Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Únor 2008Kimmii trénuje

27. února 2008 v 17:59 | Clárka |  Kimmie Meissner
Kimmii trénuje :
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku
Klikněte pro zobrazení původního obrázku

Podpis Volosozhar, Morozov

26. února 2008 v 21:04 | Clárka |  Tatiana Volosozhar a Stanislav Morozov
Podpis Volosozhar, Morozov


EUROPEANS 2008 Long Program - Carolina Kostner

26. února 2008 v 18:05 | Clárka |  Carolina Kostner
EUROPEANS 2008 Long Program - Carolina Kostner


Kimmie Meissner změnila trenéra

26. února 2008 v 18:00 Kimmie Meissner
Kimmie Meissner změnila trenéra

Kimmie Meissner
 • Mistryně světa z roku 2006, Kimmie Meissner (18), se šest týdnů před mistrovstvím světa rozhodla opustit svou dlouholetou trenérku Pam Gregory a přesedlala ke "specialistovi na techniku" Richardu Callaghanovi. Ten dovedl k olympijskému zlatu například krajanku Meissner, Taru Lipinski, v roce 1998.

  "Bylo těžké říct si sbohem. Byli jsme s Pam společně celou věčnost. Tahle změna přichází pouze do Mistrovství světa, co bude potom, nevím," řekla Meissner. "Prostě se něco muselo změnit, nemohla jsem už tak dále pokračovat." dodala.

  Meissner se poslední dobou potýkala s velkými výkonnostními výkyvy. Na Finále Grand Prix ve volné jízdě třikrát upadla a skončila na posledním místě. Téměř podobný osud jí čekal i při obhajobě titulu na Mistrovství USA, kde skončila až sedmá. Díky nízkému věku závodnic, které skončily před ní se jí ale podařilo na březnový světový šamiponát (kde je start povolen od 16ti let věku) nominovat .

EUROPEANS 2008 Short Program : Carolina Kostner

26. února 2008 v 17:54 | Clárka |  Carolina Kostner
EUROPEANS 2008 Short Program : Carolina Kostner

Mistrovství USA

9. února 2008 v 19:09 Novinky
Mistrovství USA
Od 21. do 28. ledna se v americkém St. Paulu konal národní krasobruslařský šampionát. Závod přinesl řadu překvapení.

TANEČNÍ PÁRY

Belbin & Agosto
 • Soutěž tanečních párů byla pravděpodobně jedinou kategorií na šampionátu, kde bylo pořadí předem téměř dané. Pátý titul v řadě si odnesli Tanith Belbin a Benjamin Agosto, kteří obsadili první místo ve všech částech soutěže. Nevyhráli však s takovým náskokem, jak se původně očekávalo. V povinném i originálním tanci je v technické známce předběhl pár, který celkově skončil druhý - Meryl Davis a Charlie White. Třetí místo patřilo dvojici Navarro & Bommentre.

  "Tohle je rozhodně lepší než jen čtyři tituly." vtipkovala Belbin. "Myslím, že se cítíme skvěle hlavně díky skvělé volné jízdě, kterou jsme zajeli. Myslím, že to byla prozatím naše nejlepší jízda v této sezóně." dodala.

  Video
1. Belbin & Agosto[volná jízda - ke stažení]
2. Davis & White[volná jízda - ke stažení]
3. Navarro & Bommentre[volná jízda - ke stažení]


SPORTOVNÍ DVOJICE

Inoue & Baldwin
 • V kategorii sportovních dvojic bylo adeptů na zlato hned několik. Nakonec se z nejcennějšího kovu mohli radovat Keauna McLaughlin a Rockne Brubaker, kteří vyhráli obě části soutěže.

  "Pořád se cítím trochu zvláštně při pomyšlení, že jsem národní šampionkou." řekla McLaughlin a začervenala se.

  Druzí skončili dvojnásobní mistři USA z let 2004 a 2006, Rena Inoue a John Baldwin, kteří prozatím vynechávali celou závodní sezónu. Po volné jízdě Baldwin poklekl a požádal přímo na ledě svou osmiletou životní partnerku o ruku.

  "Vůbec jsem nepochopila, co se děje, když se mě zeptal." vysvětlovala Inoue. "Samozřejmě jsem řekla 'ANO'. Už si ani nevzpomenu kolik dobrých i špatných chvil jsme spolu zažili, ale byli jsme tady vždy jeden pro druhého. Myslím, že můžeme být šťastní, že jsme spolu tak dlouhou dobu." dodala.

  Bronz si odnesli obhájci titulu z loňského roku - Brooke Castile a Ben Okolski.

  Video
1. McLaughlin & Brubaker[volná jízda - ke stažení]
2. Inoue & Baldwin[volná jízda - ke stažení]
3. Castile & Okolski[volná jízda - ke stažení]


ŽENY

Mirai Nagasu
 • Poté, co se těsně před závodem žen kvůli zranění odhlásila loňská stříbrná medailistka Emily Hughes, předpokládalo se, že titul obhájí mistryně světa z roku 2006, Kimmie Messner. Favoritka však pokazila krátký program, po kterém byla čtvrtá a ve volné jízdě třikrát upadla. Celkově skončila až na sedmém místě.

  "Prostě výbuch. To je vše, co k tomu mohu říct. " vysvětlovala nepodařenou volnou jízdu obhájkyně titulu, Meissner. "Je to taková škoda, bruslilo se mi velice dobře a měla jsem sebevědomí, ale prostě jsem to nezvládla."

  Nečekané zlato nakonec patřilo teprve 14ti leté Mirai Nagasu, která v seniorské kategorii v domácím prostředí závodila poprvé. Díky skvělému krátkému programu a dobré volné jízdě následně vyhrála svůj první titul mistryně USA v seniorkách.

  "Jsem ráda, že jsem skočila kombinaci dvou trojitých skoků." řekla 14ti letá americká naděje Nagasu. "Potom jsem byla opravdu nadšená a chtěla jsem zajet nejlépe jak dovedu."

  Japonská rodačka, Mirai Nagasu, je jednou z nastupující generace mladých amerických krasobruslařek. Přes svůj nízký věk má velký skokanský potenciál, skáče kombinace dvou trojitých skoků. Za svou krátkou závodní kariéru si už stačila odnést několik prestižních titulů. Loni vyhrála Mistrovství USA v juniorech a současně skončila druhá na Mistrovství světa juniorů. (Za svou krajankou Caroline Zhang, která na letošním americkém Mistrovství obsadila čtvrté místo). Letos zvítězila na juniorském Finále Grand Prix.

  Stříbro si odnesla 15ti letá Rachel Flatt, bronz získala 16ti letá Ashley Wagner.

  Kimmie Meissner
 • Všechny americké bruslařky, které skončily na prvních čtyřech místech potvrdily, že nastupující generace se ponese především ve znamení vynikajících skokanek. Všechny ve své jízdě totiž čistě předvedly kombinaci dvou trojitých skoků.

  Kvůli věkovému limitu se však ani jedna z prvních dvou medailistek nemůže zúčastnit nadcházejícího Mistrovství světa (podmínkou účasti je minimálně 16 let). Kimmie Meissner se ale nakonec přes nezdary může radovat. Americká federace se rozhodla, že jí dá šanci a pošle jí na světový šampionát společně s bronzovou Wagner a Beatrice Liang, která obsadila páté místo.

  Video
1. Mirai Nagasu[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
2. Rachel Flatt[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
3. Ashley Wagner[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]


MUŽI

Weir, Lysacek
 • Soutěž mužů měla rovněž velice nečekaný průběh. Svým výsledkem se pravděpodobně zapíše i do historie.

  Již dopředu byli do rolí favoritů pasováni - obhájce titulu Evan Lysacek a trojnásobný mistr USA z předchozích let, Johnny Weir.

  Po krátkém programu vedl Weir, který předvedl čistou jízdu. Lysacek však na něj ztrácel kolem 1 a půl bodu, především kvůli pokažené kombinaci se čtverným skokem.

  Volné jízdy přinesly velké drama. Lysacek, který nastupoval ke svému programu ve volných jízdách mužů jako předposlední, skočil kombinaci čtverného toleopa s trojitým, nepodařil se mu však čistý výjezd. Ve své jízdě na hudbu z opery Tosca vyskákal další řadu těžkých skoků, dalším problémům s dopady se však nevyhnul. Jeho strhující závěrečná kroková řada byla všemi rozhodčími hodnocena v plusových hodnotách. Následovaly bouřlivé ovace publika, které aplaudovalo ve stoje. Výsledek? 244.77 bodů celkově a průběžné první místo.

  Johnny Weir nastupoval na led hned poté, jako poslední závodník večera. Pod velkým tlakem však předvedl jednu ze svých nejlepších jízd z posledních let. Po dlouhé době zařadil do programu čtverný skok. Výjezd byl mírně na dvě nohy, ale bodové hodnotě za skok to tolik neuškodilo. Následovaly čisté trojité skoky, včetně dvou kombinací. Při posledním trojitém flipu měl Weir problémy s dopadem, ale i přesto bylo jasné, že tato jízda měla vysokou kvalitu, jak po stránce technické, tak umělecké. Hala bouřila, následovaly další ovace ve stoje, Weir se uvolněním nahromaděních emocí rozplakal. Šok přišel při zobrazení výsledků. Na světelné tabuli se objevil celkový součet - 244.77 bodů - naprosto stejný výsledek, kterého dosáhl jeho soupeř Lysacek - a Weirovo jméno na druhém místě. Weir nechápal, z hlediště se ozývalo hromadné bučení. Pravidla totiž hovoří jasně. Pokud dva závodníci získají v celkovém součtu stejný počet bodů, vyhrává ten, který předvedl lepší volnou jízdu. A tu ukázal podle rozhodčích právě Lysacek. Podle mnohých nespravedlivé rozhodnutí. Obrázek si můžete udělat sami po shlédnutí jízd obou závodníků.

  Peterenko, Weir, Zmijevskaja
 • "Dal jsem do toho veškerou energii, která ve mně dnes večer byla. Takže jsem spokojený." komentoval novopečený mistr svou volnou jízdu. "Myslím, že to bylo ale ve Finále Grand Prix o trošku lepší." dodal.

  Johnny Weir byl v první chvíli z prohry zklamaný, ale nakonec připustil, že si není proč dělat těžkou hlavu: "Cítím se skvěle. První místo, druhé místo, poslední místo, na tom nezáleží... Jsem především šťastný, že jsem zajel tak, jak jsem zajel. Před jízdou jsem byl velice nervózní a jsem rád, že jsem se z toho dostal."

  Bronzovou medaili a svou první účast na mistrovství světa si vybojoval Stephen Carriere.

  Video
1. Evan Lysacek[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
2. Johnny Weir[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]
3. Stephen Carriere[krátký program - ke stažení][volná jízda - ke stažení]

Yu-Na Kim se odhlásila z Mistrovství Čtyř Kontinentů

9. února 2008 v 19:07 Novinky
Yu-Na Kim se odhlásila z Mistrovství Čtyř Kontinentů

Yu-Na Kim
 • Korejská krasobruslařka, Yu-Na Kim, dnes oficiálně oznámila, že se nezúčastní Mistrovství Čtyř Kontinentů, kterého se měla zúčastnit od 7. do 11. února ve své rodné zemi. Důvodem je zranění boku, které si vyžádá přibližně dvoutýdenní léčbu. Kim, která letos zvítězila v prestižním Finále Grand Prix, měla být na mezinárodní soutěži v domácím prostředí jednou z favoritek na zlatou medaili. O nejcennější kov se teď pravděpodobně budou ucházet především dvě japonské hvězdy - mistryně světa Miki Ando a její kolegyně z reprezentace, Mao Asada - stříbrná žena z loňského světového šampionátu.

Verner: Japonky šetří, aby mě viděly bruslit

3. února 2008 v 20:46 Tomáš Verner

Verner: Japonky šetří, aby mě viděly bruslit

Na ledě boduje čtvernými skoky i živelnou energií. Sálá z něj i při osobním setkání, při focení pro MF DNES předvádí jednu bojovou pózu za druhou. Přesto později přiznává: "Pózování před fotografem mě vůbec nebaví. Ve skutečnosti jsem strašně lenivej."
To myslíte vážně? Lenivý mistr Evropy?
Jo. V souboji s leností mě drží nad vodou jen tréninkový řád. Šest hodin pořádné práce denně mě zachraňuje.
Máte i další špatné vlastnosti?
Když mám hlad, jsem protivnej. Na všechny. Chvíli se dokážu přetvařovat, ale jak se k hladu přidá i únava, už vážně neumím být milý.
Máte fanynek jako málokterý jiný krasobruslař. Jste ješitný?
Kdybych teď řekl, že mi to nedělá dobře, nikdo mi neuvěří. Jasně, líbí se mi to. Hlasatel řekne "Tomáš Verner" a z hlediště se ozve jekot. Nebo jdu na závodech po chodbě, kouknou na mě neznámé holky, pak si začnou něco šeptat a usmívat se. Komu by se to nelíbilo?
Doprovází vás fanklub plný Japonek. Už jste je někam pozval?
Ještě ne. Vyfotím se s nima, podepíšu se, Japonsko obdivuju, jenže neznám jejich tradice. Nechci je pozváním uvést do rozpaků nebo urazit. Je to jiná kultura. Co je normální pro nás, nemusí být normální pro ně.
Nepřipadá vám šílené, že "vaše" Japonky celý rok šetří, jen aby se na vás mohly jet podívat?
Připadá mi to úžasné. A šílené taky. Vyprávěly, že tvrdě pracují a pak si dovolenou vyberou na krasobruslení. Dokonce za mnou jezdí i na mistrovství republiky. To už je doopravdy šílené, zvlášť když v těch našich halách je minus pět.
Co vaše přítelkyně Martina, nežárlí na ně? Nebo na vaši sparingpartnerku Carolinu Kostnerovou, se kterou trénujete v německém Oberstdorfu?
Žárlivosti se asi nikdo na světě úplně neubrání. S Carolinou trávím dost času, je výborná parťačka na trénink. S Martinou jsme ale spolu už pět let a od té doby spoustu věcí pochopila. Nechce se upřednostňovat na úkor mého bruslení.
Od spolužáků ve škole jste však nejspíš slyšel: Vždyť je to sport pro holky.
S tím jsem měl problémy jen chvíli. Hrál jsem závodně i ten fotbal, kde si mě kluci dobírali: Proč děláš holčičí sport? Až postupně mě začali respektovat. Fotbal mi šel a navíc jsem tam měl vlivné kamarády, třeba spolužáka Milana, výborného brankáře.