Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Jeffrey Buttle opouští amatérský led

26. ledna 2009 v 18:39 |  Novinky

Úřadující mistr světa, Jeffrey Buttle, končí se soutěžním krasobruslením. Prý je spokojený s úspěchy, kterých dosáhl ve své kariéře.

Svoji budoucnost začal Jeffrey zvažovat následně po mistrovství světa loni na jaře.

"Poté, co jsem zrekapituloval svoji kariéru, musím říct, že jsem pyšný na to, čeho jsem dosáhl a jsem s tím velmi spokojený," řekl Jeffrey ve středu novinářům v torontském hotelu.

Dodal také, že olympijské hry ve Vancouveru ho samozřejmě velmi lákaly a díky nim svoje rozhodnutí ještě odkládal, ale nakonec se přesto rozhodl, že už toho bylo dost.

"V hlavě se mi odehrával boj. Musel jsem si sám pro sebe vyjasnit, co doopravdy chci. Po mistrovství světa jsem byl neskonale šťastný. Vzápětí jsem si uvědomil, že pro mě je důležité, že se olympijské hry budou konat v mé rodné zemi a ne už tolik je vyhrát. To už momentálně není mojí prioritou."

Jeffreyho dlouholetý trenér, Lee Barkell, řekl: "Jeffrey si po dobu celé své kariéry udržoval maximální nasazení a zaujetí pro bruslení. Při každém tréninku v něm bylo odhodlání."

Jeffrey prohlásil, že hodlá dostudovat vysokou školu a účastnit se profesionálních krasobruslařských show. Chce nadále zůstat v kontaktu s krasobruslením a pomáhat kanadskému krasobruslařskému výboru.

"Jeff je a byl už dlouhou dobu důležitým představitelem našeho sportu ve světě. Svoji roli mistra Kanady i světa plní výborně a je v naší zemi vzorem pro mladé závodníky. V tom chceme společně s ním pokračovat i nadále," řekl William Thompson z kanadského krasobruslařského výboru.

"To, že jsem mohl reprezentovat Kanadu pro mě bylo ctí a jsem velmi hrdý na své dosažené úspěchy. Vždycky za ně budu svým fanouškům, trenérům a samozřejmě mojí rodině vděčný." 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama