Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Ani do krve rozedřené nohy nezastaví Vernera v tréninku

18. února 2009 v 15:37 |  Tomáš Verner
Ani do krve rozedřené nohy nezastaví Vernera v tréninku


Český krasobruslař Tomáš Verner se připravuje na březnové mistrovství světa v Los Angeles s bolavýma nohama a pod dohledem psychologa.

Trochu jako masochista si v těchto dnech musí připadat český krasobruslař Tomáš Verner. Po šestém místě na mistrovství Evropy vyměnil brusle a ze "zajíždění" nových bot má do krve rozedřené nohy. "Trošku mě potrápili, ale já jsem to čekal," lakonicky poznamenal Verner, který si nedává i přes bolestivé "zranění" žádné úlevy, protože si nemůže dovolit tréninkový výpadek.

Přes překážky ke hvězdám?

V přípravě ho však bolavé nohy nijak neomezují, už týden je schopen trénovat naplno. Jen čtverný skok zatím v nových bruslích neskákal. "Ještě jsem je nezasvětil do tohohle umění. Ale v tomto týdnu to přijde, teď je to na plánu. Myslím, že je to naučím dost rychle," prozradil.

Verner chce mít nervy jako ze železa

Nové brusle jsou také jedinou novinkou, která provází Vernerovu přípravu na mistrovství světa. Kromě stejného programu, se kterým Verner vystupoval na evropském šampionátu se nezmění ani jeho garderoba a hudba. Velký důraz však klade Verner na psychologickou část přípravy.

"Zajedu si svoji závodní jízdu, abych sám pro sebe věděl, že vždy budu mít dost sil až do konce. Nechci, aby mi tam potom místo trojitého skoku vletěl jednoduchý, kde jsem ztrácel nejvíce bodů," řekl Verner, který psychicky nezvládl volnou jízdu na evropském mistrovství v Helsinkách a skončil jako obhájce titulu až na šestém místě.

Kromě toho se Verner schází s psychologem, který s ním pracuje na odbourání předzávodní nervozity. "Sám na sebe mám nároky, ale s těmi se dokáži vypořádat. Pracuji především na tom, abych nepodlehl vnějšímu tlaku. Tomu se vyhnout nedá," uzavřel Verner.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama