Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Krasobruslař Verner je v Moskvě druhý po krátkém programu, vede Joubert

22. listopadu 2008 v 18:16 | Clárka |  Tomáš Verner
Krasobruslař Verner je v Moskvě druhý po krátkém programu, vede Joubert


Český krasobruslař Tomáš Verner je na Grand Prix v Moskvě druhý po krátkém programu. Při svém druhém vystoupení v elitním seriálu dnes dostal známku 73,20 bodu a nestačil jen na fenomenálního Briana Jouberta, který ziskem 86,10 bodu deklasoval všechny soupeře. Za Vernerem je s odstupem 1,58 bodu úřadující juniorský mistr světa Američan Adam Rippon.
Vernerovi na úvod stejně jako při všech předchozích závodech v této sezoně nevyšla riskantní kombinace čtverného a trojitého toeloopu. Při čtverném skoku se vychýlil z osy a následoval pád. Pak s drobnými potížemi zvládl trojitý axel a bez problémů skočil trojitý lutz, což mu v součtu s dobrými krokovými pasážemi přineslo nejlepší výkon v sezoně.

Tomáš Verner


"Udělal jsem v úvodní kombinaci chybu, která mě mrzí. Sedmatřicet bodů za techniku je málo. Ale jako úvod do soutěže je to docela dobrý," řekl Verner. "Jel jsem naplno, ale spokojený nejsem, mám na čem pracovat. Toto však není můj vrchol. Vrcholy přijdou na mistrovství Evropy a světa. Teď zkouším programy a potřebuji zpětnou vazbu od rozhodčích, kterou jinde nedostanu, jen při závodech," dodal.
V sobotních volných jízdách však bude zřejmě bojovat jen o druhé místo, protože Joubert má před ním bezmála třináctibodový náskok.

Francouzský krasobruslař na rozdíl od Vernera kombinaci se čtverným toeloopem zvládl suverénně a pak se rozjel k fantastickému výkonu.

Celý krátký program absolvoval ve velkém tempu a dostal za něj třetí nejvyšší známku historie. Lépe dosud zajeli jen Rus Jevgenij Pljuščenko na
olympiádě v Turíně a Japonec Daisuke Takahaši na letošním mistrovství čtyř kontinentů.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama