Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Červenec 2008

Chci se zúčastnit MS v mém rodném Los Angeles!

29. července 2008 v 18:42 | clárka |  Sasha Cohen

Chci se zúčastnit MS v mém rodném Los Angeles!

22.07.2008
Stříbrná medailistka z OH v Turíně, Sasha Cohen, vyprávěla novinářům o svém rozhodnutí účastnit se MS v roce 2009 a také o své účasti v rámci show turné Stars on Ice.
"Toto léto jsem plně obnovila seriózní trénink. Více než dva roky jsem pořádně netrénovala a v loňském roce jsem skoro nestála na bruslích. Nyní trénuji v jedné ze škol, kde mne nikdo nedusí a také mne neničí přítomnost konkurence. Pracuji na nových elementech, v čemž jsou zahrnuty i nové typy piruet. Začínám pracovat nad skoky, kterými jsem se dva roky nezabývala. Nechci s vámi hovořit o tom, které věci ráda vařím a které ne. Toto léto se zkrátka věnuji jen tréninku.
Moc bych se chtěla zúčastnit MS, které se koná v roce 2009 v mém rodném Los Angeles. A ke své účasti v turné show Stars on Ice mohu říci jen to, že byla velkolepá! Nevěděla jsem, co mám čekat, ale show se tak odlišuje ve svém formátu od všech ostatních ledních exhibicí, na kterí jsem byla zvyklá v rámci svého aktivního závodění. Strávila jsem nádherný čas a taky mnoho pracovala. A nakonec jsem také dostala mnohem více uspokojení, než jsem původně očekávala."
Sport.ru

Joubert se soustředí na novou sezonu

20. července 2008 v 19:03 | Clárka |  Brian Joubert

Joubert se soustředí na novou sezonu

Zdroj: icenetwork.com
Photo: icenetwork.com, skatetoday.com
  • "Řekl jsem, že chci být mistrem světa a olympijským šampionem a všichni francouzští novináři na to čekali. Byl na mě vyvíjen velký tlak, takže bylo těžké se soustředit. Teď, když jsem mistrem světa, jeto o mnoho jednodušší," říká francouzská jednička.
  • Joubert (23) svůj titul vyhrál v roce 2007 a minulou sezonu získal stříbrnou medaili. Stříbro má také z let 2004 a 2006. S nadcházející olympiádou ve Vancouveru, do které zbývá už jen 19 měsíců, usiluje o to, aby byl v závodech vyrovnanější. Když jej kontaktoval icenetwork.com, Brian právě trénoval v tréninkovém středisku v Courchevelu, vysoko ve francouzských Alpách.
"Trénink ve vysoké nadmořské výšce je velmi náročný. První tři týdny jsou těžké pro svaly, pro celé tělo. Musíte být duševně velmi silný. Proto tu rád trénuji, když mám totiž přes léto dobrou přípravu, celá sezona je pro mě potom snazší.
V květnu odjel Joubert do USA, aby mu Evgeni Platov, dvojnásobný olympijský vítěz v kategorii tanečních párů, pomohl s choreografií.
"Chtěl jsem malou změnu. A věděl jsem, že bude skvělé s ním spolupracovat, je to super chlap. Už mnohokrát jsem ho potkal na závodech," vysvětluje Brian volbu choreografa.
"Cítil jsem, že mě obohatil o spoustu nových věcí. Pracovali jsme na 100%. Užili jsme si hodně zábavy. Jsem moc rád za nové programy, cítím se v nich velmi jistě. Už se moc těším na novou sezonu, na reakce rozhodčích a diváků."
Joubert odmítl prozradit detaily. Výběr hudby chce držet v tajnosti až do září, kdy své programy předvede na French Masters.
Říká, že by se rád zúčastnil nějaké mezinárodní soutěže ještě před začátkem série Grand Prix, aby viděl odezvu na nové jízdy. Čeká však na vyjádření francouzské federace.

Obrazek
  • Pro zvýšení flexibility a vytrvalosti začal Joubert s novým režimem mimo led. Teď, když trénuje třetí sezonu s Jean-Christophe Simondem, potřebuje pro své skoky mnohem méně námahy. Když závodil začátkem 80.let, byl Simond mistr v povinných cvicích. Postupem času naučil Jouberta, jak být obratnější v bruslení.
"Ví, jak používat hrany, ostří, jak být na ledě silný, ale zároveň jemný. Naučil mě toho hodně. Už vím, jak skočit s minimem vynaložené energie, umím totiž používat hrany. Myslím, že potřebujeme ještě rok, abychom vše dovedli do dokonalosti. Myslím, že na olympiádu budu připraven," vysvětluje Joubert.
Po letní přípravě se bude Brian snažit s Platovem, ještě před začátkem sezony, doladit jízdy, přesný program však ještě nemají. Zbývá navrhnout kostýmy a Joubert se rozhodl pokračovat ve spolupráci s lidmi, kteří je vytvářeli po několik minulých let.
"Každou sezonu pracuji se stejným týmem, protože odvádí skvělou práci. Jsem s nimi spokojen,"uvedl bruslař.
Jeho cílem je zlepšovat bruslení po všech stránkách, od sezony k sezoně, a také být vyrovnanější.
"Nadcházející sezona je velmi důležitá, bude to předolympijský rok. Chci ukázat rozhodčím a divákům, že můžu být olympijským šampionem. Proto musím bruslit co nejlépe. Budu se snažit v každém závodě podat 100% výkon a uvidíme," uzavírá Francouz.

Obertas a Slavnov už závodit asi nebudou.

4. července 2008 v 9:42 | Clárka |  Julia Obertas & Sergei Slavnov
Obertas a Slavnov už závodit asi nebudou:
Julii se líbí v show. Stříbrní medailisté z ME 2005 roku se v této sezóně ztratili z očí svým fanouškům. Kudy vedly jejich cesty? Vrátí se ještě na amatérský led?
Minulé léto vypadalo všechno výborně. Sportovci běžně trénovali naplno a podle slov jejich trenérky Ludmily Velikovové se zbavila Julia problémy se sólovými skoky, které jí už nějakou dobu nešly. Ale těsně před začátkem sezóny přišla nemoc, která Julii vyloučila na nějakou dobu z vysokého nasazení. Lékaři jí doporučili na nějaké období tréninky vynechat a vzít si sportovní volno. Přešlo ale Grand Prix, Mistrovství Ruska, potom i ME a MS a o nějakém návratu k tréninkům a přípravě na závody se nikde nemluvilo. Pár bruslil v show Evgenije Pljuščenka a vedly se řeči, že se k dalším tréninkům nechystají a do velkého sportu už se nevrátí. Oběma naprosto vyhovuje realizace před diváckým publikem. Bez stresu a adrenalinu.
Protože ale nikdo tyto řeči nepotvrdil ani nevyvrátil, šli se korespondenti časopisu "SPORT" zeptat k jejich trenérce Velikovové: "Sama vám na tuto otázku opravdu neodpovím. Nedávno jsem na toto téma hovořila se Sergejem a on mi sdělil, že jemu by se líbilo dále závodit, ale Julii se více líbí účast v dobrých show. Já být na jejich místě, vrátila bych se. Přemoci ten psychologický problém, který má Julia se skoky není problém. Jen se na tom musí pracovat. Jsem si jistá, že kdyby opravdu chtěla, zkrátka by jela a skočila. Je to jenom na Obertas. V její hlavě a hlavně na jejím přání. Často to Julii říkám, ale ona sama raději setrvává v problému. Má jej za neřešitelný. Přitom si myslím, že pokud by se vrátili zpět a Julia bojovala se svou psychikou, měli by v další sezóně velké šance na medaile.
V mezičase jednotlivých show ke mne chodí na stadión trénovat. Jezdí velice dobře. Tím spíše, že v párovém bruslení se teď nějaké velké přehrabávání talentů nekoná. Se skoky mají problémy všichni. Sportovci se ženou za technickou dokonalostí, hledají 2 trojité sólové skoky do kombinací, které by zvládli a vesměs na tom stejně pohoří. Přitom Obertas a Slavnov mají zvedané figury velmi náročné a pokud by splnili dobře odhazované skoky, stačil by jim jeden trojitý, aby mohli konkurovat světu."