Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Tanečníci kritizují rozhodčí na mistroství světa 2007

31. března 2007 v 16:33 |  Novinky
Sinead a John Kerrovi :

Sinead a John Kerrovi

Skotský taneční pár, Sinead a John Kerrovi, kritizoval minulý týden rozhodčí na Mistrovství světa v Tokiu. Rozhodcovský panel jim totiž udělil dedukci za prvek, který shledal zakázaným. Tento prvek však reprezentanti Velké Británie předvádějí bez problému v závodech celou sezónu. Kerrrovi skončili na 11. místě, což je o tři příčky horší pozice než ta, kterou zaujímali po povinných tancích.

Sourozenci jsou naštvaní. Žádný z rozhodčích nebyl z Británie a neměli možnost se jakkoliv ospravedlnit. Odečtené body je po originálním tanci posunuli dolů v pořadí.

"Když se objevily známky, viděli jsme, že jsme dostali dva body dedukce za zakázaný prvek." řekl John Kerr. "Kdyby nám je neudělili, zůstali bychom v top 10, což by nám umožnilo bruslit v druhé nejsilnější skupině."

"Předvedli jsme dobrý originální tanec. Dedukci jsme dostali za to, že Sinead údajně předvedla "skok" s více než půl otáčkou, což je považováno v tanečních párech za zakázaný prvek."

"Tento prvek jsme předvedli na pěti jiných závodech v této sezóně a nikdy nás za něj nepenalizovali, takže jsme absolutně nechápali, za co byl shledán nepovoleným."

"Kontroverzní rozhodnutí rozhodčích pak ovlivnilo náš výkon ve volném tanci."

"Jsem přesvědčený, že kdyby se to nestalo, mohli jsme být v top 10. Nechceme, aby to vypadalo jako výmluva, ale zrovna nám nepomohlo, že zde nebyl britský rozhodčí. Nemůžeme se tím zabývat, i když to vrhá na náš sport špatné světlo. Tento týden byl frustrující."

Od té doby, co spojili Kerrovi své síly s novým trenérem, olympijským šampiónem Evgeni Platovem, se zlepšili.

"Věříme si, příští sezónu se chceme vrátit silnější a dosáhnout cílů, které jsme si společně předsevzali." dodal John. "Tokio však pro nás zůstane zklamáním, o tom není pochyb."
 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama