Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Březen 2008

Ptejte se Kateřiny Beránkové

29. března 2008 v 20:21 | Claire |  Kateřina Beránková & Otto Dlabola
Ptejte se Kateřiny Beránkové

Před nějakou dobou jste na těchto stránkách mohli pokládat otázky několikanásobné mistryni ČR ve sportovních dvojicích, Kateřině Beránkové. Jak žije krasobruslařka, která se svým sportovním partnerem, Ottou Dlabolou, obsadila 8. místo na olympiádě v Salt Like City v roce 2002? Co plánuje do budoucnosti a jaké má názory na momentální situaci v krasobruslení? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky naleznete v následujícím rozhovoru.

1. Ahoj (dobrý den) Katko. Chtěla jsem se zeptat, jak teď pokračuje tvá (vaše) krasobruslařská kariéra. Jako jestli jste u profesionálů nebo třeba trénujete nějaké nové dvojice (samozřejmě pokud nějaké máme, což teď myslím, že ne). Pak mám osobnější otázku. Kdy byste chtěla založit rodinu a mít děti?

Zdravím. Nyní se věnuji krasobruslení na profesionální úrovni, bruslila jsem se svým partnerem Ottou Dlabolou pro Royal Carribean International. S Ottou neplánujeme společnou budoucnost, ani pracovní ani životní. V současné době jsem v Brně, věnuji se studiu a trenérské praxi v brněnské krasohale. Své svěřence zatím nemám, stále plánuji ještě bruslit v zahraničí.

2. Český sportovní pár Prokuronová - Štefl spadl na ME 2006 při zvedačce. René Novotný kdysi prohlásil, že pád ze zvedačky si každý sportovní pár musí někdy zažít. Stalo se to někdy i vám?

Také jsme upadli ze zvedačky. V našem případě to 2x odnesl partner s otřesem mozku a šitím hlavy. Říká se, že v kariéře sportovní dvojice je vždy alespoň jeden těžší pád.

3. Jak byl Katko pro Tebe těžký přechod ze sóla do sportovních dvojic? Jak dlouho Ti trvalo naučit se twisty a odhazované skoky? Měla jsi někdy strach z vysokých zvedaček apod.? Rozhodovala jsi se dlouho, než jsi definitivně přešla k párovému bruslení?

K párovému bruslení jsem se rozhodla dá se říci ze dne na den. Zvedačky, spirály smrti, piruety a odhazované skoky jsem se naučila během jedné sezóny. S Ottou jsem začala zkoušet sportovní dvojice v lednu 1997 a v říjnu jsme se na závodech ve Vídni kvalifikovali na OH 1998. Byla jsem Ottova druhá partnerka, takže nácvik párových prvků netrval tak dlouho. Postupně jsme přidávali náročnější skoky, zvedačky , složitější choreografie a začali spolupracovat s ruskou trenérkou Natálií Pavlovovou z Petrohradu.

4. Čím se s Ottou zabýváte od doby, kdy jste ukončili amatérskou kariéru? Vydali jste se podobnou cestou jako Radka Kovaříková a René Novotný?

S Ottou je to pracovní vztah, každý máme jiné životní plány.

5. Chtěli byste si někdy zabruslit v muzikále na ledě, jako byl např. Mrazík?

V muzikálu Mrazík jsme účinkovali 2 roky jako alternace Radky a Reného. (1999,2000.)

6. Jak vzpomínáte na dobu, kdy jste trénovali v TJ stadiónu Brno? Stýská se vám po lidech, se kterými jste tam sdíleli led? Máte nějakou úsměvnou příhodu, která se odehrála za vaší amatérské kariéry? Udržujete s někým z českých krasobruslařů kontakt? Pokud bruslíte v show, setkáváte se někdy na těchto akcích s českými krasobruslaři?

Do krasobruslařské haly na Křídlovické se vracím moc ráda a jsem stále členem TJ Stadionu Brno. Když jsem v Brně, tak si jdu zabruslit a vypomůžu na ledě. S bruslením nekončím, je to součást mého života, takže budu chodit bruslit dál. S lidmi, se kterými jsem v krasobruslařské hale pracovala mám hezký vztah. Když přijdu na stadion, tak se moc rádi vidíme. Doufám, že budeme i dále v budoucnu spolupracovat.

7. Když Radka s Reném odcházeli k profesionálům, chtěli zůstat 4 roky, ale nakonec vystupovali v show 10 let. Máte vy nějakou představu, jak dlouho chcete bruslit v profesionálech?

Co se týká mé osoby, tak sezóna 2007/2008 bude pravděpodobně mou poslední. Radka Kovaříková odešla k profesionálům se svým partnerem, když jí bylo 20 let, já odešla, když mi bylo 27, takže desetiletou profesionální kariéru neplánuji.

8. Spousta krasobruslařů a vůbec vrcholových sportovců řeší otázku, jak skloubit školu s tréninkovým plánem. Bylo vám někdy líto, že nemáte na studium tolik času, co vaši vrstevníci? Máte představu, čemu byste se v životě věnovali, kdyby vás osud nezavál ke krasobruslení?

V době, kdy jsem se věnovala krasobruslení jsem vystudovala na Masarykově univerzitě Pedagogickou fakultu a nyní Fakultu sportovních studií. Na studia jsem opravdu mnoho času neměla, řešením byl individuální plán a rozkládání studia.

9. Litovali jste někdy, že jste se dali na krasobruslení? Šli byste do toho znovu, pokud byste se měli rozhodnout teď?

Ničeho nelituji a nikdy jsem nelitovala. Šla bych do toho klidně znova, ale za podmínek, kdyby do toho opět šli moji rodiče. Věnovali mi spoustu trpělivosti a volného času, jsem jim za to moc vděčná.

10. Který předmět ve škole jste nejvíce nenáviděli? Byli ve škole vaši učitelé vstřícní k vaši absenci kvůli tréninkům a účasti na závodech?

Já jsem do školy chodila a chodím moc ráda. Nemám předmět, ke kterému bych měla averzi.

11. V kolika letech jste začali bruslit? Jak jste se vlastně ke krasobruslení dostali? Máte krasobruslení v rodině?

Bruslit jsem začala v pěti letech. Do kurzů bruslení mě přihlásila máma, protože před domem máme rybník a na zimu už rodiče chtěli, abych uměla bruslit. Spotu se věnoval pouze můj táta, hrál fotbal a později se stal fotbalovým rozhodčím.

12. Na který závod své kariéry nejraději vzpomínáte a proč?

Nejraději vzpomínám na OH v Salt Lake City - Nejlepší závod a umístění naší sportovní kariéry.

13. Kdo byl vašim sportovním (krasobruslařským) vzorem?

Sportovní dvojice Gordějevová - Grinkov, olympijští vítězové a mistři světa

14. Ahoj Katko, psala jsi mi, že pobýváš v Americe. Co tě na této zemi nejvíce pobavilo, co tě nejvíce zaujalo, co se ti nejvíce líbí a co tam naopak nejvíc nesnášíš?

Do Ameriky jsem odjela za bruslením. Samozřejmě, když tam jsem, tak si najdu chvíli se podívat za kulturou, mezi lidi, ale jinak Ameriku moc nemusím. Nemám ráda americký styl života.

15. Jakou máte oblíbenou značku krasobruslařských bot a nožů? Který ze svých kostýmů a programu máte nejoblíbenější? Měli jste pro své programy raději klasickou hudbu či např. soundtracky z filmu?

Celou sportovní kariéru bruslím na botech Risport a anglických nožích Gold Seal. Nejraději mám kostýmy, které byly ušity na olympijskou sezonu do Turína 2005/2006, kam jsme nejeli a nikdy nebyly použity na závod.

16. Sledujete závody amatérů a vůbec dění na amatérském krasobruslařském světě?

Samozřejmě.

17. Který krasobruslařský prvek je váš nejoblíbenější?

Když se povedl, tak to byl odhozený trojitý Salchow.

18. Také se ztotožňujete s názorem, že se v České republice mrhá talenty?

To si nemyslím. Každý si to musí zařídit tak, jak potřebuje. Například my jsme si s partnerem taky našli trenérku v Rusku. Tomáš Verner trénuje v Oberstdorfu, Hájková-Vincour také, Michal Březina v Milánu, Oberstdorfu a Mnichově. Pořádají se různé tréninkové kempy a soustředění s vynikajícími specialisty jako je např. trenér Kudriavcev.

19. Nemáte někdy chuť se vrátit na led a soutěžit?

Úpony, vazy, klouby a svaly říkají závodění Ne, je čas se tedy věnovat zase něčemu jinému.

20. Dobrý den Katko, obdivuji krasobruslení a jsem bývalá gymnastka. Je mi ale už 18 let a tak mě zajímá, jestli se dá i v 18-ti naučit základní kroky v krasobruslení. Chodím na veřejné bruslení, ale nemá mi kdo pomoct. Děkuji a přeji hodně štěstí v roce 2007.

Například v brněnské krasohale se otevřelo bruslení pro dospělé. Výuka má podobnou formu a průběh jako při výuce dětí. Je velký zájem a dospěláky krasobruslení velice baví. Základní kroky a možná i něco víc se určitě naučíte. Stačí chodit pravidelně a být pod dohledem trenéra.


Vybavení

24. března 2008 v 19:38 | Clárka |  Krasobruslení :)
VYBAVENÍ:

Nože:

Krasobruslařské nože, vyrobené z tvrdé oceli, jsou 3 až 4 milimetry široké. Jsou jen nepatrně zahnuté - což umožňuje provádět složité obraty a prvky. Jsou sbroušeny tak, že vznikají dvě hrany (vnitřní a vnější), mezi kterými je dutina. Tyto hrany usnadňují bruslaři zrychlovat a ovládat jízdu. Špička je ozubená, používá se při odpíchnutých skocích a jako otáčivý bod při piruetách.

Boty:

Boty jsou zpravidla zhotoveny na míru, silně vyztužené, šněrovací do výšky lýtek s tlustým koženým vnitřkem a dodatečným vyztužením oblasti kotníku.

Kostýmy:
Kostýmy jsou ovlivňovány charakterem programu a volbou hudebního doprovodu. Měly výkon korunovat a ne odvádět pozornost nebo dokonce pobuřovat. Dřívějším přísným pravidlem byly sukně pro ženy, dnešní pravidla již umožňují, aby ženy vystupovaly i v kalhotovém kostýmu - dokonce i v tancích - musí to však být explicitně uvedeno v úpravě pravidel, které každoročně uveřejňuje ISU. Muži musí i nadále nosit dlouhé kalhoty - které však nesmějí být trikotové (přiléhavé). Jiné módní doplňky, které nejsou pevně přichyceny na kostýmu, stejně jako různé jiné pomůcky nejsou v soutěži povoleny.Zdrojík

Jana Khokhlova & Sergei Novitski jsou se známkami spokojeni

24. března 2008 v 18:38 | Claire |  Novinky
Jana Khokhlova & Sergei Novitski jsou se známkami spokojeni

Ruští tanečníci Jana Khokhlova & Sergei Novitski jsou spokojeni i se svým vystoupením i s jeho ohodnocením na světovém šampionátu, který právě proběhl v Goteborgu. Stali se bronzovými medailisty.

"Jsme velice spokojeni s tím, jak jsme zajeli na světovém mistrovství a také s tím, jak nás ocenili," říká Sergej Novickij, jehož slova použily i oficiální stránky šampionátu. "Tento turnaj se pro nás stal dalším velkým krokem kupředu."

Pár zaujal první místo v Ruské sborné po té, co se pro zranění museli účasti vzdát Oxana Domnina a Maxim Šabalin. "Byl to pro nás nesmírný psychologický tlak. Hlavně před volnými jízdami", přiznává Novickij ... "ale ve chvíli, kdy jsme vyjeli na led, pokusili jsme se odhodit všechny naše starosti a jednoduše zabruslit tak, abychom ukázali všechno co umíme."

Jana Chochlová přiznává, že ačkoliv doufala a věřila v boj o medaile, bronz je pro ni stále ještě jako šťastný sen. "Nemám v sobě žádné emoce," říká Jana, "sice jsme sem přijeli bojovat o medaile, ale nyní je všechno kolem jako kdyby to byl jen sen. Druhé místo po dvou částech soutěže přiblížilo naše medailové pozice k realitě a nám dalo velikou naději a popud k tomu, abychom byli bojovní. Nakonec se podařil bronz - a to je nádhera - bronz ze Světa!"

Před ruským párem se umístili jen Francouzi Isabelle Delobel a Olivier Schenfelder a kanadský pár Tessa Virtue a Scott Moir. Bronz z tanců se stal jedinou medailí pro ruskou účast. Minulý šampionát proběhl zcela bez ruských medailistů.


Zlato jsem nevyhrál, ale vypracoval jsem si ho."

24. března 2008 v 18:34 Novinky
Zlato jsem nevyhrál, ale vypracoval jsem si ho."
Jeffrey Buttle
Novopečený světový šampión, Kanaďan Jeffrey Buttle, poskytl krátce po svém vítězství rozhovor serveru Rambler Sport.

"Příliš dlouho jsem už na to čekal. Před rokem se mi povedlo být v Tokiu ve velmi podobné situaci. Krátký program jsem zabruslil jako druhý a ve volné jsem uzavíral vystoupení nejsilnější skupiny. Rozdíl je v tom, že loni jsme na to nebyl dostatečně připraven. Takže jsem nakonec skončil šestý."

Tato sezóna ale pro vás nezačínala nejlépe ... ?

Ze začátku to bylo těžké. Spolu s trenéry (kromě Lee Barkella pracuje taky s R. Aratunianem) jsme udělali velké množství práce nejen na ledě, ale taky v posilovně. Nejprve mě dost děsilo a rozčarovávalo, že s měnícím se svalstvem na nohou se mění taky jejich cit na ledě. Ale mí trenéři mi neustále opakovali, že nepracuji pro okamžitý výsledek. Takže jsem se přestal zabývat ve své mysli nesmyslnými otázkami a starostmi, zatěžovat zbytečně svou nervovou soustavu a prostě jsem jim věřil. A postupně a pomalounku jsem zjišťoval, že se mi zlepšil skluz a hlavně jsem neměl problém vydržet s tempem od začátku až do konce programu. Začal jsem si taky více věřit.

Proč jste byl takový neveselý po dojetí svého vítězného programu?

Jednak jsem nesledoval jízdy svých soupeřů. Neslyšel jsem ani reakci publika. Když jsem dobruslil a přijel k mantinelu, zeptal jsem se trenéra - 'stačí to?' On mi kladně přikývnul. Ale já jsem si nebyl jist a tak jsem upřesnil otázku: stačilo to na medaili? On se na mě útrpně podíval a říká mi: 'na zlatou medaili to více než stačilo.'

Nemůžu říct, že bych mu nevěřil. Ale uvěřil jsem tomu tak z poloviny. Samozřejmě, o takových věcech se nežertuje, a tak jsem napjatě čekal na známky na tabuli a žaludek se mi třepotal jako motýlek. Potom se objevily ... ne, nemůžu vám vypovědět ty pocity.

Víte, do krasobruslení jsem se pustil proto, že jsem svého času byl uchvácený z toho, co předváděli Brian Orser a Kurt Browning. Proto jsem velice brzy dospěl k názoru, že krasobruslení, to nejsou skoky. Ale je to každá vteřina, kdy hraje hudba a ty jsi na ledě. Takže proto jsme tak pečlivě promýšleli a pracovali nad každým krokem a každým pohybem. Ano, neskáču čtverný skok. Lépe řečeno, neskáču jej dost stabilně na to, abych jej chtěl zařadit do programu. A taky jej nemám za zásadní element. Je to příliš malinká součást jízdy.

A nejvíce ze všeho jsem šťastný z toho, že jsem všechno zabruslil tak, jak jsem to zabruslit chtěl. Proto se cítím jako člověk, který si opravdu vypracoval zlatou medaili. Ne, že ji jen náhodou vyhrál.

Krasobruslení : Disciplíny

24. března 2008 v 16:54 | Clárka |  Krasobruslení :)
Krasobruslení : Disciplíny
 • Jednotlivci
 • Sportovní páry
 • Tance na ledě
 • Synchronizované krasobruslení

Tom : Rozhovor

23. března 2008 v 21:30 Tomáš Verner

Tom : Rozhovor

Tomáš Verner
22.03.2008 18:39 - G ö t e b o r g - Tomáš Verner dnes na mistrovství světa roli spolufavorita psychicky neunesl. Ve volné jízdě předvedl výkon, který od něj nečekali ani ti největší pesimisté. Po technické stránce měl nejhorší hodnocení a místo boje o titul se propadl na patnácté místo.

"Byla to moje první zkušenost zabruslit si s první šestkou na světě a první zkušenost jsem nezvládl," řekl po závodě.
"Co se dá dělat, teď už to neopravím, takže jedině přijít do příštího roku o to silnější."
Před začátkem volné jízdy se mu honily hlavou úplně jiné myšlenky než obvykle. "Normálně myslím jen na svých čtrnáct elementů, které tam mám, to jsem dneska nezvládl. Měl jsem toho spoustu v hlavě, pořadí, nechtěl jsem pustit před sebe Jouberta ani Lambiela. Těm jsem teď tu cestu zametl, uklidil jsem se tak do strany, aby se o mě náhodou neotřeli. Stalo se to, asi potřebuju ještě trochu vyzrát," hledal příčiny selhání.
Kdyby předvedl výkon, který mu v lednu zajistil evropský titul v Záhřebu, byl by s přehledem druhý. K tomu se však ani zdaleka nepřiblížil, čistě zvládl jen dva trojité skoky.
"Nevím, čím to bylo, možná jsem si včera moc užíval na ledě, tak přišlo trošku zchlazení. Akorát to bylo dost krušný zchlazení. Když tam není technika, tak tam nebude ani druhá známka, a já jsem dneska technicky vyhořel," komentoval svůj výkon.
Poznamenaly ho chyby hned v úvodu jízdy, kdy ani jednou nezvládl čistě pokus o čtverný toeloop. "Po druhém čtveráku jsem tak nějak netušeně skončil na zadku, a když jsem potom skočil jednoduché lutze, tak mi proběhlo hlavou, kolik bodů jsem už prošustroval. Bylo tam moc chyb. Jak se to načítalo, bylo to jako sněhová koule. Když válíte sněhuláka, tak je taky na začátku úplně maličká koule. Potom je z toho balvan, který se na mě posadil a já jsem ho už nesklepal," popisoval.
Navzdory velkému trápení neměl chuť volnou jízdu zabalit. "To jsem míval, když jsem byl mladší. Teď ne, teď bojuju až do konce, ať se děje, co se děje. Jestli jsem v něčem prokázal bojovného ducha, tak v tom, že jsem to dojel až do konce, protože to už bylo utrpení," přiznal.
Jednadvacetiletý svěřenec Vlasty Kopřivové a Michaela Hutha měl v této sezoně hodně nevyrovnané výkony. Podobně jako na mistrovství světa selhal na podzim v Oberstdorfu a pak i na Grand Prix v Paříži, naopak v dalším závodě Grand Prix v Japonsku a na evropském šampionátu zářil. Aby se tomu příští rok vyhnul, možná postaví programy o něco dřív, aby je mohl trénovat už přes léto.
Teď mu k odreagování pomůže škola a na měsíc si odpočine od tréninku na ledě. V dubnu ho čeká v Praze exhibice po boku olympijského šampiona Jevgenije Pljuščenka z Ruska. "Do té doby se dám dokupy," řekl zklamaný Verner.

Tomáš Verner volnou jízdu nezvládl, skončil 15.

23. března 2008 v 20:42 | clárka |  Tomáš Verner

Tomáš Verner volnou jízdu nezvládl, skončil 15.

Tomáš Verner
Český krasobruslař Tomáš Verner při svém volném programu na mistrovství světa.
22.03.2008 17:06 - G ö t e b o r g u - Velké zklamání. Tomáš Verner nezvládl svoji volnou jízdu na MS v krasobruslení a po nadějném čtvrtém místě po krátkém programu skončil nakonec až patnáctý. Mistrem světa se stal Kanaďan Jeffrey Buttle, druhý byl obhájce trofeje Francouz Brian Joubert, třetí skončil Američan Johnny Weir.
Úřadující mistr Evropy ve snaze zaútočit na jednu z medailí se maximálně soustředil na úvod své jízdy. Do ní zařadil dva čtverné skoky.
První čtverný toeloop však bohužel dokončil s dotykem ruky o led, při druhém upadl. Zbytek jízdy pak byl hodně rozpačitý, Verner dokonce předvedl místo dvou trojných skoků jenom jednoduché.
Při svých jízdách ale dělali chyby i ostatní závodníci z elitní šestky. Skokansky téměř čistou jízdu předvedl až obhájce trofeje. Francouz Brian Joubert, který se díky tomu posunul z průběžné šesté příčky na stříbrnou pozici.
Mistrem světa se stal Kanaďan Jeffrey Buttle. Znaje vývoj soutěže vsadil na jistotu, do své jízdy nezařadil ani jeden čtverný skok, ale perfektní provedení volné jízdy mu s přehledem stačilo na zisk zlaté medaile.
Bronzovou medaili získal Američan Johnny Weir, který využil zaváhání a pádů Japonce Takahašiho a Švýcara Lambiela. Patnáctá příčka Vernera znamená, že na příštím MS v Los Angeles bude mít Česko v soutěži mužů pouze jedno účastnické místo.
Výsledky
Muži:
1. Buttle (Kan.) 245,17, 2. Joubert (Fr.) 231,22, 3. Weir (
USA) 221,84, 4. Takahaši (Jap.) 220,11, 5. Lambiel (Švýc.) 217,88, 6. Van der Perren (Belg.) 216,02, ...15. Verner (ČR) 191,94.

Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder

22. března 2008 v 20:41 Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder
Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder
 • Jméno : Olivier Schoenfelder
 • Datum narození : 30.11 1977
 • Místo narození : Belfort
 • Výška : 183 cm
 • Koníčky : snowboard a paintball...Olivier začal bruslit 7 letech ..
 • Isabelle a Olivier spolu bruslí od roku 1990.
 • Na jejich přípravě se podílel i Gwendal Peizerat (polovička slavného olympijského páru Anissina & Peizerat) a taneční pár Drobiazko & Vanagas (3. na Mistrovství světa a Mistrovství Evropy 2000), kteří v sezóně 2002 odešli k profesionálům.
 • Isabelle ma sestru - dvojče, která bruslí také v kategorii tanečních párů.
 • V květnu 2005 se Olivier oženil s Isabelle Pecheur. V říjnu 2006 se jim narodil syn Gabriel.

Oleg Vasiliev: "Mí žáci se projevili jako bojovníci!"

22. března 2008 v 20:25 Maria Mukhortova & Maxim Trankov
Oleg Vasiliev: "Mí žáci se projevili jako bojovníci!"
 • Sportovní pár Maria Muchortová a Maxim Trankov přerušil svou volnou jízdu na šampionátu v Goteborgu kvůli zranění partnera. Po ukončení soutěže nám k tomu sdělil Oleg Vasiljev, trenér tohoto páru: "Maxim přijel na soutěž se starým zraněním. Má problém se skřípnutým nervem v oblasti šíje. Aktuální diagnózu toho, co se přihodilo, zatím nemáme. Stalo se to, že po první minutě jízdy mu začala otékat ruka a díky těsnému kostýmu neprobíhala cirkulace krve tak jak měla. Byl nucen přerušit jízdu. Přijel ke mě a poprosil o rozstřižení kostýmu, aby mohla krev začít proudit do zápěstí. Já jsem se ho potom zeptal: Můžeš pokračovat v bruslení? On mi odpověděl, že ano. Tak jsem nechal obnovit hudbu v místě přerušení. Jistě, není to nic pěkného v závěru sezóny, ale na druhou stranu jsem rád, že mí žáci projevili takovou bojeschopnost a snahu poprat se do konce. Nyní odletí co nejrychleji zpět do Moskvy, kde Maxima čeká důkladné zdravotní vyšetření. A v budoucnu se samozřejmě budeme snažit o to, aby se podobné příhody na velkých soutěžích již nestaly."

Na krasobruslařském MS nejlépe tančili Delobelová a Schoenfelder

22. března 2008 v 20:20 Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder

Na krasobruslařském MS nejlépe tančili Delobelová a Schoenfelder

Francouzský krasobruslařský pár Isabelle Delobelová, Olivier Schoenfelder vyhráli mistrovství světa tanečních párů ve švédském Göteborgu.
Francouzští krasobruslaři Isabelle Delobelová a Olivier Schoenfelder se dnes stali poprvé mistry světa v kategorii tanečních párů. Na šampionátu v Göteborgu v součtu všech tří částí soutěže porazili o 4,14 bodu Kanaďany Tessu Virtueovou a Scotta Moira, bronz získali Rusové Jana Chochlovová a Sergej Novickij. Kamila Hájková a David Vincour obsadili 23. místo.
21. 3. 2008 22:48 - 21. 3. 2008 22:52 AktualizovánoGÖTEBORG
Francouzští tanečníci si pro volný tanec vybrali lyrickou hudbu z filmu Piano a zajeli ho bez jediné technické chyby. Úřadující vicemistři Evropy za něj získali nejlepší známku v této sezóně a po osmnácti letech společné krasobruslařské kariéry vybojovali první medaili na mistrovství světa. Hned měla zlatou barvu, i když Delobelová se Schoenfelderem nepředvedli nejlepší výkon večera.
Nejvyšší známku za volný tanec získali mladí Kanaďané. Osmnáctiletá Virtueová a o dva roky starší Moir rovněž sáhli k lyrickým motivům a téměř celý volný tanec absolvovali v těsném držení, kdy se jejich brusle takřka dotýkaly. Přidali k tomu procítěný projev a vrátili se ze třetí příčky po originálním tanci na stříbrnou pozici.

Třetí Khoklová a Novitsky

Z té odsunuli Khoklovou s Novitskym, kteří kvůli zaváhání partnera při jedné z otoček ztratili především v technické části hodnocení. Ve volných tancích skončili až čtvrtí, ale v celkovém součtu uhájili alespoň bronzovou medaili. Při absenci evropských šampiónů Oksany Domninové a Maxima Šabalina tak uhájili medaili pro ruské krasobruslení.
Čeští reprezentanti Kamila Hájková a David Vincour se ve volném tanci na hudbu krále rokenrolu Elvise Presleyho vyvarovali výraznějších chyb a díky osobnímu rekordu si polepšili o jedno místo na třiadvacátou pozici. Je to jejich maximum na světovém šampionátu, při své jediné předchozí účasti byli v roce 2006 sedmadvacátí.
1. Delobel & Schoenfelder104.96[volná jízda - ke stažení]
2. Virtue & Moir105.28[volná jízda - ke stažení]
3. Khokhlova & Novitski99.29[volná jízda - ke stažení]
4. Belbin & Agosto103.29[volná jízda - ke stažení]
5. Faiella & Scali101.21[volná jízda - ke stažení]
6. Davis & White96.03[volná jízda - ke stažení]
23. Hájková & Vincour72.66[volná jízda - ke stažení]
Předávání medailí---[ke stažení]