Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Zlato jsem nevyhrál, ale vypracoval jsem si ho."

24. března 2008 v 18:34 |  Novinky
Zlato jsem nevyhrál, ale vypracoval jsem si ho."
Jeffrey Buttle
Novopečený světový šampión, Kanaďan Jeffrey Buttle, poskytl krátce po svém vítězství rozhovor serveru Rambler Sport.

"Příliš dlouho jsem už na to čekal. Před rokem se mi povedlo být v Tokiu ve velmi podobné situaci. Krátký program jsem zabruslil jako druhý a ve volné jsem uzavíral vystoupení nejsilnější skupiny. Rozdíl je v tom, že loni jsme na to nebyl dostatečně připraven. Takže jsem nakonec skončil šestý."

Tato sezóna ale pro vás nezačínala nejlépe ... ?

Ze začátku to bylo těžké. Spolu s trenéry (kromě Lee Barkella pracuje taky s R. Aratunianem) jsme udělali velké množství práce nejen na ledě, ale taky v posilovně. Nejprve mě dost děsilo a rozčarovávalo, že s měnícím se svalstvem na nohou se mění taky jejich cit na ledě. Ale mí trenéři mi neustále opakovali, že nepracuji pro okamžitý výsledek. Takže jsem se přestal zabývat ve své mysli nesmyslnými otázkami a starostmi, zatěžovat zbytečně svou nervovou soustavu a prostě jsem jim věřil. A postupně a pomalounku jsem zjišťoval, že se mi zlepšil skluz a hlavně jsem neměl problém vydržet s tempem od začátku až do konce programu. Začal jsem si taky více věřit.

Proč jste byl takový neveselý po dojetí svého vítězného programu?

Jednak jsem nesledoval jízdy svých soupeřů. Neslyšel jsem ani reakci publika. Když jsem dobruslil a přijel k mantinelu, zeptal jsem se trenéra - 'stačí to?' On mi kladně přikývnul. Ale já jsem si nebyl jist a tak jsem upřesnil otázku: stačilo to na medaili? On se na mě útrpně podíval a říká mi: 'na zlatou medaili to více než stačilo.'

Nemůžu říct, že bych mu nevěřil. Ale uvěřil jsem tomu tak z poloviny. Samozřejmě, o takových věcech se nežertuje, a tak jsem napjatě čekal na známky na tabuli a žaludek se mi třepotal jako motýlek. Potom se objevily ... ne, nemůžu vám vypovědět ty pocity.

Víte, do krasobruslení jsem se pustil proto, že jsem svého času byl uchvácený z toho, co předváděli Brian Orser a Kurt Browning. Proto jsem velice brzy dospěl k názoru, že krasobruslení, to nejsou skoky. Ale je to každá vteřina, kdy hraje hudba a ty jsi na ledě. Takže proto jsme tak pečlivě promýšleli a pracovali nad každým krokem a každým pohybem. Ano, neskáču čtverný skok. Lépe řečeno, neskáču jej dost stabilně na to, abych jej chtěl zařadit do programu. A taky jej nemám za zásadní element. Je to příliš malinká součást jízdy.

A nejvíce ze všeho jsem šťastný z toho, že jsem všechno zabruslil tak, jak jsem to zabruslit chtěl. Proto se cítím jako člověk, který si opravdu vypracoval zlatou medaili. Ne, že ji jen náhodou vyhrál.
 


Komentáře

1 domiseek* domiseek* | Web | 29. dubna 2008 v 21:02 | Reagovat

Podle mě je to skvělej krasobruslař, ale před tím než vyhrál MS o něm bylo hrozně málo slyšet...nevím..mě to tak přijde...:) až teď je známější...

2 Clárka Clárka | 1. května 2008 v 20:06 | Reagovat

jo,,byl dobrej ale nejlepší je stejně Brian.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama