jouberta jej z nich srazilo. Francouz sice místo slibovaných tří čtverných skoků předvedl jen jeden, navíc bez kombinace. Přesto předstihl průběžně třetího Vernera.
Titul mistra světa oslavuje americký syn českého otce Evan Lysacek, stříbro má Kanaďan Patrick Chan.
Český reprezentant předvedl v Los Angeles znovu skvostný vstup do závodu: zvládl čtverný toeloop a hned po něm v kombinaci trojitý!
Nikdo jiný se onoho večera nemohl chlubit tak vydařenou kombinaci.
Pak? Trojitý lutz, trojitý axel, trojitý salchow, další trojitý axel a navrch trojitý rittberger, k tomu působivé piruety a krokové pasáže. Až v závěru docházely jeho tangu síly, poslední tři skoky už byly dvojité. Být oba trojité, nejspíš by získal medaili...
Po posledním tónu se Verner usmál, ale také si poklepal na hlavu.
Zisk 151,35 bodů za volnou jízdu je i přesto letošním Vernerovým maximem, stejně tak celkový součet 231,71 bodu.


Zároveň zjistil dvě místa pro české krasobruslení na olympijské hry ve Vancouveru. Oslavovat tak může i juniorský vicemistr světa Michal Březina, který v Los Angeles nestartoval.
Druhým rokem po sobě se stal mistrem světa krasobruslař, který ve volné jízdě ani v krátkém programu nepředvedl čtverný skok.
Evan Lysacek sice čtverný toeloop umí, přesto od něj patrně z taktických důvodů ustoupil.
Kaskáda trojitých skoků i skvělý projev na hudbu Gershwinovy Rapsodie v modrém mu však dopomohly k vylepšení osobního rekordu o pět bodů. Lysacek dobyl trůn, který uvolnil Kanaďan Buttle.
Maximem třiadvacetiletého Američana byly zatím dva bronzy z let 2005 a 2006. V Los Angeles žije i trénuje! A Američany v hledišti přivedl do extáze.

 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama