Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Na krasobruslařském MS nejlépe tančili Delobelová a Schoenfelder

22. března 2008 v 20:20 |  Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder

Na krasobruslařském MS nejlépe tančili Delobelová a Schoenfelder

Francouzský krasobruslařský pár Isabelle Delobelová, Olivier Schoenfelder vyhráli mistrovství světa tanečních párů ve švédském Göteborgu.
Francouzští krasobruslaři Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder se dnes stali poprvé mistry světa v kategorii tanečních párů. Na šampionátu v Göteborgu v součtu všech tří částí soutěže porazili o 4,14 bodu Kanaďany Tessu Virtueovou a Scotta Moira, bronz získali Rusové Jana Chochlovová a Sergej Novickij. Kamila Hájková a David Vincour obsadili 23. místo.
21. 3. 2008 22:48 - 21. 3. 2008 22:52 AktualizovánoGÖTEBORG
Francouzští tanečníci si pro volný tanec vybrali lyrickou hudbu z filmu Piano a zajeli ho bez jediné technické chyby. Úřadující vicemistři Evropy za něj získali nejlepší známku v této sezóně a po osmnácti letech společné krasobruslařské kariéry vybojovali první medaili na mistrovství světa. Hned měla zlatou barvu, i když Delobelová se Schoenfelderem nepředvedli nejlepší výkon večera.
Nejvyšší známku za volný tanec získali mladí Kanaďané. Osmnáctiletá Virtueová a o dva roky starší Moir rovněž sáhli k lyrickým motivům a téměř celý volný tanec absolvovali v těsném držení, kdy se jejich brusle takřka dotýkaly. Přidali k tomu procítěný projev a vrátili se ze třetí příčky po originálním tanci na stříbrnou pozici.

Třetí Khoklová a Novitsky

Z té odsunuli Khoklovou s Novitskym, kteří kvůli zaváhání partnera při jedné z otoček ztratili především v technické části hodnocení. Ve volných tancích skončili až čtvrtí, ale v celkovém součtu uhájili alespoň bronzovou medaili. Při absenci evropských šampiónů Oksany Domninové a Maxima Šabalina tak uhájili medaili pro ruské krasobruslení.
Čeští reprezentanti Kamila Hájková a David Vincour se ve volném tanci na hudbu krále rokenrolu Elvise Presleyho vyvarovali výraznějších chyb a díky osobnímu rekordu si polepšili o jedno místo na třiadvacátou pozici. Je to jejich maximum na světovém šampionátu, při své jediné předchozí účasti byli v roce 2006 sedmadvacátí.
1. Delobel & Schoenfelder104.96[volná jízda - ke stažení]
2. Virtue & Moir105.28[volná jízda - ke stažení]
3. Khokhlova & Novitski99.29[volná jízda - ke stažení]
4. Belbin & Agosto103.29[volná jízda - ke stažení]
5. Faiella & Scali101.21[volná jízda - ke stažení]
6. Davis & White96.03[volná jízda - ke stažení]
23. Hájková & Vincour72.66[volná jízda - ke stažení]
Předávání medailí---[ke stažení]
 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama