Všichni milovníci krasobruslení séééém :)

Hodnocení bylo zločinem

27. března 2007 v 7:21 |  Oksana Domnina & Maxim Shabalin
Oksana a Maxim :
V kuloárech šampionátu v Tokiu se stal hlavním tématem diskusí závěrečný program tanečních párů, na němž ruští reprezentanti Domninová a Shabalin zaujali nečekaně až 5. místo. Valentin Pisejev, předseda Ruské krasobruslařské federace se vyjádřil takto:

"Ocenění jízdy Domninové a Shabalina bylo v podstatě záměrným zločinem. Po prozkoumání jednotlivých sérií známek jsme zjistili, že podle mínění technických specialistů byl náš pár srovnatelný ve složitosti elementů s většinou ostatních a převyšoval pouze 3 další páry. Takže nejen Denkovová a Stavijskij, ale také například sourozenci Zaretští z Izraele měli vyšší technický základ k ohodnocení prvků a podle specialistů tedy složitější elementy v jízdě. Přitom tito kontroloři, od nichž dnes závisí umístění sportovců více, než od samotných rozhodčích, vůbec nezaznamenali nepovolenou zvedanou figuru amerického páru Tanith Belbin a Benjamin Agosto."

"Následující den po incidentu ve volných jízdách párů mne zastavil předseda ISU Ottavio Cinquanta, a ptal se mě jak se mám. Řekl jsem mu: Jak se můžu mít, když zjistím, že šéfem technického panelu je Andrej Dostatni a asistuje mu další severoamerický rozhodčí - specialista. Všichni víme, že tito lidé jsou v zásadě svým nastavením zcela zodpovědní za rozdělení medailí. Svým vystoupením si Domnina a Shabalin zasloužili být na stupních vítězů!"

Z minulosti:

Vzpomeňme, že po interview trenéra těchto krasobruslařů - Alexeje Gorškova - pro ruský sportovní tisk, ve kterém se nelichotivě vyjádřil o práci polského rozhodčího Dostatni, žijícího trvale v Americe, se rozběhl obrovský skandál. Materiál byl zaslán na ISU a v novinách upozornili na jeho autora. Gorškova potom ISU donutilo napsat omluvu a nyní se tedy pomsta realizuje na jeho svěřencích.

"Možná už v příští sezóně se rozhodčí pokusí tuto nespravedlnost napravit, ale dnešní medaili Rusku už nikdo nevrátí." dodal Valentin Pisejev.
 


Anketa

Sledujete Krasobruslení ?

To je přece jasný,že jo 39.9% (324)
No jak kdy 15.5% (126)
Ne-e 14.5% (118)
Vůbec mě to nezajímá 15% (122)
Když mám čas tak jo 15% (122)

Komentáře

1 Jenny Jenny | 28. března 2007 v 19:41 | Reagovat

To udělali schválně..aby nemohli Oksana a Maxim vyhrát :(

2 Claarka Claarka | 31. března 2007 v 16:46 | Reagovat

Mno já si to taky myslím :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama