Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Únor 2009

Zase budu závodit, slibuje Pljuščenko. Předtím se ukáže v Praze při exhibici

25. února 2009 v 14:07 Evgeni Plushenko

Zase budu závodit, slibuje Pljuščenko. Předtím se ukáže v Praze při exhibici

23. února 2009 17:04

Měl závodit už v této sezoně, ale jeho velký comeback odložily zdravotní problémy. "Vrátím se stejně," prohlásil ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko. Chce se zúčastnit všech velkých akcí včetně olympijských her ve Vancouveru, kde by rád bojoval o medaile. Nejdřív se ale ukáže při exhibici.

Už potřetí během jediného roku se v Praze představí ruský krasobruslař Jevgenij Pljuščenko se svou exhibicí Králové ledové arény. Na show vystoupí 9. dubna v O2 areně řada hvězd, včetně jeho dvorního skladatele Edvina Martona a českého krasobruslaře Tomáše Vernera.
Pljuščenko zároveň poprvé představí svůj krátký program a volnou jízdu, se kterými se od příští sezony pokusí obnovit svou soutěžní kariéru.
"Během roku je to už třetí show. Jsem velmi rád, že tu lidé mají
krasobruslení tak rádi," uvedl Pljuščenko na dnešní tiskové konferenci.
Bude to podle něj opět úplně jiný program.

O návratu

"Už se naplno připravuji na příští sezonu. Mám dva až tři tréninky denně, hubnu a se svým týmem dolaďuju krátký program i volnou jízdu," dodal fenomenální Rus, který už v tréninku skáče dva čtverné skoky.
Plánovaný návrat stanovil zatím na září. "Bude to malý závod na území Ruska, pak pomalu přejdu na mezinárodní závody. Rád bych na mistrovství Ruska, Evropy i světa. A samozřejmě i na olympiádu ve Vancouveru, kde bych rád bojoval o medaili."
Šestadvacetiletý Pljuščenko měl podle původního plánu závodit už v této sezoně, ale zdravotní problémy mu to nedovolily. "V létě jsem naplno trénoval, měl jsem čtyři soustředění, ale přehnal jsem to a začala mě bolet kolena. Musel jsem se pak léčit v Německu."

"Připravuje ho můj manažer a pomáhá při tom i (bývalý český krasobruslař) René Novotný. Tentokrát to bude z mé strany méně show, protože se připravuji na příští soutěžní sezonu. Předvedu jak krátký program, tak i volnou jízdu," dodal šestadvacetiletý krasobruslař.
Fanouškům však předvede i své pověstné herecké nadání při exhibičních
vystoupeních. "Vedeme vážné pohovory s Tomem Jonesem. Rád bych, aby v Praze vystoupil. Oživil bych tak svou jízdu na jeho píseň Sex Bomb," prozradil.
Mohlo by tak dojít i na vystoupení slavného britského zpěváka, na jehož píseň jezdí Pljuščenko svou nejslavnější exhibiční jízdu, při níž má na sobě tělový oblek s kulturistickými svaly.
Pljuščenkovi se podařilo pro show získat hned několik velkých
krasobruslařských jmen.
Představí se mimo jiné bývalý československý reprezentant Jozef Sabovčík, dvojnásobná mistryně Evropy Italka Carolina Kostnerová, bývalá francouzská šampionka Surya Bonalyová, Švýcar Stéphane Lambiel, čtyřnásobný mistr světa Kanaďan Kurt Browning, který jako první krasobruslař v historii zvládl čtverný skok při závodě.
Chybět nebude ani česká krasobruslařská hvězda Tomáš Verner.
Spolu s Pljuščenkem vystoupí i jeho dvorní skladatel, maďarský houslista Edvin Marton. "Na olympiádě v Turíně jsme předvedli historické vystoupení, když jsem Jevgenijovi hrál přímo na ploše při exhibici. Tehdejší skladba Tosca Fantasy je však minulost a v Praze předvedeme budoucnost," prohlásil Marton, který Pljuščenkovi složil skladby jak pro krátký program, tak i pro volnou jízdu.
"Především tango pro volnou jízdu byla opravdu velká práce. Dělali jsme na tom čtyři měsíce a teď je to asi třicátá verze. Ale budeme to ještě dolaďovat," dodal.
Marton na exhibici bude hrát na velmi vzácné housle vyrobené v roce 1697 Antoniem Stradivarim, na které hrál nejslavnější houslista historie Niccolo Paganini. Jejich cena se odhaduje na čtyři miliony dolarů (asi 90 milionů korun). Vedle slavných krasobruslařů se na show podílejí i artisté a akrobaté.
"Jeden z nich bude skákat přes auto a bude k vidění i akrobatický pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Bude to opravdu velká podívaná, na kterou bych rád všechny pozval," dodal Pljuščenko.


Adresa Kimmie Meissner :)

23. února 2009 v 18:24 Kimmie Meissner
Adresa Kimmie Meissner :)

Kimberly Meissner
University of Delaware Figure Skating Club
Fred Rust Ice Arena
South College Avenue
Newark, DE 19716

Nebo :

Kimberly Meissner
c/o USFSA
20 first Street
Colorado Springs , CO 80906


Top 6 Kimmie :)

23. února 2009 v 18:20 | Clárka |  Kimmie Meissner
Top 6 Kimmie :)

TOP skok : trojitý lutz
TOP sladkost : čokoláda
TOP píseň : Breakway od Kelly Clarkson
TOP kniha : Harry Potter a vězeň z Azkabanu
TOP na závodech : brusle na kterých nejsou punčochy
TOP drez : červený, se kterým vyhrýla MS 2006


Výroky Kimmii Meissner :)

23. února 2009 v 18:15 Kimmie Meissner
Výroky Kimmii Meissner :)

o MS v Calgary :

Jela jsem své první mistroství světa. Jen jsem se chtěla bavit, ale po prvním skoku mě napadlo : Mohu to dokázat !

Nebylo nic , co jsem mohla dnes udělat lépe. ..těsně po skončení

O Zvířatech :

Na zvířata nedám dopustit, i když můj boxer mi jednou rozkousal krasobruslařský úbor těsně před závodem.

O mámě :

Aby seděla vždy příliš blízko ledu, to jsem jí raději zakázala ( smích )

Miluji jí :)

O Taře Lipisnki a Naganu 1998 :

Přenosy šli tehdy v noci ,ale mamka mě v noci vzbudila abych se na Taru podívala


Programy/Hudba : Brian Joubert :)

23. února 2009 v 18:10 | Claire |  Brian Joubert
Programy/Hudba : Brian Joubert :)
Sezóna 2006-2007:

Krátký program: James Bond 007
Volný program: Metallica - Medley
Exhibice: Daft Punk

Sezóna2005-2006:

Krátký program: James Bond 007
Volný program: Lord of the dance
Exhibice: Tant qu'on reve encore

Sezóna 2004-2005:

Krátký program : Blues Man Group
Volný program : Original Theme '1492' by Vangelis
Exhibice: Theme 'Lord of the dance'

Sezóna 2003-2004:
Krátký program : Pink Floyd 'Time'
Volný program : Original Theme 'Matrix'

Sezóna 2002-2003:
Krátký program : Pink Floyd 'Time'
Volný program : Original Theme 'The Untouchable'

Sezóna 2001-2002:

Krátký program : 'The Mexican Hat'
Volný program : Theme from 'Mission' , 'Dune'
Exhibice : Michel Sardou 'Les Lacs du Connemara', Starmania 'SOS d'un terrien en détresse'

Sezóna 2000-2001:

Krátký program : Theme 'Vol au dessus d'un nid de coucou'
Volný program: Theme 'Mars attacks'

Sezóna 1999-2000:

Krátký program : 'Entre terre et mer'
Volný program : Excalibur

Sezóna 1998-1999:

Krátký program : 'Entre terre et mer' (Between earth and sea)
Volný program : Theme 'Legend of Automn'

Mistrovství USA

20. února 2009 v 15:57 Novinky
Mistrovství USA

Od 18. do 25. ledna se v Clevelandu konal Americký národní šampionát. Závod přinesl řadu překvapení především v sólových kategorích. Soutěž mužů vyhrál Jeremy Abott, který letos vévodil i seniorskému Finále Grand Prix. Obhájci loňského titulu, Evanu Lysackovi, stačil jeho výkon na třetí místo. Favorizovaný bronzový medailista z posledního MS, Johnny Weir, nepřesvědčil, a po nezdarech v obou částech soutěže skončil až pátý. To ho vyřadilo z reprezentace pro mistrovství světa. Ženský titul si odnesla Alissa Czisny. Loňská šampónka Mirai Nagasu skončila na páté příčce. Po odstupu pětinásobných mistrů v tanečních párech, Belbin a Agosta, pro zranění partnera, si první titul v kariéře odnesli mladí bruslaři Davis a White. Zlato ve sportovních dvojicích obhájili McLaughlin a Brubaker.


Joannie Rochette a Jeffrey Buttle :

20. února 2009 v 15:15 Novinky

Joannie Rochette a Jeffrey Buttle :


Sasha Cohen viz Fumie Suguri ?

18. února 2009 v 15:54 Novinky
Sasha Cohen viz Fumie Suguri ?


Ani do krve rozedřené nohy nezastaví Vernera v tréninku

18. února 2009 v 15:37 Tomáš Verner
Ani do krve rozedřené nohy nezastaví Vernera v tréninku


Český krasobruslař Tomáš Verner se připravuje na březnové mistrovství světa v Los Angeles s bolavýma nohama a pod dohledem psychologa.

Trochu jako masochista si v těchto dnech musí připadat český krasobruslař Tomáš Verner. Po šestém místě na mistrovství Evropy vyměnil brusle a ze "zajíždění" nových bot má do krve rozedřené nohy. "Trošku mě potrápili, ale já jsem to čekal," lakonicky poznamenal Verner, který si nedává i přes bolestivé "zranění" žádné úlevy, protože si nemůže dovolit tréninkový výpadek.

Přes překážky ke hvězdám?

V přípravě ho však bolavé nohy nijak neomezují, už týden je schopen trénovat naplno. Jen čtverný skok zatím v nových bruslích neskákal. "Ještě jsem je nezasvětil do tohohle umění. Ale v tomto týdnu to přijde, teď je to na plánu. Myslím, že je to naučím dost rychle," prozradil.

Verner chce mít nervy jako ze železa

Nové brusle jsou také jedinou novinkou, která provází Vernerovu přípravu na mistrovství světa. Kromě stejného programu, se kterým Verner vystupoval na evropském šampionátu se nezmění ani jeho garderoba a hudba. Velký důraz však klade Verner na psychologickou část přípravy.

"Zajedu si svoji závodní jízdu, abych sám pro sebe věděl, že vždy budu mít dost sil až do konce. Nechci, aby mi tam potom místo trojitého skoku vletěl jednoduchý, kde jsem ztrácel nejvíce bodů," řekl Verner, který psychicky nezvládl volnou jízdu na evropském mistrovství v Helsinkách a skončil jako obhájce titulu až na šestém místě.

Kromě toho se Verner schází s psychologem, který s ním pracuje na odbourání předzávodní nervozity. "Sám na sebe mám nároky, ale s těmi se dokáži vypořádat. Pracuji především na tom, abych nepodlehl vnějšímu tlaku. Tomu se vyhnout nedá," uzavřel Verner.Pro Lin :)

18. února 2009 v 15:32 Bleskajdy
Pro Lin :)


Další dva diplomky ti ještě dodělám .)