Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Zase budu závodit, slibuje Pljuščenko. Předtím se ukáže v Praze při exhibici

25. února 2009 v 14:07 |  Evgeni Plushenko

Zase budu závodit, slibuje Pljuščenko. Předtím se ukáže v Praze při exhibici

23. února 2009 17:04

Měl závodit už v této sezoně, ale jeho velký comeback odložily zdravotní problémy. "Vrátím se stejně," prohlásil ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko. Chce se zúčastnit všech velkých akcí včetně olympijských her ve Vancouveru, kde by rád bojoval o medaile. Nejdřív se ale ukáže při exhibici.

Už potřetí během jediného roku se v Praze představí ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se svou exhibicí Králové ledové arény. Na show vystoupí 9. dubna v O2 areně řada hvězd, včetně jeho dvorního skladatele Edvina Martona a českého krasobruslaře Tomáše Vernera.
Pljuščenko zároveň poprvé představí svůj krátký program a volnou jízdu, se kterými se od příští sezony pokusí obnovit svou soutěžní kariéru.
"Během roku je to už třetí show. Jsem velmi rád, že tu lidé mají
krasobruslení tak rádi," uvedl Pljuščenko na dnešní tiskové konferenci.
Bude to podle něj opět úplně jiný program.

O návratu

"Už se naplno připravuji na příští sezonu. Mám dva až tři tréninky denně, hubnu a se svým týmem dolaďuju krátký program i volnou jízdu," dodal fenomenální Rus, který už v tréninku skáče dva čtverné skoky.
Plánovaný návrat stanovil zatím na září. "Bude to malý závod na území Ruska, pak pomalu přejdu na mezinárodní závody. Rád bych na mistrovství Ruska, Evropy i světa. A samozřejmě i na olympiádu ve Vancouveru, kde bych rád bojoval o medaili."
Šestadvacetiletý Pljuščenko měl podle původního plánu závodit už v této sezoně, ale zdravotní problémy mu to nedovolily. "V létě jsem naplno trénoval, měl jsem čtyři soustředění, ale přehnal jsem to a začala mě bolet kolena. Musel jsem se pak léčit v Německu."

"Připravuje ho můj manažer a pomáhá při tom i (bývalý český krasobruslař) René Novotný. Tentokrát to bude z mé strany méně show, protože se připravuji na příští soutěžní sezonu. Předvedu jak krátký program, tak i volnou jízdu," dodal šestadvacetiletý krasobruslař.
Fanouškům však předvede i své pověstné herecké nadání při exhibičních
vystoupeních. "Vedeme vážné pohovory s Tomem Jonesem. Rád bych, aby v Praze vystoupil. Oživil bych tak svou jízdu na jeho píseň Sex Bomb," prozradil.
Mohlo by tak dojít i na vystoupení slavného britského zpěváka, na jehož píseň jezdí Pljuščenko svou nejslavnější exhibiční jízdu, při níž má na sobě tělový oblek s kulturistickými svaly.
Pljuščenkovi se podařilo pro show získat hned několik velkých
krasobruslařských jmen.
Představí se mimo jiné bývalý československý reprezentant Jozef Sabovčík, dvojnásobná mistryně Evropy Italka Carolina Kostnerová, bývalá francouzská šampionka Surya Bonalyová, Švýcar Stéphane Lambiel, čtyřnásobný mistr světa Kanaďan Kurt Browning, který jako první krasobruslař v historii zvládl čtverný skok při závodě.
Chybět nebude ani česká krasobruslařská hvězda Tomáš Verner.
Spolu s Pljuščenkem vystoupí i jeho dvorní skladatel, maďarský houslista Edvin Marton. "Na olympiádě v Turíně jsme předvedli historické vystoupení, když jsem Jevgenijovi hrál přímo na ploše při exhibici. Tehdejší skladba Tosca Fantasy je však minulost a v Praze předvedeme budoucnost," prohlásil Marton, který Pljuščenkovi složil skladby jak pro krátký program, tak i pro volnou jízdu.
"Především tango pro volnou jízdu byla opravdu velká práce. Dělali jsme na tom čtyři měsíce a teď je to asi třicátá verze. Ale budeme to ještě dolaďovat," dodal.
Marton na exhibici bude hrát na velmi vzácné housle vyrobené v roce 1697 Antoniem Stradivarim, na které hrál nejslavnější houslista historie Niccolo Paganini. Jejich cena se odhaduje na čtyři miliony dolarů (asi 90 milionů korun). Vedle slavných krasobruslařů se na show podílejí i artisté a akrobaté.
"Jeden z nich bude skákat přes auto a bude k vidění i akrobatický pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Bude to opravdu velká podívaná, na kterou bych rád všechny pozval," dodal Pljuščenko.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama