Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Mistrovství USA

9. února 2008 v 19:09 |  Novinky
Mistrovství USA
Od 21. do 28. ledna se v americkém St. Paulu konal národní krasobruslařský šampionát. Závod přinesl řadu překvapení.

TANEČNÍ PÁRY

Belbin & Agosto
 • Soutěž tanečních párů byla pravděpodobně jedinou kategorií na šampionátu, kde bylo pořadí předem téměř dané. Pátý titul v řadě si odnesli Tanith Belbin a Benjamin Agosto, kteří obsadili první místo ve všech částech soutěže. Nevyhráli však s takovým náskokem, jak se původně očekávalo. V povinném i originálním tanci je v technické známce předběhl pár, který celkově skončil druhý - Meryl Davis a Charlie White. Třetí místo patřilo dvojici Navarro & Bommentre.

  "Tohle je rozhodně lepší než jen čtyři tituly." vtipkovala Belbin. "Myslím, že se cítíme skvěle hlavně díky skvělé volné jízdě, kterou jsme zajeli. Myslím, že to byla prozatím naše nejlepší jízda v této sezóně." dodala.

  Video
1. Belbin & Agosto[volná jízda - ke stažení]
2. Davis & White[volná jízda - ke stažení]
3. Navarro & Bommentre[volná jízda - ke stažení]


SPORTOVNÍ DVOJICE

Inoue & Baldwin
 • V kategorii sportovních dvojic bylo adeptů na zlato hned několik. Nakonec se z nejcennějšího kovu mohli radovat Keauna McLaughlin a Rockne Brubaker, kteří vyhráli obě části soutěže.

  "Pořád se cítím trochu zvláštně při pomyšlení, že jsem národní šampionkou." řekla McLaughlin a začervenala se.

  Druzí skončili dvojnásobní mistři USA z let 2004 a 2006, Rena Inoue a John Baldwin, kteří prozatím vynechávali celou závodní sezónu. Po volné jízdě Baldwin poklekl a požádal přímo na ledě svou osmiletou životní partnerku o ruku.

  "Vůbec jsem nepochopila, co se děje, když se mě zeptal." vysvětlovala Inoue. "Samozřejmě jsem řekla 'ANO'. Už si ani nevzpomenu kolik dobrých i špatných chvil jsme spolu zažili, ale byli jsme tady vždy jeden pro druhého. Myslím, že můžeme být šťastní, že jsme spolu tak dlouhou dobu." dodala.

  Bronz si odnesli obhájci titulu z loňského roku - Brooke Castile a Ben Okolski.

  Video
1. McLaughlin & Brubaker[volná jízda - ke stažení]
2. Inoue & Baldwin[volná jízda - ke stažení]
3. Castile & Okolski[volná jízda - ke stažení]


ŽENY

Mirai Nagasu
 • Poté, co se těsně před závodem žen kvůli zranění odhlásila loňská stříbrná medailistka Emily Hughes, předpokládalo se, že titul obhájí mistryně světa z roku 2006, Kimmie Messner. Favoritka však pokazila krátký program, po kterém byla čtvrtá a ve volné jízdě třikrát upadla. Celkově skončila až na sedmém místě.

  "Prostě výbuch. To je vše, co k tomu mohu říct. " vysvětlovala nepodařenou volnou jízdu obhájkyně titulu, Meissner. "Je to taková škoda, bruslilo se mi velice dobře a měla jsem sebevědomí, ale prostě jsem to nezvládla."

  Nečekané zlato nakonec patřilo teprve 14ti leté Mirai Nagasu, která v seniorské kategorii v domácím prostředí závodila poprvé. Díky skvělému krátkému programu a dobré volné jízdě následně vyhrála svůj první titul mistryně USA v seniorkách.

  "Jsem ráda, že jsem skočila kombinaci dvou trojitých skoků." řekla 14ti letá americká naděje Nagasu. "Potom jsem byla opravdu nadšená a chtěla jsem zajet nejlépe jak dovedu."

  Japonská rodačka, Mirai Nagasu, je jednou z nastupující generace mladých amerických krasobruslařek. Přes svůj nízký věk má velký skokanský potenciál, skáče kombinace dvou trojitých skoků. Za svou krátkou závodní kariéru si už stačila odnést několik prestižních titulů. Loni vyhrála Mistrovství USA v juniorech a současně skončila druhá na Mistrovství světa juniorů. (Za svou krajankou Caroline Zhang, která na letošním americkém Mistrovství obsadila čtvrté místo). Letos zvítězila na juniorském Finále Grand Prix.

  Stříbro si odnesla 15ti letá Rachel Flatt, bronz získala 16ti letá Ashley Wagner.

  Kimmie Meissner
 • Všechny americké bruslařky, které skončily na prvních čtyřech místech potvrdily, že nastupující generace se ponese především ve znamení vynikajících skokanek. Všechny ve své jízdě totiž čistě předvedly kombinaci dvou trojitých skoků.

  Kvůli věkovému limitu se však ani jedna z prvních dvou medailistek nemůže zúčastnit nadcházejícího Mistrovství světa (podmínkou účasti je minimálně 16 let). Kimmie Meissner se ale nakonec přes nezdary může radovat. Americká federace se rozhodla, že jí dá šanci a pošle jí na světový šampionát společně s bronzovou Wagner a Beatrice Liang, která obsadila páté místo.

  Video
1. Mirai Nagasu[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
2. Rachel Flatt[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
3. Ashley Wagner[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]


MUŽI

Weir, Lysacek
 • Soutěž mužů měla rovněž velice nečekaný průběh. Svým výsledkem se pravděpodobně zapíše i do historie.

  Již dopředu byli do rolí favoritů pasováni - obhájce titulu Evan Lysacek a trojnásobný mistr USA z předchozích let, Johnny Weir.

  Po krátkém programu vedl Weir, který předvedl čistou jízdu. Lysacek však na něj ztrácel kolem 1 a půl bodu, především kvůli pokažené kombinaci se čtverným skokem.

  Volné jízdy přinesly velké drama. Lysacek, který nastupoval ke svému programu ve volných jízdách mužů jako předposlední, skočil kombinaci čtverného toleopa s trojitým, nepodařil se mu však čistý výjezd. Ve své jízdě na hudbu z opery Tosca vyskákal další řadu těžkých skoků, dalším problémům s dopady se však nevyhnul. Jeho strhující závěrečná kroková řada byla všemi rozhodčími hodnocena v plusových hodnotách. Následovaly bouřlivé ovace publika, které aplaudovalo ve stoje. Výsledek? 244.77 bodů celkově a průběžné první místo.

  Johnny Weir nastupoval na led hned poté, jako poslední závodník večera. Pod velkým tlakem však předvedl jednu ze svých nejlepších jízd z posledních let. Po dlouhé době zařadil do programu čtverný skok. Výjezd byl mírně na dvě nohy, ale bodové hodnotě za skok to tolik neuškodilo. Následovaly čisté trojité skoky, včetně dvou kombinací. Při posledním trojitém flipu měl Weir problémy s dopadem, ale i přesto bylo jasné, že tato jízda měla vysokou kvalitu, jak po stránce technické, tak umělecké. Hala bouřila, následovaly další ovace ve stoje, Weir se uvolněním nahromaděních emocí rozplakal. Šok přišel při zobrazení výsledků. Na světelné tabuli se objevil celkový součet - 244.77 bodů - naprosto stejný výsledek, kterého dosáhl jeho soupeř Lysacek - a Weirovo jméno na druhém místě. Weir nechápal, z hlediště se ozývalo hromadné bučení. Pravidla totiž hovoří jasně. Pokud dva závodníci získají v celkovém součtu stejný počet bodů, vyhrává ten, který předvedl lepší volnou jízdu. A tu ukázal podle rozhodčích právě Lysacek. Podle mnohých nespravedlivé rozhodnutí. Obrázek si můžete udělat sami po shlédnutí jízd obou závodníků.

  Peterenko, Weir, Zmijevskaja
 • "Dal jsem do toho veškerou energii, která ve mně dnes večer byla. Takže jsem spokojený." komentoval novopečený mistr svou volnou jízdu. "Myslím, že to bylo ale ve Finále Grand Prix o trošku lepší." dodal.

  Johnny Weir byl v první chvíli z prohry zklamaný, ale nakonec připustil, že si není proč dělat těžkou hlavu: "Cítím se skvěle. První místo, druhé místo, poslední místo, na tom nezáleží... Jsem především šťastný, že jsem zajel tak, jak jsem zajel. Před jízdou jsem byl velice nervózní a jsem rád, že jsem se z toho dostal."

  Bronzovou medaili a svou první účast na mistrovství světa si vybojoval Stephen Carriere.

  Video
1. Evan Lysacek[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
2. Johnny Weir[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
3. Stephen Carriere[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
 


Komentáře

1 Wernerka(dřív Ginnynka) Wernerka(dřív Ginnynka) | Web | 10. února 2008 v 15:19 | Reagovat

tak jsme si vás přidala do SB,budu ráda když si mě taky přidáte,ahoooooj!!jo a přečtěte si prosím prvidla pro SB

2 Wernerka-Tvoje milé SB:) Wernerka-Tvoje milé SB:) | Web | 15. února 2008 v 14:22 | Reagovat

Ahojky postoupila jsem v soutěži SONC,kde soutěžím s Tomášem Vernerm do třetího kola a chtěla jsem tě moc poprosit jestli bysi mi nedal/a hlasík,díky moc,budu ti moc vděčná!!

Jo a kdyby se ti tam nezobrazovala anketa tak nejdřív musíte napsat komentář a pak byste jí tam mělo mít.

http://only-avril.blog.cz/0802/sonc-3-kolo

3 Clárka Clárka | 26. února 2008 v 21:14 | Reagovat

jj :)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama