Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Lepistöová je mistryní Evropy v krasobruslení

3. února 2009 v 19:42 |  Novinky
Lepistöová je mistryní Evropy v krasobruslení

Finská krasobruslařka Laura Lepistöová

Helsinky - Finská krasobruslařka Laura Lepistöová získala titul mistryně Evropy. Před domácím publikem v Helsinkách jí dnes náskok z krátkého programu stačil k udržení první pozice před obhájkyní titulu Carolinou Kostnerovou z Itálie. Bronz má další Finka Susanna Pöykiövá. Česká reprezentantka Nella Simaová skončila čtrnáctá.

Dvacetiletá Lepistöová se před domácím publikem nevyhnula zaváhání, když místo trojitého zařadila jen jednoduchý lutz. Ve volné jízdě kvůli tomu ztratila na evropskou královnu z posledních dvou let Kostnerovou, ale díky osobnímu rekordu 110,70 bodu v celkovém hodnocení udržela náskok 1,9 bodu. K loňskému bronzu tak přidala nejcennější medaili.
Tréninková partnerka českého krasobruslaře Tomáše Vernera Kostnerová nastupovala jako první z kandidátek na titul a předvedla nejlepší výkon dnešního odpoledne ozdobený trojkombinací trojitého lutze s dvojitým toeloopem a dvojitým rittbergerem. Manko zaviněné pádem při nájezdu na trojitý lutz v krátkém programu však už dotáhnout nedokázala.
Posunula se jen na stříbrnou pozici před další Finku Pöykiövou. Stříbrná medailistka z mistrovství Evropy z roku 2005 zařadila lutz i flip pouze v dvojité variantě a především vinou menší obtížnosti klesla ze druhého místa po krátkém programu na bronzovou pozici.
Simaová se rozhodla jet na jistotu a oproti pátečním proklamacím se nepokusila o trojitý lutz. Z trojitých skoků v její volné jízdě byly znovu jen toeloop a salchow, a i když všechny prvky zvládla čistě, nižší technická náročnost programu znamenala pád z desátého místa na čtrnácté. O jednu příčku si tak vylepšila loňské umístění.
Výsledky:
Ženy: 1. Lepistöová (Fin.) 167,32, 2. Kostnerová (It.) 165,42, 3. Pöykiöová (Fin.) 156,31, 4. Leonovová (Rus.) 143,99, 5. Korpiová (Fin.) 139,01, 6. Gerboldtová (Rus.) 137,05, ...14. Simaová (ČR) 120,61

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama