Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Mistroství Světa - Ženy

25. března 2007 v 13:56 |  Novinky
Japonská krasobruslařka Miki Andová se na domácí půdě v Tokiu stala mistryní světa. V konečném součtu dnes o 64 setin bodu porazila krajanku Mao Asadaovou. Třetí skončila Korejka Kim Ju-na, která neudržela vedoucí pozici po krátkém programu.

Miki Andová
 • Nejlepší volnou jízdu večera zajela šestnáctiletá Asadaová. Zahájila ji trojitým axelem, který mezi ženami bývá jen zřídka k vidění. Náročný skok zvládla téměř čistě, jen lehce se dotkla ledu špičkou druhé nohy.

  Excelentně předvedla i všechny ostatní prvky a útočila na titul. Ziskem 133,13 bodu si vytvořila nový osobní rekord, ale ztrátu z krátkého programu smazat nedokázala. Po první části soutěže byla až pátá, protože ji zradila kombinace. "Byla jsem ze sebe nadšená. Miluju závodit doma," radovala se Asadaová.

  Devatenáctiletá Andová uzavírala soutěžní program letošního šampionátu. I když měla do úvodu volné jízdy naplánovaný čtverný salchow, vzhledem k vývoji závodu neriskovala a zařadila jen jeho trojitou variantu. Stejně jako celou volnou jízdu ji však zvládla s naprostým přehledem, v závěru ještě dokázala zařadit dvě kombinace.

  I když ve volné jízdě prohrála s krajankou o šest bodů, s minimálním náskokem uhájila titul. "Vzhledem k tomu, že ženská soutěž je poslední a já jsem bruslila poslední, bylo těžké udržet koncentraci. Jsem šťastná, že jsem doma získala titul," řekla novopečená šampinka, která se po oznámení výsledků rozplakala štěstím.

  Z boje o zlato už předtím vypadla šestnáctiletá Kim Ju-na, která suverénně vyhrála krátký program. Juniorská mistryně světa z loňského roku a vítězka prosincového finále Grand Prix vstoupila do volné jízdy ve velkém stylu, ale pak dvakrát upadla při pokusu o trojitý lutz a při svém debutu na velké seniorské akci skončila třetí. "Dnes jsem byla v horší kondici, měla jsem těžké nohy. Nebyla jsem jistá ve skocích. Ale měla jsem dobrou sezonu a jsem s ní spokojená," komentovala svůj výkon.

  Čtvrtou příčku obsadila obhájkyně titulu Kimmie Meissnerová. Sedmnáctiletá Američanka sice neupadla, ale neoplývala skokanskou jistotou a na nejlepší nestačila. "Umím bruslit lépe, takže se dám dohromady a vrátím se příští rok. Musela jsem jít na led po Mao, která zajela úžasně. Nedokázala jsem vypnout křik publika," řekla loňská překvapivá šampionka.

  Až na šestou příčku spadla z bronzové pozice po krátkém programu nejlepší Evropanka Carolina Kostnerová.Italská tréninková partnerka Tomáše Vernera
  hned v úvodu volné jízdy upadla při trojitém flipu a tento nezdar její výkon značně poznamenal. Ve volných jízdách byla až devátá a na boj o medaile nebylo ani pomyšlení.
 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Komentáře

1 Jenny Jenny | 27. března 2007 v 17:00 | Reagovat

Miki Andová je fakt skvělá..byla úplně nejlepší..dej sem prosím videa !!!! :)))

2 Clárka Clárka | 24. prosince 2007 v 21:15 | Reagovat

jj dam..chceš nějaký konkrétní ??

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama