Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Obertas a Slavnov už závodit asi nebudou.

4. července 2008 v 9:42 | Clárka |  Julia Obertas & Sergei Slavnov
Obertas a Slavnov už závodit asi nebudou:
Julii se líbí v show. Stříbrní medailisté z ME 2005 roku se v této sezóně ztratili z očí svým fanouškům. Kudy vedly jejich cesty? Vrátí se ještě na amatérský led?
Minulé léto vypadalo všechno výborně. Sportovci běžně trénovali naplno a podle slov jejich trenérky Ludmily Velikovové se zbavila Julia problémy se sólovými skoky, které jí už nějakou dobu nešly. Ale těsně před začátkem sezóny přišla nemoc, která Julii vyloučila na nějakou dobu z vysokého nasazení. Lékaři jí doporučili na nějaké období tréninky vynechat a vzít si sportovní volno. Přešlo ale Grand Prix, Mistrovství Ruska, potom i ME a MS a o nějakém návratu k tréninkům a přípravě na závody se nikde nemluvilo. Pár bruslil v show Evgenije Pljuščenka a vedly se řeči, že se k dalším tréninkům nechystají a do velkého sportu už se nevrátí. Oběma naprosto vyhovuje realizace před diváckým publikem. Bez stresu a adrenalinu.
Protože ale nikdo tyto řeči nepotvrdil ani nevyvrátil, šli se korespondenti časopisu "SPORT" zeptat k jejich trenérce Velikovové: "Sama vám na tuto otázku opravdu neodpovím. Nedávno jsem na toto téma hovořila se Sergejem a on mi sdělil, že jemu by se líbilo dále závodit, ale Julii se více líbí účast v dobrých show. Já být na jejich místě, vrátila bych se. Přemoci ten psychologický problém, který má Julia se skoky není problém. Jen se na tom musí pracovat. Jsem si jistá, že kdyby opravdu chtěla, zkrátka by jela a skočila. Je to jenom na Obertas. V její hlavě a hlavně na jejím přání. Často to Julii říkám, ale ona sama raději setrvává v problému. Má jej za neřešitelný. Přitom si myslím, že pokud by se vrátili zpět a Julia bojovala se svou psychikou, měli by v další sezóně velké šance na medaile.
V mezičase jednotlivých show ke mne chodí na stadión trénovat. Jezdí velice dobře. Tím spíše, že v párovém bruslení se teď nějaké velké přehrabávání talentů nekoná. Se skoky mají problémy všichni. Sportovci se ženou za technickou dokonalostí, hledají 2 trojité sólové skoky do kombinací, které by zvládli a vesměs na tom stejně pohoří. Přitom Obertas a Slavnov mají zvedané figury velmi náročné a pokud by splnili dobře odhazované skoky, stačil by jim jeden trojitý, aby mohli konkurovat světu."
 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama