Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Červen 2008

Domnina a Shabalin přecházejí k Liničukové

27. června 2008 v 15:48 | Clárka |  Oksana Domnina & Maxim Shabalin
Domnina a Shabalin přecházejí k Liničukové

Úřadující Mistři Evropy v tancích na ledě, Rusové Oxana Domnina a Maxim Shabalin v pondělí odcestují do USA, kde budou pokračovat v přípravách na sezónu pod vedením trenérky Natalie Liničukové. Korespondentce "Sport Express", Eleně Vajcechovské toto rozhodnutí potvrdil sám Shabalin.

"K tomuto rozhodnutí jsme s Oxanou dospěli jen před několika dny. Komentovat tuto situaci podrobně zatím nejsem připraven."

Tanečníci nemají v úmyslu vracet se do Ruska dříve, než na etapu Grand Prix - Cup of Russia, která proběhne 20. až 23. listopadu v Moskvě a kde se společně utkají oba nejsilnější páry Ruska (největšími konkurenty zde pro Oxanu a Maxima budou Jana Chochlová a Sergej Novickij).

Připomeňme, že k Natalii Liničuk přešel od Igora Spielbanda a Mariny Zuevové již tuto sezónu jiný špičkový taneční pár - Tanith Belbin a Benjamin Agosto z USA. Současně tak začínají u stejného trenéra přípravu dva typově odlišné taneční páry, přitom každý z nich směřující k tomu, aby se stal lídrem světových tanců.

Domnina a Shabalin zatím ještě nepřistoupili ke tvorbě nových programů. Partner je stále v režimu rekonvalescence po operaci kolene, kterou podstoupil na německé klinice uprostřed března tohoto roku.

Joubert se připravuje na novou sezónu s Platovem

27. června 2008 v 15:40 | Clárka |  Brian Joubert
Joubert se připravuje na novou sezónu s Platovem

Mistr světa z roku 2007, Brian Joubert, v současné době připravuje své nové programy na nadcházející sezónu s šampiónem v tancích na ledě, Evgeni Platovem, v USA. Joubert s Platovem nepracuje poprvé.

"Užívám si práce s Brianem." řekl Platov. "Je velice talentovaný, očividně se mu naše předešlá spolupráce zamlouvala, a proto se vrátil.". Pro každého bruslaře, který chce na ledě vyjádřit sám sebe je nejdůležitější najít někoho, s kým se mu dobře pracuje."Ingo Steuer bude trénovat dvojici Volosozhar a Morozov

27. června 2008 v 15:39 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov
Ingo Steuer bude trénovat dvojici Volosozhar a Morozov

Známý, v minulosti úspěšný krasobruslař, dnes německý trenér Ingo Steuer přistoupil k tréninku ukrajinské dvojice Tatiana Volosozharová a Stanislav Morozov. Steuer se stará již několik sezón o vzestup sportovní dvojice Aliona Savchenko a Robin Szolkowy.

Dříve trénoval ukrajinský pár jmenovec Stanislava, Nikolaj Morozov, který má trvalou školu sportovců v USA. Na dotaz médií bylo sděleno, že Morozov bude Steuerovi pomáhat i nadále při sestavování programů.

Steuer je v tuto chvíli stále ještě v nemilosti u Německé krasobruslařské federace, jejich vzájemné vztahy nejsou dobré. Trénink Aliony a Robina nebyl nijak hrazen a všechny náklady byl nucen Steuer hradit ze své vlastní kapsy. Německá federace vytýká skvělému sportovci jeho údajné blízké vztahy a spolupráci s bývalou komunistickou výzvědnou službou Stassi. I přesto zůstává trenér se svými svěřenci v Německu.

Rovněž Aliona Savchenko je původem z Ukrajiny. Za zmínku stojí, že kdysi byla právě ona partnerkou Stanislava Morozova a dobyli nejednoho úspěchu na ledě.