Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Květen 2007


Sasha Cohen - rozštěp

27. května 2007 v 15:13 | Claarka |  Sasha Cohen
Sasha Cohen rozštěp:

Dlabola spadl,Češi zůstali pátí

27. května 2007 v 15:11 | Claire |  Kateřina Beránková & Otto Dlabola

Dlabola spadl, Češi zůstali pátí

Páté místo se pokusil ve volné jízdě vylepšit český sportovní pár Kateřina Beránková, Otto Dlabola na evropském šampionátu krasobruslařů. Nepovedlo se, pád Dlaboly v úvodu jízdy myšlenky na vylepšení výsledku zhatil. Led v Budapešti ovládla ruská dvojice Tatjana Totmjaninová a Maxim Marinin, která získala třetí evropský titul v řadě.
4. 2. 2004 22:30BUDAPEŠŤ

Svěřenci Ivana Rezka zaváhali hned v úvodu volné jízdy, kdy Dlabola spadl při pokusu o trojitého toeloopa. Všechny zbývající prvky programu na hudbu Petra Hapky již největší české naděje na mistrovství Evropy zvládly bez výrazné chyby. Publikum čeští závodníci nadchli především vynikajícími piruetami a zvedanými figurami, při nichž se uplatnil výjimečný pohybový rozsah Beránkové.
Beránková s Dlabolou pátým místem vyrovnali nejlepší umístění na ME z roku 2002. České krasobruslení čeká na medaili na evropském kontinentu již devět let od stříbra Radky Kovaříkové a René Novotného.
Druhý český pár Veronika Havlíčková s Karlem Šteflem se při svém debutu na seniorském mistrovství Evropy nevyvaroval chyb. Po pádu partnerky u trojitého toeloopa a nejistých dopadech při odhazovaných skocích stejně jako v krátkém programu skončili jedenáctí.
Pořadí z první části soutěže se neměnilo ani na stupních vítězů. Obhájci titulu Totmjaninová s Marininem sice svou jízdu zahájili jen dvojitým sólovým salchowem, pak však předvedli bezchybný výkon a u sedmi z devíti rozhodčích skončili první. Za sebou nechali krajany Marii Petrovovou a Alexeje Tichonova, bronzovou medaili vybojovali Dorota Zagorská a Mariusz Siudek z Polska.


Fotečky Dorota a Mariusz

27. května 2007 v 15:04 | Claarka |  Novinky
Fotečky Dorota a Mariusz :


Vítězové !!!!

27. května 2007 v 14:37 | Claarka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Vítězové :))

Fotečky Aliona a Robin

27. května 2007 v 14:27 | Claarka |  Aliona Savchenko & Robin Szolkowy
Fotečky Aliona a Robin :


Julia a Sergei SP 2006- VIDEO + FOTO

26. května 2007 v 11:14 | Claarka |  Julia Obertas & Sergei Slavnov
Fotky a video: SP 2006Irina Slutskay

23. května 2007 v 9:54 | Claarka |  Novinky
Irina Slutskay :

Irina Slutskaya
 • Přestože slavná krasobruslařka Irina Slucká tráví většinu času na ledě, její povahu můžete přirovnat ke kostce ledu jen stěží. Tato půvabná žena říká dokonce i prezidentovi jednoduše "Ahoj".

  Pokud zrovna krasobruslařka nepřemýšlí nad ukončením kariéry, láká ji vše nové. Spolu s olympijským šampiónem Evgenim Plushenkem si zkusila uvádění "Hvězd na ledě" a od té doby uvažuje nad prací v televizi. Také natáčela film, skočila bungee jumping a píše paměti.

  Po účasti v show "Hvězdy na ledě" Vám přišly nějaké nabídky z televize?

  Byly nabídky před "Hvězdami na ledě". Ale lidé, kteří je dělají dobře chápou, že jsem hlavně sportovkyně a nemůžu věnovat téhle práci několik měsíců. Nyní hodně hostuji, neustále jezdím po světě. Myslím, že nestojí za to, začínat s televizní činností. Dělat něco najednou - ano, ale nemůžu vyměnit krasobruslení za televizi.

  Nedávno jste si vyzkoušela práci herečky... Líbilo se Vám natáčení?

  Ano, ve filmu "Historie černé královny" hraji dívku z internátu. Malinká role, ale dala mi spoustu zážitků. Sešel se výborný kolektiv: Ivan Urgant, Emilija Spivak, Michail Efremov, Daniil Spivakovskij. Natočili jsme román podle scénáře Vaneja Urgantova! Ale vše vyprávět nebudu, nebylo by to zajímavé. Byla jsem tam pět natáčecích dní a první z nich připadl na mé narozeniny. Takže na tenhle snímek nikdy nezapomenu.

  Říká se, že jste napsali píseň...

  Zatím je ve fázi zpracování...Doufám, že tento hit brzy vznikne. Víte, sportovní kariéra dříve či později skončí. Chtěla bych si ujasnit, čím se chci ještě zabývat, kde ještě najdu takový adrenalin jako na ledě.

  Nenabídli Vám náhodou spoluúčast v "Továrně hvězd"?

  Ne, nabídli mi zahrát si v "Posledním hrdinovi". Odmítla jsem, tehdy byla závodní sezóna, nemohla jsem odjet na celý měsíc. Ale pokud by mi to nabídli teď, myslím, že bych souhlasila.

  Zdá se mi, že jste člověk, který občas jedna bezhlavě...

  Ano, i to se stává. Mám ráda snowboarding. Taky jsem jednou skočila bungeee jumping.

  V dětství?

  Ne, jela jsem se známým taxíkem po Las Vegas a uviděla jsem reklamu. Řekla jsem mu: "Půjdeme skákat". Zamíchal prstem whisky a druhý den ráno za mnou přišel a dovedl mě na atrakci. Celou cestu jsem se smála. Do té doby než mě vyvezli do výšky 53 metrů a přivázali mi nohy. To jsem se smát přestala. Přemýšlela jsem: "Proč jsem tady ale přišla!?". Skočila jsem - líbilo se! Chtěla jsem ještě jednou, ale nepustili mě. Teď toužím zajet do Afriky. Tam je stometrový bungee jumping, ze kterého padáš přímo mezi vodopády.

  Copak po uzavření smlouvy nemáte zakázáno zabývat se nebezpečnými sporty?

  O tom nemám ve smlouvě ani zmíňku. Snažím se být opatrná. Nedávno jsem chtěla skočit s padákem, ale rozmyslela jsem si to.

  Ví se, že se ráda fotografujete...

  To je pravda. Když jsem pózovala pro váš časopis, byla jsem nadšená. Ráda pracuji s profesionály.

  A chodit na večírky do klubů mezi celebrity byste nechtěla? Určitě by Vám to pomohlo při práci v showbyznyse.

  To není způsob mého života. Jsem domácí, rodinný typ. Líbí se mi chodit na večírky, ale nemohla bych to dělat každý den. Zajímají mě smysluplnější věci, raději si přečtu dobrou knihu, než abych tancovala.

  Mimochodem, ohledně vašeho domu - Máte takovou velkou sbírku hraček. Myslíte, že nastane chvíli, kdy je nebude mít prostě kam dát?

  Spoustu hraček dávám dětem v těch městech, kde vystupuji se show. Nasbírala jsem plné krabice pro děti z dětských domovů. Doufám, že lidé, kteří mi dali nějakou hračku, chápou, že malé děti potřebují hračky víc. Ale i tak je sbírka obrovská.

  A něco mimořádného s nimi zamýšlíte? Když Moskvino z plyšových hraček šil...

  Moje fantazie není tak velká jako má Moskvino, proto moje hračky stojí, sedí a leží. Ale něco z nich udělat - ne, nemám podobné nápady.

  Jednou jste řekla: "Po vítězství po vás všichni šílí, ale poté, co ukončíte činnost Vám už nikdo nezavolá."

  To je život, od toho není nikdo uchráněn. Dokuď jsi na vrcholu slávy, každý tě sleduje. Když skončíš, nikdo se o tebe nezajímá. Jsem ráda, že jsou kolem mě lidé, kterým se můžu svěřit a kteří mě nezradí.

  Po vítězství Vám blahopřál také Putin! Co jste cítila v té chvíli?

  V první chvíli to bylo naprosto fantastické: srdce mi bušilo - ruský prezident tak blízko. Ve druhé se zdálo být vše lehčí a ve třetí jsem byla úplně klidná. Mimochodem, nedávno jsem byla v restauraci. Odcházím, oblékám si kabát a vidím - jdou velcí chlapi a mezi nimi Putin. Já na něj: "Ahoj, Vladimíre Vladimiroviči." a on na mě: "Zdravíčko! "Objal mě, políbil, zeptal se, jak se mám. Popřála jsem mu dobrou chuť, a pak jsem přemýšlela - potkala jsem prezidenta, ale už mi nebuší divoce srdce.

  Jak se stavíte ke své popularitě?

  V klidu. Nikdy jsem ji nevnímala. Prostě dělám dobře svou práci, a za to mě mají lidé rádi. Přináší to větší zadostiučinění, než když se staneš populárním, například, po tom, co půl roku prosedíš v televizním projektu "Dům 2" (pozn.: U nás se dá tento projekt přirovnat k "Vyvoleným".).

  Mimo jiné, účastnici "Domu 2" píšou o svém životě knihu. Vy se nechystáte?

  Ještě jsem toho ve svém životě neudělala tolik, abych napsala autobiografickou knihu. No, přiznávám, už jsem ji začala vymýšlet. V mém životě byly chvíle, o které by se lidé mohli zajímat.

  Můžete se charakterizovat jedním slovem? "To jsem celá já"?

  Irina Slutskaya

 • Jsem všestranná. Mohu celý den ležet a číst knížky, ráno utéct a vrátit se až druhý den. Mohu se celý den upravovat, strojit se. A mohu i celý den spát.

  Jak bojujete s nudou?

  Vstanu a jdu dál od postýlky. I přes "nemůžu". Někdy je to třeba, jinak úplně zlenivím. Taková jsem.

  Nyní, když se nepřipravujete na závody, máte více volného času?

  Ne, vstávám stejně časně. Jako vždy jedu na trénink. Mám dost nabitý plán - skutečně hodně vystupování.

  A na romantický večer s mužem Vám síla a čas zbývají?

  Ano. Někdy chodíme do restaurací. To je skutečně ohromné. Ale někdy chceme jen posedět v kuchyni či v obýváku.

Kromě Plushenka se vrátí i Totmianina a Marinin

23. května 2007 v 9:52 Novinky
Kromě Plushenka se vrátí i Totmianina a Marinin
Totmianina a Marinin
 • Olympijští šampióni roku 2006, Evgenij Pljuščenko a pár Tatiana Totmianina a Maxim Marinin, kteří vypustili poolympijskou sezónu se vrací zpět na amatérský led. Na tiskové konferenci, kde byli i zástupci tisku Věs Sport byl ohlášen i termín návratu, domluvený společně se zástupci sportovců.

  Valentin Pisejev: "V posledních dnech jsem velmi často diskutoval s trenérem Evgenije Pljuščenka - Alexejem Mišinem a také s jeho manažerem Ari Zakarianem, a současně také s Maximem Marininem a Tatianou Totmianinou a jejich trenérem Olegem Vasiljevem. Byly to plodné schůzky s mnoha body k projednávání. Nakonec všichni tito soubesedníci potvrdili, že jak Evgenij Pljuščenko, tak i pár Totmianina a Marinin jsou přichystáni k tomu, aby opět reprezentovali svou vlast na amatérském ledě a v sezóně 2008 se vrátili do Ruské Sborné, respektive zůstali v ní. Přání zde je, a já věřím, že i s podmínkami bude vše v pořádku. Takže: je to skvělé! Pravda, naši šampióni nezačnou soutěžit ihned z kraje sezóny, která začíná první etapou Grand Prix v americkém Readingu 25. až 28. října 2007. Nejdříve ze všeho je uvidíme na ledě s novými programy na národním šampionátu Ruska v lednu 2008 v St. Peterburgu. Turnaj to bude velice důležitý a základní pro výběr reprezentantů na nadcházející mistrovství světa a Evropy, proto je nutné se na něj velice důkladně připravit. Ačkoliv Alexej Nikolaevič Mišin nám slíbil, že pokud bude vše v pořádku, půjde to s tréninky podle plánu a zdraví bude bez problémů, může Evgenij Pljuščenko premiérově vystoupit již na poslední etapě Grand Prix: Cup of Russia, a to 22. až 25. listopadu v Moskvě."

Ve stínu slavnějších sourozenců

9. května 2007 v 17:36 Novinky
 • Řada známých krasobruslařů a krasobruslařek se může pochlubit tím, že má sourozence, který také bruslí na mezinárodním bruslařském poli. Tito bruslaři většinou nedosáhnou takových úspěchů jako jejich slavný bratr či sestra, rozhodně však stojí za zmínku. Zde se můžete dozvědět něco o těch, kteří žijí "ve stínu" slavnějších členů své rodiny.

  Mai & Mao Asada
 • Mai Asada - Starší sestra Mao Asada . Trénuje společně s Mao pod vedením Rafaela Artuniana v USA. Na letošním Mistrovství Japonska skončila osmá. Sbírá zkušenosti i na mezinárodních soutěžích.

 • Karen Kwan - Starší sestra Michelle Kwan . Obě sestry začínaly bruslit společně pod vedením trenéra Franka Carolla. Karen sice nikdy nedosáhla takových úspěchů jako její o dva roky mladší sestra, byla však známá svým elegantním stylem bruslení a zdařilými trojitými skoky. Jejím nejlepším umístěním bylo 5. místo na Mistrovství USA v roce 1996. V roce 1997 opustila amatérské bruslení, aby se mohla věnovat studiím.
 • Sarah & Emily HughesEmily Hughes - Mladší sestra Sarah Hughes. Ze počátku byla ve stínu své slavnější sestry, v současné době je také ona uznávanou bruslařkou na seniorském soutěžním poli. Na olympijských hrách 2006, kam se původně dostala jen jako náhradnice skončila sedmá. Z Mistrovství USA 2007 si odnesla stříbrnou medaili. Úspěchy sbírá i v mezinárodní sérii Grand Prix.
 • Veronique & Isabelle DelobelVeronique Delobel - Sestra - dvojče Isabelle Delobel. S partnerem Olivierem Chapuisem závodila za Francii v kategorii tanečních párů. Společně skončili čtvrtí na Mistrovství Francie 2000. V roce 2002 obsadila s novým partnerem Mickaelem Zenzinim na národním mistrovství rovněž čtvrté místo.