Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Verner po chybách na ME na medaili nedosáhl, titul slaví Francouz Joubert

23. ledna 2009 v 17:45 |  Tomáš Verner
Verner po chybách na ME na medaili nedosáhl, titul slaví Francouz Joubert

Český krasobruslař Tomáš Verner titul mistra Evropy neobhájil a po volné jízdě plné chyb se dokonce ocitl mimo medailové stupně. Z druhého místa po krátkém programu propadl až na šestou příčku. Novým šampionem se stal Francouz Brian Joubert.

Já si to prostě jen musím srovnat v hlavě, že nesmím tolik přemýšlet při jízdách. Asi bych měl ubrat na mozkové aktivitě a přidat na svalové aktivitě," přemýšlel po závodě nahlas zklamaný Tomáš Verner..
"Skoky mám naskákané, v tréninku nejsou problémy, najednou vjedu na závod a problém tam je. Přitom začátek byl tak vydařený, čtverák sice na dvě nohy, ale pak tři krásné skoky. Říkal jsem si: Teď už si pro tu placku dojedeš. A ono ne," dodal český reprezentant.

Verner dnes stejně jako na loňském mistrovství světa v Göteborgu zahajoval závěrečnou rozjížďku a znovu mu to přineslo jen velké zklamání. Při čtverném toeloopu v úvodu volné jízdy dopadl na obě nohy a navíc rozhodčí ohodnotili skok jako nedotočený.
Pak zvládl kombinaci s trojitým lutzem i trojitý axel, ale přišel jen proskočený salchow a jízda se znovu začala bortit jak domeček z karet. Pouze jednoduchý byl i druhý axel a lutz. Obhájce titulu získal za druhou část soutěže jen 126,53 bodu, což je takřka třicet bodů za jeho osobním maximem.
Boj o medaile se tak znovu odehrával bez Vernera. Joubertovi k udržení vedoucí pozice po krátkém programu stačila volná jízda s jedním pádem. Na hudební motivy z filmu Matrix Reloaded předvedl druhou volnou jízdu večera a s přispěním náskoku ze středy zopakoval evropské tituly z let 2004 a 2007.

"Dnes jsem šel na led s čistou hlavou, protože jsem nevěděl co čekat. Všechna vítězství jsou důležitá, ale tohle je nejdůležitější, protože začátek sezony byl hodně těžký. Ještě nejsem ve špičkové formě, ale vyhrál jsem," řekl mistr světa z roku 2007.


Senzační stříbrnou medaili získal francouzský rodák v italských barvách Samuel Contesti. Pětadvacetiletý krasobruslař se na mezinárodní akci objevil po čtyřech letech, na nečekané třetí pozici po krátkém programu udržel nervy na uzdě a blýskl se precizním výkonem i ve volné jízdě.
Odrazil nápor všech pronásledovatelů a po Vernerově výpadku se posunul na druhé místo hned za Jouberta. Nejlepší volnou jízdu večera předvedl Francouz Yannick Ponsero, který se jako jediný ze všech dostal přes hranici 150 bodů.
Z devátého místa po krátkém programu se posunul až na čtvrtou pozici, přičemž od bronzového Van der Perrena ho nakonec dělilo pouhých šest setin bodu.
Druhý český krasobruslař v mužské soutěži Michal Březina si na rozdíl od Vernera po pokaženém krátkém programu spravil chuť a ze sedmnáctého místa poskočil o sedm míst vzhůru.
Volnou jízdu zahájil kombinací trojitého axelu s dvojitým toeloopem a povedený úvod se pozitivně odrazil na jeho dalším výkonu. Druhý trojitý axel v jeho podání sice skončil pádem, ale to bylo jediné velké zaváhání. Díky tomu se posunul na vytouženou pozici v první desítce, za technickou hodnotu volné jízdy dostal o dvanáct bodů více než jeho slavnější krajan.

"Sice to ještě nebylo přesně to, co jsem chtěl, ale jsem spokojený. To, že jsem skočil první kombinaci, mě uklidnilo. Všechno jsem se snažil skočit a jediné, co nevyšlo, byl ten trojitý axel," komentoval svůj výkon Březina

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama