Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Říjen 2007

Shabalin podsoupil operaci slepého střeva

6. října 2007 v 17:32 | Clárka |  Oksana Domnina & Maxim Shabalin
Shabalin podstoupil operaci slepého střeva:

Vicemistr Evropy z roku 2007 v tancích na ledě, Maxim Shabalin, podstoupil v Moskvě operaci slepého střeva. Zákrok proběhl úspěšně a Rus chystá obnovit svůj trénink na ledě do poloviny října.Julia a Sergei vynechají sezonu 2007/2008

6. října 2007 v 17:29 | Claire |  Julia Obertas & Sergei Slavnov
Julia Obertas a Sergej Slavnov vynechají tuto sezónu :Stříbrní medailisté z Mistrovství Evropy 2005, Julia Obertas a Sergej Slavnov, se rozhodli vynechat sezónu 2007/08. Jejich rozhodnutí komentoval prezident krasobruslařské federace Peterburgu, Oleg Nilov, takto: "Sportovci se snaží dát do pořádku své zdraví a proto vynechají závodní sezónu 2007/08 a nebudou se účastnit žádných soutěží. Sergej nedávno prodělal operaci slepého střeva a jeho rekonvalescence si vyžádala čas, který chybí při přípravě na seriózní reprezentaci v rámci velkých Ruských i mezinárodních závodů, jejichž začátek se datuje již na období října a listopadu."

"Nicméně bych rád ubezpečil všechny fanoušky krasobruslení a zejména tohoto páru, že se nemusí obávat. Jsme přesvědčeni, že krátký odpočinek bude mládeži jen ku prospěchu o to více, že oba dva účastníci páru si přejí
ve sportu společně pokračovat."

Brian se chce zapsat do historie krasobruslení

6. října 2007 v 17:26 | Claire |  Brian Joubert
Joubert se chce zapsat do historie krasobruslení:

Brian Joubert

Podle interview z francouzské televize, se úřadující mistr světa, Brian Joubert, chystá zapsat do historie krasobruslení. Ve svém novém krátkém programu na skladbu "All For You" plánuje ambiciózní Francouz skočit hned dva čtverné skoky. Zda se mu to podaří můžeme posoudit v nadcházející sezóně.


Maxim Marinin se stal otcem

6. října 2007 v 17:24 | Clárka |  Novinky
Maxim Marinin se stal otcem:

Maksim Marinin
  • Mistr světa, Evropy a olympijský vítěz v kategorii sportovních dvojic, Maxim Marinin, (s partnerkou Tatianou Totmianinou) se stal otcem. Syna Artemije mu porodila jeho přítelkyně Natalie Somová. Novorozenec váží 3,24 kg.

    Maxim říká: "Bylo nám oběma jedno, jestli se narodí chlapec nebo děvče. Hlavně, aby bylo zdravé a vše proběhlo normálně. Nataša rodila v Krasnodarsku, ve stejné nemocnici, kde se narodil její otec, ona sama a také její bratr. Místo jsme zvolili i z jiných důvodů. Například pomoc rodičů Natálie bude jistě v prvních měsících moc potřebná." Svatbu Maxim a jeho snoubenka Natálie Somová, primabalerína Moskevského divadla Stanislavského, prozatím odložili. Jednak má Maxim velmi nemocného otce. Jednak pochází z Volgogradu a Natálie z Krasnodarska. Oba žijí a pracují v Moskvě. Uspořádat tedy rodinnou svatbu bude problematické. Žít plánují oba dál v Moskvě. Natálie se vrátí zpět hned, jakmile nabere trochu sílu a vrátí se do formy. Narození syna pomohlo překonat Maximovi stesk po závodění. Již neplánuje návrat k amatérskému sportu. Podle jeho slov se jedná o příliš těžkou práci, která není dostatečně ohodnocena. Po zisku zlaté olympijské medaile k tomu chybí i dostatečná motivace.