Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Závody - nepředvídatelná věc!"

17. listopadu 2008 v 16:37 | Clárka |  Yuko Kawaguchi & Alexander Smirnov
Závody - nepředvídatelná věc!"
Alexandr Smirnov

Alexandr Smirnov, který vystupuje ve sportovních párech společně s Yuko Kawaguči a reprezentují Rusko, před svým prvním startem na Grand Prix - Skate Canada řekl:

"Start do letošní sezóny nebyl pro nás snadný. Na prvním závodě Ruského poháru v Samaře jsme byli nuceni odstoupit z volných jízd, a to kvůli zranění Yuko. První den soutěže po jedné ze složitých zvedaček se Yuko vykloubilo rameno. Přitom zbývalo ještě asi polovinu programu odjet, včetně spirál a piruet. Yuko mi dala znamení, že nekončíme a budeme bruslit do konce. I tak jdou stále kolem nás řeči, že často přerušujeme program, neúčastníme se domácích pohárů. Takže musím smeknout před hrdinstvím mé partnerky a umění za jízdy vnést do programu malé korekce a změny v elementech.

Je mi jasné, že ani start v Kanadě nebude snadným. Ostatně vystupovat v Americe pro nás nebývá nikdy snadné, ale v tomto roce je navíc Mistrovství světa v USA a rok nato se pořádá Olympiáda v Kanadě. Tlak na místní sportovce bude obrovský a tak je nutné se připravovat tvrdě už teď. Nebát se potíží. Jak bych ohodnotil naši současnou formu? No, to je těžké. Nerad bych nám dával nějaké známky, protože soutěže, to je věc naprosto nepředvídatelná. Řeknu vám jen, že před týdnem v Nice jsme například za spirály dostali od rozhodčích nulu, i přesto, že se jedná o prvek, kde obvykle dostáváme na 4. úroveň. Tak se stane, že jednou přetáhneme zvedačku (na loňské GP) a jednou zase přešvihneme čas pro spirálu ... Může se tedy stát cokoliv a proto nechci předjímat jakékoliv závěry a prognózy. Mohu slíbit jen to, že se budeme snažit ze všech sil co jsme schopni sami ovlivnit, aby naše vystoupení bylo důstojné. Stejně jako loni i letos se objeví v naší volné jízdě čtverný odhazovaný skok, ale letos již nebude prvním elementem v jízdě.

V této sezóně jsou naše programy postaveny na hudbu C. De Saintse Labuť a volná na hudbu z italské opery Klauni. Idea je asi taková - směj se šašku, nad zničenou láskou ... Yuko je v roli dámy milující samu sebe a já jsem šaškem, který se snaží dobýt její srdce. Celá jízda je nabitá složitými elementy, zvedačkami, které tady ještě nepředvedl žádný pár a skvělou choreografií."

 


Anketa

Jaká Krasobruslařka se ti líbí nejvíc ?

Julia Obertas 12.3% (247)
Maria Mukhortova 4.3% (87)
Aliona Savchenko 6.1% (123)
Dorota Siudek 4.1% (83)
Albena Denková 4.2% (84)
Oksana Domnina 4.7% (95)
Kimii Meissner 4.7% (95)
Sasha Cohen 6.5% (131)
Mao Asada 4.7% (95)
Miki Ando 4.4% (88)
Kiira Korpi 6.7% (136)
Elena Sokolova 4.9% (98)
Yu-Na Kim 4.8% (96)
Irina Slutskay 5.5% (111)
Tanith Belbin 4.5% (90)
Ksenia Makarova 4.3% (86)
Alena Leonova 4.7% (94)
Fleur Maxwell 4.5% (90)
Sarah Meier 4.3% (87)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama