Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Červen 2007

Krasobruslařka má zákaz čtění a televize

13. června 2007 v 14:56 | Clárka |  Novinky

25.10.2004 11:38

Taťjana Totmjaninová
 • S modřinami v obličeji opustila nemocnici v Pittsburghu ruská krasobruslařka Taťjana Totmjaninová. Mistryně světa v kategorii sportovních dvojic ošklivě upadla ve volné jízdě na Americké brusli, prvním závodu Grand Prix. Partner Maxim Marinin ji nešťastně upustil na hlavu ze zvedané figury.
  Dvaadvacetiletá Totmjaninová několik minut bezvládně ležela na ledové ploše haly v Pittsburghu, kde se první závod série Grand Prix konal. Po ošetření byla okamžitě převezena do nemocnice, ale následná vyšetření žádná závažná zranění neodhalila.
"Neurologická vyšetření i rentgen přinesly normální výsledky. Diagnostikovali jsme jen otřes mozku," vysvětlil na tiskové konferenci ošetřující lékař Larry Jones.
Trojnásobná mistryně Evropy ve sportovních dvojicích si kritický okamžik nepamatuje. "Vím jen, že jsem byla na ledě, ale na to, jak se to stalo, si nevzpomínám," řekl Totmjaninová, jež celou událost bere s nadhledem. "Ve sportovních dvojicích někdy upadnete, ne jednou za život, ale víckrát. Nebylo to nic neobvyklého, prostě se lehká zvedačka nepovedla," dodala.
Ruská krasobruslařka, která na setkání s novináři přijela na invalidním vozíku, má až do další kontroly na týden přísně zakázanou četbu i sledování televize. Podle kouče ruského páru Olega Vasiljeva by se k tréninku měla vrátit po dvou týdnech.

Grand Prix Final

13. června 2007 v 14:46 | Claire |  Novinky
Grand Prix Final:

Tatiana Navka & Roman Kostomarov
 • V soutěži tanečních párů se očekával velký souboj Rusů a Bulharů. První výše zmiňovaní ale vyhráli jak originál, tak volnou jízdu ,a tak si odnesli své první zlato z této prestižní soutěže. (V letošním Grand Prix Final jely taneční páry pouze volnou jízdu a originální tanec. Povinné tance byly vynechány) Tatiana Navka a Roman Kostomarov si tak jako jediní z vedoucích párů drželi svou pozici od samého začátku soutěže. Na ostatních příčkách ovšem volné jízdy zamíchali pořadím. Mladé americké naděje Tanith Belbin a Benjamin Agosto byli po oreginálu dokonce na druhé pozici před Bulhary Albenou Denkovou a Maximem Staviyskim; ve volné jízdě ale udělali tři chyby. Čtvrté místo ve volných jízdách však na třetí příčku stačilo, a tak získali bronzovou medaili. Bulhaři Albena Denkova a Maxim Staviyski si tedy po trochu nepodařeném oreginálu odnesli stříbro.
TANEČNÍ PÁRY
Jméno (Země)OTVJKonečné pořadí
Tatiana Navka & Roman Kostomarov (Rusko)111
Albena Denkova & Maxim Staviyski (Bulharsko)322
Tanith Belbin & Benjamin Agosto (USA)243
Elena Grushina & Ruslan Goncharov (Ukrajina)434
Isabelle Delobel & Olivier Schoenfelder (Francie)555
Marie-France Dubreuil & Patrice Lauzon (Kanada)666


Tomáš Verner - za svůj úspěch vděčím skvělému týmu !!!

13. června 2007 v 14:38 | Clárka |  Tomáš Verner
Tomáš Verner - za svůj úspěch vděčím skvělému týmu:

Tomáš Verner
 • Tomáš Verner skončil v letošní sezóně pátý na Grand Prix Skate Canda a čtvrtý na Cup of Russia, do finále prestižní série se sice nedostal, ale vrátil se ve velkém stylu, když vyhrál stříbrnou medaili na Mistrovství Evropy ve Varšavě.

  "Neměl jsem žádné vážné problémy." komentuje 19-ti letý bruslař svou účast na Grand Prix. "Jenom jsem potřeboval nějaký čas, abych byl schopný předvést své jízdy tak, jak jsou naplánovány, se vším všudy. Zabralo to dost času."

  Pak přišlo Mistrovství světa v Tokiu...

  Po krátkém programu se Verner ocitl na devátém místě poté, co zjednodušil trojitého axela a udělal chybu při kombinované piruetě.

  "Nezajel jsem dobře." řekl. "Neměl jsem chvilku na oddech, dostáváte body za piruety a kroky, kde si nesmíte dovolit udělat chybu. Musíte všechno zajet skvěle, protože ostatní závodníci takové chyby neudělají."

  Přes nevydařený start na nejočekávanějším šampionátu sezóny zakončil Verner závod téměř dokonalou volnou jízdou, ve které skočil kombinaci čtverného a trojitého toelopa, sólový čtverný toelop a dalších pět trojitých skoků. Vypadl pouze z posledního skoku svého programu - trojitém flipu.

  "Trochu jsem se styděl, že jsem pokazil zrovna můj oblíbený skok (flip) a ve stejné jízdě skočil dva čtverné skoky." říká pětinásobný mistr ČR v krasobruslení. Nespadl jsem, ale dotkl jsem se ledu oběma rukama, za což jsem ztratil nějaké body. Byl jsem už unavený, ztrácel jsem sílu. Neměl jsem dostatečnou koordinaci, abych skok zachránil."

  Přes tuto chybu skončil Verner čtvrtý ve volné jízdě a čtvrtý v celkovém pořadí. Oproti 13. místu z loňského roku je to obrovské zlepšení.

  Student z Borovan v letošní sezóně také vyhrál závod Nebelhorn Trophy a skončil druhý na Karl Schafer Memoriálu.

  Verner trénuje střídavě v německém Obersdorfu a ve Finsku v Leppavirtě. Jeho trenéry jsou Vlasta Kopřivová a Michael Huth. Choreografie k jeho programům tvoří Rostislav Sinitsyn.

  "Obersdorf je pro mě něco jako můj druhý domov." říká Verner. "Trávím tam hodně času. Ve Finsku jsem pouze na dva až tři týdny v létě na soustředění, ale mám to tam rád."

  Eileen (USA): Moc se mi líbí dramatičnost a náboj hudby, kterou jsi použil pro svou volnou jízdu tento a minulý rok, a tak jsem začala poslouchat Lesiem. Co Tě přivedlo k tomu, abys zvolil právě tuto muziku? Jakou hudbu posloucháš ve svém volném čase a jakou bys rád použil do svých budoucích programů?

  Hudbu vybíráme společně s mých choreografem, Rostislavem Sinitsynem. Mám nějaké nápady, týkající se nového programu, ale on vždycky přijde s něčím ohromným, jako byla moje poslední volná jízda. Teď vybíráme novou hudbu pro oba mé programy. Nechte se překvapit. Mám rád všechny styly hudby, jen musí mít rytmus a náboj.

  Alexa (ROU): Gratuluji! Jak se cítíš po mistrovství světa? A jaké jsou tvé cíle pro příští sezónu?

  Děkuji, po MS jsem se cítil docela dobře. Teď velmi tvrdě pracuji mimo led na tom, abych příští rok minimálně udržel svoji pozici z uplynulé sezóny. Mám své vlastní cíle, ale nechci o nich mluvit na veřejnosti.

  M. (POL): Tomáši, je pravda, že jsi se omluvil Brianovi Joubertovi po tom, co jsi ve Varšavě vyhrál krátký program? Kolují o tom určité fámy.

  Nikdy jsem to neudělal a ani neudělám. Je to sport. Udělal jsem si své osobní maximum v krátkém programu a myslím, že jsem si získané body zasloužil.

  Krista (LAT): Jaká vzpomínka, kromě stříbrné medaile, je pro tebe z Varšavy nejkrásnější? Gratuluji k úspěšné sezóně.

  Díky. Bylo to posledních pár sekund na ledě během mého krátkého programu. Nikdy na ten pocit nezapomenu. Chvilku po tom, co dozněla hudba jsem slyšel publikum jásat. Je vždycky milé, když vidíte, že se lidem líbí to, co děláte.

  Kiki (USA): Blahopřeji ke stříbru ve Varšavě a úžasnému vystoupení na mistrovství světa. Jaké byly tvé pocity před volnou jízdu na mistrovství Evropy, když jsi po krátkém programu zaujímal vedoucí pozici?

  Popravdě, snažil jsem se na to moc nemyslet, protože to byla moje první zkušenost s vedením na tak velké soutěži. Před volnou jízdou jsem moc dobře nespal.

  Nina & Maike (GER): Ahoj, Tomáši, gratulujeme ke skvělému výkonu v Tokiu. Bylo krásné vidět tvoji volnou jízdu. Rádi bychom věděly, jestli v létě přijedeš do Oberstdorfu a kdy. Zůstaň takový, jaký jsi.

  Do Oberstdorfu se moc těším, přijedu asi 11.6. a zůstanu do druhého týdně v červenci a pak se vrátím ještě jednou, ale nevím to ještě jistě.

  Natalia (RUS): Bylo pro tebe 4. místo na MS překvapením? Jaké bylo tvé očekávání?

  Chtěl jsem se umístit v první desítce, což jsem splnil. 4.místo je tedy lepší, než jsem předpokládal před odletem do Japonska. Takže jsem s umístěním velmi spokojený.

  Katy: 1) Jakou nejpodivnější věc jsi kdy dostal od svých fanoušků? 2) Plánuješ novou volnou jízdu, budeš měnit také krátký program?

  Měním oba své programy. Nikdy jsem od fanoušků nic podivného nedostal, ale asi nejzábavnější je zpívající květina (zpívá písničku: You're my sunshine) a také obrovský růžový panter.

  Eli (POL): Zaujal mě nápad s "kousáním" do medaile při závěrečném ceremoniálu, jak jste na něj s Brianem přišli, nikdy před tím jsem nic takového neviděla.

  Vždycky jsem si myslel, že když někdo dostane medaili, musí do ní "kousnout" . Vždycky jsem chtěl tento "rituál" aspoň jednou vyzkoušet.

  Rosee (FRA): Jak ses dostal ke krasobruslení?

  Kvůli dívce, bylo mi asi 5 let a já se do ní zamiloval. Později i do krasobruslení.

  Tomáš Verner
 • Děkuji, moje rodina ani já nemáme dostatek času na to, abychom zvířátku poskytli takovou péči, jakou by si zasloužilo.Možná jsem konečně vyrostlDěkuji. Nechci nic měnit (alespoň co se týče bruslení všeobecně). Budu se snažit pracovat a posouvat se vpřed. Poslední výsledky pro mě znamenají to, že budu muset velmi tvrdě trénovat. Můj život se změnil…ale musím hodně studovat a trénovat, a tak nevnímám žádné velké změny. Krom toho, že mě lidé poznávají na ulici, jsem byl pozván do talk show a na různé zahajovací ceremonie a recepce. To je asi vše.Někteří lidé se na krasobruslení dívají, když běží v televizi, což znamená jen Mistrovství Evropy a Mistrovství Světa. Fotbal a hokej jsou v Čechách číslem 1. Bruslení se v současné době stává více populárním díky mým nedávným výsledkům. Dobré výkony znamenají větší zájem televize a tím pádem i více vysílání. Co se týče mých krokových pasáží, je to práce Rostislava Sinitsyna, učí mě, jak bruslit a pomáhá budovat mé bruslařské schopnosti.Mám rád lidi kolem sebe. Motivaci hledám ve více než jen jedné věci. To by byl dlouhý příběh. Moje tréninky v ČR jsou nyní dobré. Dvakrát denně trénuji na ledě - hodinu a půl a mezitím mám ještě lekci baletu nebo tance. Všechno odpoledne a večer. Když jsem byl malý - 5- 13 let, musel jsem každý den vstávat na trénink ve 4:30.Oba jsou skvělí bruslaři a já bych k nim chtěl také jednou patřit. Necítím žádný nátlak z jejich strany. Ale co bych chtěl, je zkusit vytvořit nátlak na ně (smích).VŽDYCKY si nazouvám jako první levou brusli. Je mou první velkou medaili a také obrovskou motivací, nechci ji nechat v šuplíku samotnou. (smích)Myslím, že asi to, že se snažím vyvážit oba závodní programy. Doposud se mi nepovedlo předvést je oba čistě. Musím se to naučit!Těžce, někdy si připadám, jako bych dělal dva sporty na vrcholové úrovni současně. Snažím se s oběma vypořádat a doposud to funguje.Bohužel, netrénujeme na stejném ledě, ale strávili jsme spolu hodně času ve Švédsku před Mistrovstvím světa a také v létě v Oberstdorfu. Jsme dobří přátelé. Kristoffer je fajn kluk.Děkuji za kompliment! Nemyslím si, že bych mohl mít úspěch v tomto oboru. Studuji a ještě pořád nevím, co budu v budoucnu dělat.Jak už jsem řekl, za úspěch vděčím skvělému týmu. Cítil jsem se v dobré formě, jak po stránce fyzické, tak psychické a měl jsem více štěstí, než v uplynulých sezónách.Jevgenije Plushenka. Na ledě je to Pan Dokonalý. Jsou tu ještě další, ale jeho obdivuji nejvíc.Sisinka (CZE): Gratuluji k tvým výkonům v uplynulé sezóně. Máš nějakého domácího mazlíčka?  Melody K. (CAN): Gratuluji k senzačnímu výkonu v Tokiu. Zdálo se, že máš v sobě větší motivaci a oheň. Bylo tam něco specifického, co způsobilo rozdíl?  Kazu (JPN): Gratuluji k medaili na ME a výbornému 4. místu v Tokiu. Doufám, že někdy v budoucnu ještě Japonsko navštívíš. Jak se změnil tvůj život po úspěšné sezóně? Jak bys rád změnil svůj krasobruslařský život a sám sebe do další sezóny?  Judith (USA): Mám pro Tebe dva dotazy : 1) Jak je to s krasobruslením v České republice? 2) Moc se mi líbí tvé krokovky, kde ses je naučil? Jsou krásné! Jsi jako Fred Astaire!  Kim (USA): Jako Čecho-Američanka se zajímám o to, jak to vypadá s tréninkem v ČR? Co máš na krasobruslení nejraději a co tě motivuje?  Jackson (USA): Co si myslíš o svých soupeřích jako jsou Stéphane Lambiel nebo Brian Joubert? Cítíš nějaký nátlak do další sezóny, když ses umístil tak blízko velkých jmen?  Malgosia: Chci se zeptat, jestli máš nějaké speciální rituály před soutěží.  Yuhon H. (USA): Co pro tebe znamená stříbrná medaile z evropského šampionátu?

  James (USA): Jaký aspekt tvého bruslení ti brání ke vstupu do absolutní špičky? Co si o tom myslíš?  Flavia (ROU): Jak se dá skloubit krasobruslení a škola?  Nanako (JPN): Jsem blázen do tvé jízdy, především do volné v Tokiu a do tvého krásného postoje k fanouškům. Slyšela jsem, že trénuješ s Kristofferem Berntssonem a viděla jsem pár vtipných obrázků vás dvou. Jste dobří přátelé?  Andrea (USA): Už jsi přemýšlel, co budeš dělat po skončení kariéry bruslaře? Nelákalo by tě třeba pracovat jako model?  W.B. (UKR): V čem spočíval tvůj letošní úspěch? Je to díky dobré psychice, štěstí nebo fyzické vyzrálosti?  Antonela (ARG): Jakého bruslaře obdivuješ a proč?  Katka (CZE): Jak dopadla zkouška z anatomie?

  Tomáš Verner
 • Dostal jsem dvojku.

  Anonym: Chtěl/a bych vědět, jestli je ve tvém životě někdo, kdo ti dává sílu nebo jestli na vrcholu své kariéry považuješ vztah za břemeno?

  Doufám, že ještě nejsem na vrcholu kariéry. (smích) Vztah mi dává hodně, co se týče sportu, protože krasobruslení je velmi emocionální. Jsme také hodnoceni za to, jak dokážeme na led přenést pocity. Vztah není břemenem, ale záleží na tom, jak se ho chopíš. Pokud si z něj hodně bereš, může ti pomoci stát se silnějším. Ale také může tvůj život zruinovat stejně lehce jako Carolina Kostner skáče svoji kombinaci dvou trojitých skoků.

  John G. (CAN): Provozuješ také jiné sporty než bruslení?

  Sice ne na vrcholné úrovni, ale mám rád fotbal, volejbal, basket, házenou. Celkově mám sport rád.

  Huriye (UK): Myslíš, že bys mohl být případným kandidátem na zlatou medaili na olympijských hrách 2010? Co si myslíš, že potřebuješ zlepšit, abys mohl na zlato dosáhnout?

  Udělám vše, abych mohl být spolu s ostatními potenciálním kandidátem na medaili na olympiádě. Budu potěšen, když budu zařazen mezi potencionální vítěze, ale to vytváří obrovský tlak, a tak nevím, zda by to byla výhoda pro závody.


Mistři se vzali !!!!!! :)

13. června 2007 v 14:35 | Claire |  Novinky
Mistři se vzali :

Shen a Zhao
 • Úřadující mistři světa v kategorii sportovních dvojic, Xue Shen (28) a Hongbo Zhao (33), oznámili čínskému tisku, že se v pondělí 28. května v Beijingu vzali. Svatební hostinu si však čínský pár, kvůli nedostatku volného času, nechává na příští rok.

Kimmie Meissner - odmaturovala

13. června 2007 v 14:34 | Clárka |  Kimmie Meissner
Kimmie Meissner - odmaturovala !

Kimmie Meissner
 • Mistryně světa z roku 2006, Kimmie Meissner (17), ve čtvrtek odmaturovala.

  "Nemůžu tomu uvěřit. Tenhle rok utekl tak rychle." řekla. "Když jsem nastupovala na střední školu, tak jsem si myslela, že tam budu navěky."

  V dubnu obdržela americká krasobruslařka také řidičský průkaz.

  "První den potom, co jsem dostala řidičák, jsem byla úplně nadšená, že můžu řídit sama." řekla. "Říkala jsem si 'Víš co? Pojedu do obchodu.' A prostě jsem jela. Bylo to super."

Savchenko a Szolkowy připravují čtverný odhazovaný skok

13. června 2007 v 14:31 | Claire |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Savchenko a Szolkowy připravují čtverný odhazovaný skok:

Savchenko a Szolkowy
 • Jak se dozvěděla redakce Sportkomu, mistři Evropy a bronzoví medailisté z mistrovství světa tohoto roku v párovém bruslení - němečtí krasobruslaři Aliona Savchenko (23 let) a Robin Szolkowy (28 let), připravují do nové sezóny unikátní prvek. Je jím odhazovaný skok se čtyřmi otáčkami. Přičemž trénují rovnou dvě varianty: čtverný salchow a axel se třemi a půl otáčkami. Do této chvíle zkoušeli na soutěžích čtverný skok některé čínské páry, ale ani u jednoho se úspěšně skočit nepodařil.

Totmianina a Marinin oznámili, že se vracet nebudou

13. června 2007 v 14:30 | Clárka |  Novinky
Totmianina a Marinin

Podle posledních informací, byly zprávy o návratu olympijských šampiónů z Turína, Tatiany Totmianiny a Maxima Marinina, pouze poplašné. Pár připustil, že se k amatérskému ledu vracet nebude.

"Včera jsme mluvili s prezidentem Ruské krasobruslařské federace, Valentinem Piseevem, a vysvětlili jsme mu naši situaci. Chtěli bychom zase závodit, ale vlastně k tomu nemáme žádný důvod. Všechno souvisí s penězi, nakonec, každý máme svou rodinu. V současné době máme práci a podepsané smlouvy. Piseev rozumí naší situaci. Kdybychom chtěli medaile, udělali bychom pro to všechno. Naše sportovní kariéra musela jednou skončit. Budeme muset nadále trénovat, ale nebudeme tvořit soutěžní jízdy. Se zdravím jsme na tom dobře, s ohledem na všechno to cestování se show. Právě jsme dokončili Averbuchovo turné ve Volgogradu a teď bychom si chtěli odpočinout."

Viktoria Volchkova - ukončila amaterskou kariéru !!!

13. června 2007 v 14:29 | Claire |  Novinky
Viktoria Volchkova - ukončila amaterskou kariéru :

Viktoria Volchkova
 • Ruská krasobruslařka Viktoria Volchkova se rozhodla ukončit svou amatérskou sportovní kariéru. Důvodem tohoto rozhodnutí jsou neustálá zranění, která znemožnila Viktorii plnohodnotně trénovat a připravovat se na soutěžní události mezinárodního charakteru. Krasobruslařka se rozhodla, že neopustí ledovou plochu zcela, ale stane se trenérkou a bude pomáhat vést skupinu svému trenéru Viktoru Kudrjavcevovi.

  Volchkova sbírala sportovní úspěchy především na evropském poli. V letech 1999-2002 získala bronz na Mistrovství Evropy. Jejím nejlepším umístěním na světovém šampionátu bylo 5. místo z roku 2003.

Pro Jenny za Bleskajdu !

3. června 2007 v 15:42 | Claire |  Cenky pro vás
Pro Jenny za Bleskajdu !