Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Nejlepšími tanečníky na ME byli Chochlovová s Novickým

24. ledna 2009 v 12:47 |  Novinky

Nejlepšími tanečníky na ME byli Chochlovová s Novickým

Ruský taneční pár Jana Chochlovová, Sergej Novickij poprvé v kariéře triumfoval na mistrovství Evropy v krasobruslení. Obhájci bronzových medailí ovládli na šampionátu v Helsinkách po povinných a originálních i volné tance a s jasným náskokem více než deseti bodů vyhráli před italským párem Federica Faiellaová, Massimo Scali.
23. 1. 2009 21:54 - 23. 1. 2009 22:11 Aktualizováno HELSINKY
Čeští reprezentanti Kamila Hájková a David Vincour skončili při své čtvrté účasti stejně jako loni a předloni sedmnáctí.
Chochlovová s Novickým využili toho, že v Helsinkách nestartovali největší favorité. Francouzští mistři světa Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder kvůli zranění na šampionát vůbec nepřijeli a obhájci evropského titulu Oksana Domninová s Maximem Šabalinem ve středu odstoupili kvůli partnerově bolavému kolenu.
I díky tomu po triumfech v obou předchozích disciplínách šli do volných jízd s pětibodovým náskokem, který díky novému osobnímu rekordu zdvojnásobili. Pátek totiž příliš nevyšel Faiellaové se Scalim, kteří zajeli až čtvrtou nejlepší jízdu. V součtu tří disciplín jim to přesto stačilo na druhé místo. Britský pár Sinead a John Kerrovy však na třetím místě zaostal o necelý bod.
Hájková s Vincourem těsně neudrželi průběžnou šestnáctou příčku, když se před ně díky větší technické náročnosti své jízdy dostali o 23 setin bodu Italové Pajardiová s Carusem. O dalších 36 setin bodu před nimi na patnáctém místě skončil rakouský pár s českou tanečnicí Barbora Silná, Dmitrij Matsjuk.

Ruští krasobruslaři Jana Chochlovová a Sergej Novickij na mistrovství Evropy v Helsinkách.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama