Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Listopad 2008

Domnina & Shabalin 2006 CoC OD

28. listopadu 2008 v 22:13 | Clárka |  Oksana Domnina & Maxim Shabalin
Domnina & Shabalin 2006 CoC ODFotečky :


Oksana Domnina & Maxim Shabalin's 2007 Worlds Gala

28. listopadu 2008 v 22:01 | Clárka |  Oksana Domnina & Maxim Shabalin

Oksana Domnina & Maxim Shabalin's 2007 Worlds GalaVerner skončil na Grand Prix v Moskvě druhý

26. listopadu 2008 v 15:26 | Clárka |  Tomáš Verner

Verner skončil na Grand Prix v Moskvě druhý

Český krasobruslař Tomáš Verner obsadil druhé místo v závodě krasobruslařské Grand Prix v Moskvě. Při svém druhém vystoupení v elitním seriálu předvedl nejlepší volnou jízdu a nestačil jen na úřadujícího vicemistra světa Briana Jouberta z Francie, na kterého ztratil 7,84 bodu.
22. 11. 2008 20:37 - 22. 11. 2008 21:10 Aktualizováno MOSKVA
Verner jako jediný v soutěži zvládl čistě čtverný toeloop, po němž vzápětí přidal čistou kombinaci trojitého lutzu s trojitým toeloopem a vysoký trojitý axel. V závěru choreograficky povedené volné jízdy na rytmy tanga sice přišly drobné chyby, ale předvedl nejlepší letošní výkon a ve volné jízdě za sebou nechal všechny soupeře. Přesto nijak nezářil nadšením. "Výkon jde nahoru, ale spokojenost je příliš silné slovo," zhodnotil své vystoupení.
Úřadující mistr Evropy uznal, že jeho fyzická kondice není v nové volné jízdě optimální. "Na konci mi docházejí síly. To musím napravit, na tom pracuji, to je slabá stránka, která se musí zlepšit," připustil.
V součtu se třetím místem z Grand Prix v Číně si udržel šanci na premiérovou účast ve finále seriálu. Při dvou startech nasbíral 24 bodů a průběžně je v celkovém hodnocení na páté pozici. O tom, zda se udrží mezi elitní šesticí, se rozhodne příští týden na NHK Trophy v Japonsku, kde ho mohou předstihnout Američané Johnny Weir a Stephen Carriere.

Joubert zajel až čtvrtou volnou jízdu

Joubert v sobotu nenavázal na famózní výkon z krátkého programu a zajel až čtvrtou volnou jízdu. Náskok z úvodní části soutěže mu však s přehledem stačil na udržení vedoucí pozice. Francouzi měli na stupních vítězů dvojnásobné zastoupení, protože na třetí místo se vyšvihl Alban Preaubert.
Pokud se Verner dostane do finále Grand Prix, chtěl by mu sobotní porážku v Soulu vrátit. "Je to bruslař, který se dá porazit. Je obrovsky silný ve skocích a obrovsky silný v sebevědomí. Jde na led s tím, že jde vyhrát, a nerozhoduje pro něj nic. Nekouká napravo nalevo. Ale když dám dohromady dva čisté programy tak, jak je plánuji, tak můžu závodit s kýmkoliv," řekl Verner na adresu mistra světa z roku 2007, kterého na letošním ME porazil.
Soutěž žen díky nejlepší volné jízdě vyhrála Vernerova tréninková partnerka Carolina Kostnerová z Itálie, která o více než čtyři body porazila juniorskou mistryni světa Rachael Flattovou z USA. Na třetí příčku klesla vedoucí žena po krátkém programu Japonka Fumie Suguriová.
Ve sportovních dvojicích se nezvyklého množství chyb dopustili Číňané Tan Čang a Chao Čang, ale navzdory zaváhání při sólovém salchowu a totálně pokažené jedné ze zvedaných figur udrželi vedení po krátkém programu. Ani povedený odhozený čtverný salchow nepomohl k vítězství domácí dvojici Juko Kawagučiová, Alexander Smirnov, kteří skončili druzí.

Krasobruslař Tomáš Verner při závodě GP v Moskvě


Krasobruslař Verner je v Moskvě druhý po krátkém programu, vede Joubert

22. listopadu 2008 v 18:16 | Clárka |  Tomáš Verner
Krasobruslař Verner je v Moskvě druhý po krátkém programu, vede Joubert


Český krasobruslař Tomáš Verner je na Grand Prix v Moskvě druhý po krátkém programu. Při svém druhém vystoupení v elitním seriálu dnes dostal známku 73,20 bodu a nestačil jen na fenomenálního Briana Jouberta, který ziskem 86,10 bodu deklasoval všechny soupeře. Za Vernerem je s odstupem 1,58 bodu úřadující juniorský mistr světa Američan Adam Rippon.
Vernerovi na úvod stejně jako při všech předchozích závodech v této sezoně nevyšla riskantní kombinace čtverného a trojitého toeloopu. Při čtverném skoku se vychýlil z osy a následoval pád. Pak s drobnými potížemi zvládl trojitý axel a bez problémů skočil trojitý lutz, což mu v součtu s dobrými krokovými pasážemi přineslo nejlepší výkon v sezoně.

Tomáš Verner


"Udělal jsem v úvodní kombinaci chybu, která mě mrzí. Sedmatřicet bodů za techniku je málo. Ale jako úvod do soutěže je to docela dobrý," řekl Verner. "Jel jsem naplno, ale spokojený nejsem, mám na čem pracovat. Toto však není můj vrchol. Vrcholy přijdou na mistrovství Evropy a světa. Teď zkouším programy a potřebuji zpětnou vazbu od rozhodčích, kterou jinde nedostanu, jen při závodech," dodal.
V sobotních volných jízdách však bude zřejmě bojovat jen o druhé místo, protože Joubert má před ním bezmála třináctibodový náskok.

Francouzský krasobruslař na rozdíl od Vernera kombinaci se čtverným toeloopem zvládl suverénně a pak se rozjel k fantastickému výkonu.

Celý krátký program absolvoval ve velkém tempu a dostal za něj třetí nejvyšší známku historie. Lépe dosud zajeli jen Rus Jevgenij Pljuščenko na
olympiádě v Turíně a Japonec Daisuke Takahaši na letošním mistrovství čtyř kontinentů.


Takahaši kvůli operaci přijde o celou sezonu

22. listopadu 2008 v 18:11 | Clárka |  Novinky
Takahaši kvůli operaci přijde o celou sezonu

Tokio - Japonský krasobruslař Daisuke Takahaši přijde o zbytek sezony, neboť půjde na operaci se zraněným kolenem. Loňský vicemistr světa to dnes oznámil na stránkách svého klubu. "Rozhodl jsem se pro operaci. Jsem z toho velmi smutný, ale stejně jako potřebuje sportovec odvahu k tomu, aby se zlepšoval, potřebuje ji také k tomu, aby věděl, kdy si odpočinout," oznámil dvaadvacetiletý majitel nejlepšího výkonu krasobruslařské historie. Takahaši si poranil meniskus i vazy v pravém kolenu během přípravy minulý měsíc. Kvůli tomu musel odříct účast na závodech Grand Prix v Číně. Tam měl bojovat společně s Tomášem Vernerem o prvenství, nakonec se ale radoval z vítězství Američan Jeremy Abbott.


Chci lidem ukázat, že opravdu miluji svou práci!"

17. listopadu 2008 v 16:39
Chci lidem ukázat, že opravdu miluji svou práci!"
Kimmie Meissner

Americká krasobruslařka okomentovala své minulé neúspěchy a přiznala se k lásce ke krasobruslení.

"V loňském roce mi bylo opravdu těžce, ale nemám ve zvyku se moc znepokojovat tím, co se o mě říká. Nyní se cítím tak, jako kdybych přejela na nějaké jiné, lepší místo. Mám pro tento rok několik cílů. Především bych chtěla vyjet na led a ukázat stabilní úroveň svého krasobruslení v rámci závodů. No a také bych ráda znova zažila ten pocit, kdy člověk sám sobě naprosto věří.

Po nezdarech loňské sezóny jsem seděla a přemýšlela: Vždyť vím, co je třeba dělat. V tom není problém. Proč si tedy tolik nevěřím? Musela jsem asi dojít do nějakého bodu a potom jsem se změnila a naučila se všechno znova. Pracuji nyní s novým trenérem a tajemství je nikoliv v jeho filosofii, ale v tom, jak o ní hovoří. Jeho slova naprosto souzní s mými pocity.

Po šampionátu ve Švédsku bylo jasné, že musím něco udělat, pokud chci pokračovat v kariéře. A já skutečně nesmírně moc miluji krasobruslení. Nedokáži si zatím bez něj představit svůj život. Vlastně se mi zdá, že se stává plně mou prací. Cítím vzrušení a uspokojení, když vyjíždím na led. Chci ukázat všem lidem, že svou práci mám ráda a jsem schopna ji dělat dobře."

Závody - nepředvídatelná věc!"

17. listopadu 2008 v 16:37 | Clárka |  Yuko Kawaguchi & Alexander Smirnov
Závody - nepředvídatelná věc!"
Alexandr Smirnov

Alexandr Smirnov, který vystupuje ve sportovních párech společně s Yuko Kawaguči a reprezentují Rusko, před svým prvním startem na Grand Prix - Skate Canada řekl:

"Start do letošní sezóny nebyl pro nás snadný. Na prvním závodě Ruského poháru v Samaře jsme byli nuceni odstoupit z volných jízd, a to kvůli zranění Yuko. První den soutěže po jedné ze složitých zvedaček se Yuko vykloubilo rameno. Přitom zbývalo ještě asi polovinu programu odjet, včetně spirál a piruet. Yuko mi dala znamení, že nekončíme a budeme bruslit do konce. I tak jdou stále kolem nás řeči, že často přerušujeme program, neúčastníme se domácích pohárů. Takže musím smeknout před hrdinstvím mé partnerky a umění za jízdy vnést do programu malé korekce a změny v elementech.

Je mi jasné, že ani start v Kanadě nebude snadným. Ostatně vystupovat v Americe pro nás nebývá nikdy snadné, ale v tomto roce je navíc Mistrovství světa v USA a rok nato se pořádá Olympiáda v Kanadě. Tlak na místní sportovce bude obrovský a tak je nutné se připravovat tvrdě už teď. Nebát se potíží. Jak bych ohodnotil naši současnou formu? No, to je těžké. Nerad bych nám dával nějaké známky, protože soutěže, to je věc naprosto nepředvídatelná. Řeknu vám jen, že před týdnem v Nice jsme například za spirály dostali od rozhodčích nulu, i přesto, že se jedná o prvek, kde obvykle dostáváme na 4. úroveň. Tak se stane, že jednou přetáhneme zvedačku (na loňské GP) a jednou zase přešvihneme čas pro spirálu ... Může se tedy stát cokoliv a proto nechci předjímat jakékoliv závěry a prognózy. Mohu slíbit jen to, že se budeme snažit ze všech sil co jsme schopni sami ovlivnit, aby naše vystoupení bylo důstojné. Stejně jako loni i letos se objeví v naší volné jízdě čtverný odhazovaný skok, ale letos již nebude prvním elementem v jízdě.

V této sezóně jsou naše programy postaveny na hudbu C. De Saintse Labuť a volná na hudbu z italské opery Klauni. Idea je asi taková - směj se šašku, nad zničenou láskou ... Yuko je v roli dámy milující samu sebe a já jsem šaškem, který se snaží dobýt její srdce. Celá jízda je nabitá složitými elementy, zvedačkami, které tady ještě nepředvedl žádný pár a skvělou choreografií."