Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Březen 2009

MS 2009 Výsledky ketegorie Ženy :)

30. března 2009 v 17:29 Novinky
MS 2009 Výsledky ketegorie Ženy :)

 1. Yu-Na-Kim
 2. Joannie Rochette
 3. Miki Ando
 4. Mao Asada
 5. Rachel Flatt
 6. Laura Lepisto
 7. Elena Leonova
 8. Fumie Suguri
 9. Sarah Meier
 10. Elene Gedevanishvilli

Krasobruslařka Yu -Na-Kim triumfovala na MS ve světovém rekordu

30. března 2009 v 17:27 Novinky
Krasobruslařka Yu -Na-Kim triumfovala na MS ve světovém rekordu

Mistryní světa v krasobruslení je osmnáctiletá Korejka Kim Ju-na. Navíc ve světovém rekordu 207,71 bodu. Na šampionátu v Los Angeles rozdílem více než šestnácti bodů deklasovala ostatní soupeřky v čele s Kanaďankou Joannií Rochetteovou. Bronzovou medaili získala Japonka Miki Andová.


Mladá Korejka v nejlepším výkonu historie vyhrála už krátký program a do volné jízdy vstupovala s velkým náskokem. V sobotním vystoupení udělala jedinou výraznější chybu, když skočila jen jednoduchý salchow.
Kvůli tomu těsně nepřekonala své osobní maximum ve volné jízdě, ale v celkovém součtu se jako první žena v historii dostala přes hranici 200 bodů. Po dvou bronzech tak získala první světové zlato.
Daleko za ní se tak odehrával boj o další medaile. Stříbrnou pozici po krátkém programu udržela Rochetteová, která bezchybně zajela svou lyrickou volnou jízdu a odrazila nápor japonských konkurentek.

Z těch byla překvapivě lepší mistryně světa z roku 2007 Andová, která o 2,29 bodu odsunula pod stupně vítězů obhájkyni titulu Mao Asadaovou.
Ta se do volné jízdy pokusila zařadit dva trojité axely. První skočila v kombinaci s dvojitým toeloopem, ale druhý nedotočila a upadla při něm. Ani strhující výkon s výbornými krokovými pasážemi jí tak nestačil na medaili.

Obrovským zklamáním skončil světový šampionát pro loňskou stříbrnou medailistku Carolinu Kostnerovou. Italská krasobruslařka byla po krátkém programu pátá, ale místo útoku na medaili předvedla podobný kolaps jako loni její tréninkový partner Tomáš Verner a klesla až na dvanáctou příčku.
Ve volné jízdě totiž neskočila čistě ani jeden trojitý skok, naopak zařadila kaskádu jednoduchých.
Pozici nejlepší Evropanky tak potvrdila zlatá medailistka z kontinentálního šampionátu v Helsinkách Laura Lepistöová. Finská krasobruslařka skončila šestá, ale od medaile ji dělilo více než dvacet bodů.
Ženské soutěže se zúčastnila i česká reprezentantka Nella Simaová, která však po třicátém místě v krátkém programu do volných jízd nepostoupila.


MS 2009: Výsledky sportovních dvojic :)

27. března 2009 v 20:34 Novinky
MS 2009: Výsledky sportovních dvojic :)

 1. Aliona Savchenko a Robin Szolkowy
 2. Zhang a Zhang
 3. Yuko Kawaguti a Alexander Smirnov
 4. Pang a Tong
 5. Maria Mukhortova a Maxim Trankov
 6. Tatiana Volosozhor a Stanislav Morozov
 7. Dube a Davison
 8. Duhamel a Buntin

Němečtí krasobruslaři Savchenková a Szolkowy deklasovali zbytek světa

27. března 2009 v 20:30 | Clárka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Němečtí krasobruslaři Savchenková a Szolkowy deklasovali zbytek světa

Zcela suverénně se na světovém šampionátu v Los Angeles sklouzla za obhajobou titulu sportovní dvojice Aliona Savchenková a Robin Szolkowy. Německý pár vedl už po krátkém programu a ve volné jízdě svůj náskok navýšil až na propastných sedmnáct bodů.

Ve velké bitvě o stříbro byli úspěšnější Číňané Tan Čang a Chao Čang, kteří odsunuli na třetí příčku ruské duo Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov o pouhých třináct setin bodu.
Savchenková se Szolkowým deklasovali zbytek světa. Bez problémů zvládli všechny skoky včetně sólového trojitého salchowu, který v minulosti dělal mužské polovině páru problémy.
Jedinou vadou na jejich procítěné jízdě na hudbu z filmu Schindlerův seznam byl nečekaný Szolkowého pád při krokové pasáži, ale i tak jen těsně zaostali za nejlepším letošním výkonem ve volné jízdě. Celkovým součtem 203,48 bodu si dokonce vytvořili nový osobní rekord.
Z uctivé vzdálenosti se jim dívala na záda čínská dvojice Tan Čang a Chao Čang, která na rozdíl od Němců zařadila jen dvojitý sólový salchow. Všechny prvky předvedla bez větších chyb a ze třetího místa po krátkém programu se posunula na stříbrnou pozici, čímž zopakovala umístění z loňského roku.

Sportovní dvojice Tan Čang, Chao Čang

Celou soutěž uzavírali Kavagutiová se Smirnovem, ale na Němce nezaútočili. Pokusili se o ojedinělý čtverný odhozený salchow, ale tentokrát partnerka tvrdě upadla na zem, a tím přišli o veškeré naděje na zlato. Nakonec prohráli i těsný boj o stříbrnou medaili. Bronz je však pro ně první medailí z mistrovství světa, loni byli čtvrtí.MS 2009: Výsledky Muži :)

27. března 2009 v 20:20 Novinky
MS 2009: Výsledky Muži :)

 1. Evan Lysacek
 2. Patrick Chan
 3. Brian Joubert
 4. Tomáš Verner
 5. Samuel Contesti
 6. Takahiko Kozuka
 7. Nobunari Oda
 8. Denis Ten
 9. Brandon Mroz
 10. Andrei Lutai

Krasobruslař Verner je čtvrtý na světě. Ale k medaili chybělo jen málo

27. března 2009 v 20:18 | Claire |  Tomáš Verner

Krasobruslař Verner je čtvrtý na světě. Ale k medaili chybělo jen málo

Tomáš Verner zlomil své prokletí volných jízd. Je čtvrtým krasobruslařem světa, pouhé čtyři body jej v Los Angeles dělily od medaile! V hale Staples Center si vyrovnal životní maximum ze světového šampionátu, zopakoval výsledek z Tokia 2007.

Žádný kolaps jako v Göteborgu a Helsinkách. Naopak. Do poslední jízdy v soutěži živil Verner naději na stupně vítězů, teprve závěrečné vystoupení Briana Jouberta jej z nich srazilo. Francouz sice místo slibovaných tří čtverných skoků předvedl jen jeden, navíc bez kombinace. Přesto předstihl průběžně třetího Vernera.
Titul mistra světa oslavuje americký syn českého otce Evan Lysacek, stříbro má Kanaďan Patrick Chan.
Český reprezentant předvedl v Los Angeles znovu skvostný vstup do závodu: zvládl čtverný toeloop a hned po něm v kombinaci trojitý!
Nikdo jiný se onoho večera nemohl chlubit tak vydařenou kombinaci.
Pak? Trojitý lutz, trojitý axel, trojitý salchow, další trojitý axel a navrch trojitý rittberger, k tomu působivé piruety a krokové pasáže. Až v závěru docházely jeho tangu síly, poslední tři skoky už byly dvojité. Být oba trojité, nejspíš by získal medaili...
Po posledním tónu se Verner usmál, ale také si poklepal na hlavu.
Zisk 151,35 bodů za volnou jízdu je i přesto letošním Vernerovým maximem, stejně tak celkový součet 231,71 bodu.


Zároveň zjistil dvě místa pro české krasobruslení na olympijské hry ve Vancouveru. Oslavovat tak může i juniorský vicemistr světa Michal Březina, který v Los Angeles nestartoval.
Druhým rokem po sobě se stal mistrem světa krasobruslař, který ve volné jízdě ani v krátkém programu nepředvedl čtverný skok.
Evan Lysacek sice čtverný toeloop umí, přesto od něj patrně z taktických důvodů ustoupil.
Kaskáda trojitých skoků i skvělý projev na hudbu Gershwinovy Rapsodie v modrém mu však dopomohly k vylepšení osobního rekordu o pět bodů. Lysacek dobyl trůn, který uvolnil Kanaďan Buttle.
Maximem třiadvacetiletého Američana byly zatím dva bronzy z let 2005 a 2006. V Los Angeles žije i trénuje! A Američany v hledišti přivedl do extáze.


MS 2009:Brian vede, :) Verner je po krátkém programu zatím čtvrtý

26. března 2009 v 16:24 Novinky
MS 2009:Brian vede, :) Verner je po krátkém programu zatím čtvrtý

 1. Brian Joubert
 2. Evan Lysacek
 3. Patrick Chan
 4. Tomáš Verner
 5. Takahiko Kozuka
 6. Samuel Contesti
 7. Nobunari Oda
 8. Brandon Mroz
 9. Sergei Voronov
 10. Jeremy Abott

MS 2009: Myslivečková a Novák po povinném tanci na 17. místě

25. března 2009 v 19:16 Novinky
MS 2009: Myslivečková a Novák po povinném tanci na 17. místě

17. místo - To je pořadí, na kterém se po povinných tancích umístil český taneční pár, Myslivečková a Novák, při svém debutu na Mistrovství světa v Los Angeles. Soutěž tanečních párů vedou po první části závodu Rusové Domnina a Shabalin. Druhé místo patří domácím reprezentantům Belbin a Agostovi. Třetí příčku obsadil pár z Kanady - Virtue & Moir.
 1. Oksana Domnina a Maxim Shabalin
 2. Tanith Belbin a Benjamin Agosto
 3. Tessa Virtue a Scott Moir
 4. Davis a White
 5. Jana Khoklova a Sergei Novitski
 6. Pechalat a Bourzat
 7. Faiella a Scali
 8. Kerr a Kerr
 9. Perron a Jost
 10. Crone a Poirier
17. Myslivečková a NovákMS 2009: Savchenko a Szolkowy míří za dalším světovým titulem

25. března 2009 v 19:13
MS 2009: Savchenko a Szolkowy míří za dalším světovým titulem

Savchenková se Szolkowym udělali první krok k obhajobě světového titulu, vyhráli krátký program, v němž o 3,36 bodu porazili ruské reprezentanty Juko Kavagutiovou a Alexandera Smirnova. Třetí jsou zatím Číňané Tan Čang a Chao Čang. V krátkém programu předvedly všechny přední dvojice takřka bezchybné výkony.

 1. Aliona Savchenko a Robin Szolkowy
 2. Yuko Kawaguti a Alexander Smirnov
 3. Zhang a Zhang
 4. Maria Mukhortova a Maxim Trankov
 5. Pang a Tong
 6. Tatiana Volosozhor a Stanislav Morozov
 7. Dube a Davison
 8. Duhemal a Buntil

Alexej se chystá oženit s Táňou Totmianinou

25. března 2009 v 19:10 Novinky

Alexej se chystá oženit s Táňou TotmianinouJeště nedávno 29letý sportovec tvrdil ve své knize Naprolom, že se ženit nehodlá dříve, než mu bude 40 let. Fanynkám ztuhl úsměv. Jak ale dnes Yagudin přiznává, je odhodlán posunout svůj život o desítku let kupředu. Prý je připraven rozloučit se se staromládeneckým životem a vstoupit takříkajíc pod čepec.


Svatba
K oltáři povede krasobruslař svou kolegyni ve sportu, 27letou Tatianu Totmianinu. O tom, že se hrdinové show Lednikovij Period rozhodli spojit navždy své životy se začalo mluvit v průběhu turné.
Po rozchodu Alexeje s členkou skupiny Fabrika, blonďatou Sašou Saveljevovou, začal Alexej hovořit o svých citech o půl tónu tišeji. S Táňou se znal div ne od dětství. Krasobruslení je sport, který rychle udělá z mladých lidí zodpovědné dospělé. Není jim ani třicet a už mají oba za sebou několik milostných románů, z nichž každý se zdál být láskou na celý život. A nyní se Alexej rozhodl spojit svůj osud se ženou příbuzného založení, s věrnou přítelkyní, která vždy byla v případě potřeby vedle něj. Alexej i Táňa jsou z těch, kteří zbytečně nedemonstrují na veřejnosti své city a bolesti. Poté, co si oba dva odbyli několik vztahů, z nichž nic nevzešlo, pochopili, že dále už bez sebe nepůjdou ani na krok. Od těch dob již uplynul rok a podle všeho jsou Alexej s Táňou stále stejně nerozluční.
Románek
Ve volných chvílích v Moskvě tráví čas Alexej s Táňou velmi jednoduše tak, jak se jim to líbí. Tito dva dokáží na libovolnou hudbu trsat na ledě, ale nikoliv v soukromém životě, pod taktovkou pulsující glamour Moskvy. Na turné sdílejí jeden hotelový pokoj a nijak tím nepohoršují kolegy, kteří o jejich vztahu dávno vědí a hovoří o něm s vrcholnou vážností. Novinka o nadcházející svatbě nijak kolegy nepřekvapila. Vždyť románek mezi Alexej a Táňou vznikal před jejich očima. Lěša dokonce i požádal Táňu o ruku přímo během vystoupení. "Bylo to velmi romantické, a patrně jsme to ani neměli slyšet," říká jeden z dalších krasobruslařů, "ale přihodilo se to." Tihle dva nikdy nic neanoncují, nevystavují na odiv a nevnucují veřejnosti. Je jim dobře tak - jednoduše ve dvou, po domácku.
Nejvíce oba olympijské šampiony sblížila velmi smutná životní událost v životě Tatiany. Po těžké havárii ztratila maminku. Alexej tehdy neváhal změnit či zrušit své smlouvy, omluvit se ze všech vystoupení a stál celou dobu své družce po boku. Natalii Totmianinu se snažili zachránit, ale zranění se ukázala být smrtelná a ona nakonec po několika mučivých dnech zemřela v nemocnici. Pochovali ji v rodném Sankt Peterburgu. Alexej pomáhal Tatianě přežít všechny tyto hrozné chvíle. Vzal na sebe všechny smutné povinnosti, organizoval důstojný pohřeb, vše platil. Celou dobu se nehnul od své milované ... nyní již snoubenky. Jen bůh ví, jak moc Táňa ocenila v té chvíli jeho chrabré mužské rameno.
Datum svatby ještě není známé, zato před pár dny se slavil jiný svátek, narozeniny Lěšy.
Oslava
Yagudin oslavil své 29. narozeniny v úzkém kruhu s Totmianinou. Známý dříč byl jako vždycky v práci, protože jeho narozeninový den vycházel na natáčení Lednikového Perioda - Doby ledové. Večeře byla zorganizována živelně, po posledním natáčení vystoupení, jehož se účastnil právě Alexej se svou partnerkou v show - Valerií Lanskou. Podle slov kolegů nečekal žádnou oslavu. Dlouholetí přátelé a kolegové ale nemohli nechat odejít Yagudina bez narozeninového popěvku a přípitku, byť jen skromného, rychlého ...
Show
Na začátku natáčení poblahopřáli Alexeji jeho kolegové, přátelé a Yagudinův telefon, jemuž tak často hrozí rozbití, nepřestával vyzvánět. Nicméně Alexej, bez ohledu na významné datum a velkou pozornost, která k němu byla v ten den upřena, přijímal zdrženlivě slova blahopřání a stále zůstával soustředěným, vážným. Byl před ním důležitý duel v projektu. Yagudin se připravoval na vystoupení v TV show stejně vážně jako kdyby se právě účastnil svých třetích bojů o olympijské zlato. A vystoupení se mu podařilo. Bylo svěží a nezapomenutelné. Ve svém oslavném vystoupení se Alexej vrhnul konkurovat samotnému Johnny Deppovi, když sehrál výborně kapitána Jacka Sparowa z kinofilmu Piráti z Karibiku.
Jeho partnerka, Valerie Lanská se nakonec neudržela a vyznala bezmála Lěškovi svou lásku.
"Lěšočko, já tě mám tolik moc ráda! Jsem tak šťastná, že spolu tvoříme dvojici. Všechno nejlepší k narozeninám!"
Ani moderátor projektu, Marat Bašarov nezůstal pozadu. "Lěšo, myslím, že Johnny Depp by si u tebe měl brát hodiny herectví a hlavně scénické mimiky," nešetřil Marat slovy chvály po vystoupení.
"Ach, jaké nožky," vyhrkla Tatiana Tarasovová, trenérka Yagudina a v tomto momentě vedoucí poroty Lednikového Perioda. "Jako kdyby mu nedělali žádné operace. Jako by nic nikdo neřezal, nic nezašíval. Pořád stejně na ledě poletuje!"
Oslava
Natáčení skončilo kolem 7 hodin večer. Alexej byl jedním z posledních, kdo opouštěl stadion v doprovodu Tatiany Totmianiny. Kolegové z projektu, kteří měli za úkol počkat na zvonek oznamující konec, až po posledním vystoupení oslavence, se také rozjeli domů. Alexej údajně ještě nevěděl jak se chystá oslavit své narozeniny a slíbil, že o tom své přátele a kolegy uvědomí později. Naložil do auta balíčky s dárky a hromadu květin a vydal se na cestu domů. Tatiana následovala Alexeje ve svém vlastním džípu. Teprve pozdě večer, když už byl pracovní den za ním, Alexej si dovolil uvolnit se.